Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizetnek sokkal többet...

Miért fizetnek sokkal többet irodai lébecolásra, mint fizikai munkáta?

Figyelt kérdés

Pl.egy HR-es is megkeres 250-300 nettót.És mit csinál?Állásinterjúkon beszélget emberekkel,meg van egy kis papírmunkája.Amúgy egy semmitérő szakma.Akárki el tudná végezni,nem tudom miért várják el hozzá a diplomát.

Egy rakodómunkás meg minimálbért kap.Pedig nehéz fizikai munka és ott rendesen kell dolgozni.



2019. febr. 15. 16:12
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Egy HR-es akkor sem teremt semmi hasznot a társadalom számára.És igen,amik a linkedben le vannak írva,ahhoz felesleges mesterdiploma.

Mit tanítanak ezeknek egyetemen?Hogy hogyan kell kirúgni valakit?

2019. febr. 15. 17:47
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr is cdak viszi a pénzt nem termeli
2019. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Rendőrök nélkül kitörne az anarchia.A rendőr az egyik leghasznosabb munka a társadalom számára.Gondolom hallottál már a szükségletpiramisról,HR-eseknek is gondolom tanítják.
2019. febr. 15. 17:57
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató nem azt nézi, hogy az adott alkalmazott a társadalomnak milyen hasznot hoz, hanem hogy a cégnek milyen hasznot hoz. Nem a szocializmusban élünk. A munkám során kb. 20 %-át hasznosítom annak, amit a diplomámhoz meg kellett tanulnom, de ahhoz, hogy ezt a munkát végezhessem, kell a diploma. Vagy egy ügyvédnek 50-60 ezer forintot fizetnek azért, hogy megírjon egy szerződést, holott ugyanazt a szöveget én is meg tudnám írni, csak nincs hozzá jogosultságom, ezért senki nem fizetne érte, mivel nem érvényes.
2019. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Nálunk is így van az élelmiszeriparban, lehet, hogy vki már egy évtizede dolgozik a laborban és tapasztalatból tudja a dolgokat, még sem írhat hivatalos dokumentumokat, csak pl. én, mert nekem meg van hozzá a végzettségem és csak az én aláírásommal érvényes.
2019. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hr es amúgy mindenki rendőrnek született csak valaki tovább tanul
2019. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Régen is volt HR-es, csak akkor személyzetisnek hívták.

Egyébként hülyeség összemosni mindet, a legalja tényleg csak adminisztrál (ehhez nem is feltétlenül kell diploma), a teteje meg kb a cég felsővezetésében van, és a kettő közt is van még pár fokozat.

2019. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Valaki irigy :D, menjél te is HR-esnek.
2019. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
#26 próbáld ki,egy napot nem bírnál ki
2019. febr. 15. 22:06
 30/41 A kérdező kommentje:

Akkor minek fizetnek 300-akat egy hr-esnek,ha amúgy semmihez sem ért,csak adminisztrál?

Egy tanár meg mennyit kap?120-at?A tanárok tanítják ki a generációkat,akik majd dolgozni fognak a társadalomért.Tanárok nélkül milyen lenne ez a világ?Visszasüllyednénk a középkorba vagy még lejjebb.Mégsem becsülik meg őket.

2019. febr. 15. 22:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!