Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire volt jó ötlet hazudni...

Mennyire volt jó ötlet hazudni az önéletrajzomban az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Közgazdász diplomám van(Pénzügy és számvitel), és jelentkeztem egy állásra egy olyan cégnél, ami nagyon jól fizet, a lakhelyemhez is közel van, és sok lehetőségem lenne a fejlődésre, és az előléptetésre. Úgy gondolom, hogy jó esélyeim lennének bekerülni. Angolból középfokú vizsgám van, szóban folyékonyan, séróból tolom. Van némi tapasztalatom SAP használatban, az Excel pedig természetesen csukott szemmel is megy. Gyors, pontos, motivált embernek tartom magam. Nagyon szeretném ezt az állást. Egy a bökkenő. Egy nagyon gyengécske büféfőiskolán végeztem. Sokan konkrétan azt sem tudják, hogy létezik ez az intézmény. Semmiféle presztízse nincs. Féltem, hogy alapból elutasítanának ha meglátják a suli nevét, ezért a Corvinust írtam bele az önéletrajzba, és úgy küldtem el a jelentkezést. Lehet ebből problémám? Amíg a kiválasztási folyamat zajlik csak nem fognak emiatt nyomozni. Ha meg miután már felvettek, és be kell vinnem a bizonyítványt, és lebukok akkor már csak nem fognak ezen rugózni.

2018. nov. 21. 20:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hibába estél, te felvennél olyan embert aki már a jelentkezéskor hazudik a javára? Mi lesz később a munkád során? Szerintem joggal teszik fel ezt a kérdést magukban. Nem kellett volna hazudni, mert így nehezebb helyzetbe hozod magad. Vállalni kell a döntéseidet, azt is, hogy nem neves iskolában végeztél. Igaz, hogy a tudásodat nézik és nem a papirodat, de ha hazudsz, akkor lehetsz akár Corvinus-on végzett is, nem kapsz munkát, mert nem vagy szavahihető, nincs meg a bizalom feléd.


Az meg egyértelmű, hogyha nem derül ki és betöltöd a poziciot, akkor még rosszabb helyzetben van, mert tuti lesz olyan aki évfolyamtársad lett volna, vagy olyan egyértelmű dologgal kapcsolatban teszenk fel kérdést az iskola vonatkozásában vagy látják, hogy halvány lilia gőzöd nincs erről, akkkor szinétn gyanús leszel, és a hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta kutyát.


De fel a fejjel! Tanulj a hibádból és máskor ne kövesd el!

2018. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy milyen a jelölt. Ha már az állásinterjún hazudik, úgy kivágják, amikor ez kiderül, hogy ihaj, mindegy, hogy még csak interjúk zajlanak vagy már fel is vették.

Még próbaidő lejárta után is alkalmas lehet egy azonnali szerződésbontásra...

2018. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!