Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaváltás vagy sem?

Pályaváltás vagy sem?

Figyelt kérdés

29 éves férfiként jelenleg betegápolóként dolgozom Szlovákiában, nettó 160ezer forint kereset mellett. Itthon ennyit sem kapnék, ezért van szükség az ingázásra, de kezdem ezt is kevésnek érezni. Így erősen elgondolkodtam a pályaváltáson, noha világéletemben az egészségügy érdekelt, most is szeretem ezt csinálni. Elég rosszul esik, mikor kolléganőimmel beszélgetve oda lyukadunk ki, hogy az ő párjuk mennyit keres, illetve az ő segítségük nélkül mennyire nem boldogulnának. Valóban, egy jó szakmával ennél min. 50%-kal is többet lehetne keresni, ha nem a dupláját. Az sem segített sokat rajtam, hogy nemrég ért véget egy hét éves kapcsolatom is részben az anyagiak miatt.


Maradnom kéne a helyemen, amit szeretek csinálni, vagy a jobb anyagi megélhetést keresve pályát kéne váltanom?



2018. nov. 8. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egészségügyet ne hagyd ott.

Nézd meg, hogy mik a lehetöséged más területre átképezni magadat az egészségügyben.


Pl egy mütös ápoló bizonyára magasabb fizetést kap. Kérdés mi van a röngen kezelökkel, vagy más gépeket kezelö eüs dolgozokkal?

2018. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az átképzés jó megoldás lenne, vagy amit az előző válaszoló mondott vagy olyan irodai ügyintézés ami az egészségügy területén van. Már ha ez utóbbi érdekel.


Esetleg kapcsolódó szakképesítést szerezni, mint egy látszerész vagy ilyenek.

Lehetne még magán rendelőknek is küldeni önéletrajzot.


Vagy ezek kombinációja valahogy.

2018. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egészségügy érdekel és szívesen is dolgozol benne, akkor ne hagyd ott az anyagiak miatt! Most gondolj bele, hogy magasabb fizetésért átképzed valahogy magad egy totál más területre, de azt nem fogod élvezni, csak szenvedés lesz az egész. Próbálj meg inkább magasabb pozícióba jutni a jelenlegi helyeden vagy ha van időd és energiád maszekolj valamit.
2018. nov. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Külföld?
2018. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2021. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!