Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy köztisztvise...

Mennyit keres egy köztisztviselő/kormánytisztviselő? Hova érdemes elhelyezkedni közig. Végzettséggel?

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 19:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem igaz, hogy a bársáv alja a fizetés. Az a kezdet. A sávon belül a vezetőd emelhet, ha a költségvetés megengedi. Ez olyan, mint eddig az eltérítés, csak most máshogy hívják.

Összességében azt mondanám, hogy a közszférábn átlagos fizetések vannak. Diplomával 200 nettót meg lehet keresni, ami nem kiemelkedő, de azért nem is az alja. Az meg hivatalfüggő, hogy hol milyen gyors az előremenetel..

2019. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom hol keresnek ennyit...

Budapesten minisztériumi háttérintézményben (központi hivatal) dolgozom. Diplomával (MSc), egy középfokú nyelvvizsgapótlékkal, 7 év munkaviszonnyal nettó 150-et kaptam korménytisztviselőként.

Az új törvény szerint foglalmam sincs, senki nem tud semmit.

2019. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ez komoly? :(

Nevetséges ez az összeg :O

2019. jan. 9. 16:46
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem azért, de melyik univerumban kaphatnak 200 nettót?

Esetleg sok-sok évvel a hátamögött kaphat ennyit, diplomával és nyelvpótlékkal...


Legalábbis nekem az unokanövérem rendelkezik ezekkel és 17X 000 nettót kap.


Ha mégsem így lenne, akkor érdekelne a forrás...

2019. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Minisztériumban meg lehet keresni ezt az összeget egy jó felsőfokú végzettséggel, de az FPH esetében is hasonló a helyzet, magas az illetménykiegészítés és ezekre jönnek a nyelvvizsgák pótlékai és akkor a plusz juttatásokat még nem is említettem. Ajánlom egyébként az új törvény mellékletét olvasgatni, nyilván alacsonyabb szinten nem kapsz annyi bért és jutattást, de központi szinten más a helyzet.
2019. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, igen. Bértábla szerint ennyi jár. 7 éve kezdőként havi 128e nettót kaptam. Most 150. Igaz ebben nincs benne a cafeteria és a ruhapénz. Ez még plusz. De a 200 nettótól így is messze vagyok. Eltérítés nálunk nincs, mindenki 100%-os beálláson van.

A leépítés nálunk nem volt tömeges, kb 10%-ot küldtek el. Az új törvény szerinti fizetéseket pedig majd meglátjuk... Elég tág a tól-ig tartomány.

2019. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!