Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlag munkahelyen hogy működik...

Átlag munkahelyen hogy működik a túlóra? Maradsz ha szeretnél vagy maradsz ha még másnap is állásban akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem hoyg egy átlag munkahelyen hogy működik a túlóráztatás?


Kedves munkatársunk, lenne egy kis túlóra szeretnél maradni? De nem baj ha nem tudsz semmi gond, csak kérdeztük....



Vagy így: túlóra. Maradsz. Nem maradsz? Jó, de akkor holnaptól be se gyere többet. Na maradsz????



Vajon melyik?


Én ahány helyen dolgoztam eddig (és voltam vagy ezer helyen) mindig az utóbbi volt.


És még annak is örülhettem ha legalább kifizették, mert volt bőven olyan hely is ahol csak túlóra volt de pénz egy szál se!!


2018. dec. 24. 10:39
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

"Hidd el senkinek sem fogsz hiányozni."


Ezzel tisztában vagyok de megsúgom: külföldön is van ám net....


Egyébként azt is megsúgom nem megyek én sehova.

Sehova.

Pláne nem külföldre. Inkább a halál.

2018. dec. 25. 10:41
 32/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"A hozzáállásom olyan mint az arcom a termetem a szemem színe. Adott és kész."


Tévedsz. Nagyon nagyot tévedsz. Az önmenedzselés, önbizalom tanulható dolog. Nem könnyen, de tanulható. Akarat kell hozzá. Szintén lehet dolgozni rajta. Csakhát a kényelem...


"És hadd kérdezzem meg: egy munkahelyen arra megy a játék hogy nézzük meg meddig lehet szívatni a dolgozót mielőtt elmegy? Ez a cél?"

-> "Egyébként azt is megsúgom nem megyek én sehova."


Mint azt a te példád is mutatja: nem megy el. Ha meg nem megy el, akkor továbbra is: miért ne tegyen meg veled a munkáltató, amit csak akar.


Nem rajtunk múlik, nem a főnöködön, nem azon, aki szivat. Csak és kizárólag rajtad. De... ha neked a halálra szivatással együtt is jó, akkor maradj. Nekem aztán mindegy.

2018. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

"Ha meg nem megy el, akkor továbbra is: miért ne tegyen meg veled a munkáltató, amit csak akar."


Akkor újra megkérdem mert megkerülted a választ: MIÉRT AZ A CÉL HOGY ADDIG SZÍVASSON MÍG VÉGÜL ELMEGYEK? EZ A CÉL? EZ KELL???

2018. dec. 25. 11:33
 34/40 anonim ***** válasza:

Van igazsag abban, amit a kérdező ír.


De mint látjuk a magyar nép azért tart ott ahol, mert ha valaki valamit kimond inkább összefognak hogy védjék a sz@rkupacukat, nehogymár valami vagy valaki emberséges legyen. Az ugye olyan rossz lenne, inkább maradjon minden úgy ahogy van. Sőt legyen rosszabb !!


Kérdező, szerintem is menj ki. Itt nem a kormánnyal van baj, hanem az emberekkel. Na figyelj, majd mindjárt engem is betámadnak, csak én lesz@rom :D

2018. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Ó csak figyeld jön a duma mindjárt hogy te is én vagyok és magamnak válaszolok másik regről.
2018. dec. 25. 14:01
 36/40 anonim ***** válasza:

Nagyon elment offolásba a kérdés.


Eddigi munkahelyeimen:


Összehívták a teamet hogy akkor aki szeretne túlórázhat ekkor és ekkor (hétköznap, szombat, vasárnap) xy óra limitig, xy folyamatot csinálva, otthonról dolgozva vagy az irodából. Aztán hogy tényleg dolgoztál-e és annyit senki sem nézte, bemondásra regisztrálták.


Aki nem az nem, aki igen az igen, hó végén fizettek mint a tiszt és a túlórázók előnnyel indultak cégen belüli pozikért.


Aztán volt olyan hely is ahol meg is vacsoráztattak és ha 8 után kerültél haza akkor taxiztattak is céges pénzen.


Nyílván ez a magasan képzett munkaerőt foglalkoztató cégeknél van így, ha tippelnem kéne van 100 ilyen munkahely az országban és a maradék 9900 pedig ügyeskedik a túlórákkal.

2018. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Koplárovics Béci ***** válasza:

"MIÉRT AZ A CÉL HOGY ADDIG SZÍVASSON MÍG VÉGÜL ELMEGYEK? EZ A CÉL? EZ KELL???"


Nem ez a cél. De miért nem mész el már az elsőnél? Mert nincs lehetőséged, bátorságod, akármid. Tudja ezt a munkáltató? Tudja. Azaz szivathat. Elmész a következő szivatásra? Nem, mert nincs lehetőséged, bátorságod, akármid. Tehát szivarhat tovább? Igen, mert nem mész el, mert nincs lehetőséged, bátorságod, akármid. És ezt lehet folytatni a végtelenségig. Azaz nem ez a cél (kivéve ha tényleg az a cél, csak nem akar kirúgni, mert az ugyebár anyagi vonzattal járhat).

2018. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

"Nyílván ez a magasan képzett munkaerőt foglalkoztató cégeknél van így"


ÉS 100ból 99 munkavállaló az magasan képzett vajon avyg örülhet hogy van állása???


Akkor meg mi értelme ennek a fejtegetésnek? Hát ha átlag ember annak is örülhet ha van helye és kussol hogy ki nem rúgják??

2018. dec. 25. 14:46
 39/40 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Te kérdezted én meg leírtam.


Nyitott kapukat döngetsz, szerintem is retek az új törvény. Hálistennek a társadalom ahhoz a rétegéhez tartozom akit nem fog érinteni. Ennek ellenére mi kint voltunk.

2018. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Andris85 válasza:

Sziasztok,


Elektronika iparban dolgozom (multi).

Most évvégén maxolom ki a túlórakeretemet, de...

Ebből a 250-ből kb. 130-150 volt ami kötelező volt. A maradék mind önkéntes. sok éve dolgozom itt és nagyjából mindig ennyi volt a kötelező (emiatt nem tartok a 400 órától).

Valamint néha néha el lehet kérezkedi a kötelezőről is (de tényleg csak néha).

2018. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!