Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti vállalnátok így gyereket?

Ti vállalnátok így gyereket?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni az egyetemen, 25 éves vagyok. Azért csak most, mert előtte 2 évig jártam máshova ami nem is tetszett, elbohóckodtam, amit eléggé is bánok. Egyetemi éveim alatt kb végig dolgoztam valahol, illetve most szeptembertől az egyik Big4-nál vagyok gyakornok. Ha végeztem az egyetemmel most nyáron, dolgozni akarok aztánegy év múlva kb szeretnék elmenni szülni, mindig is fiatal anyuka akartam lenni. Párommal 4 éve élünk együtt, ő 28 éves, dolgozik, mindkettönknek van saját lakása. Nem vagyok karrierista típus, az érdekel, hogy kapjak egy tisztességes fizetést elsősorban. Szerintetek szülés után, 28-30 évesen mennyi eséllyel indulnék a munkaerőpiacon úgy, hogy ami igazán használható munkatapasztalat, az kb egy év gyakornokság meg egy év főállás lenne?
2019. febr. 21. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
2 évet dolgozz előtte, mert akkor jár a gyed. Utána reális esélyes van elhelyezkedni ha jó szakmát tanultál.
2019. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
365 nap biztosítotti jogviszony után jár, ebbe ha pl táppénzen vagyok 1 hónapot az is számít, úgy tudom. De köszönöm a választ. :) Lehet kicsit túlaggódom néha.
2019. febr. 21. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi iképzés is beszámít a gyed 2 évébe. De 1-2 év munkát én is javaslok. A mnukahelyedre szülés után valószínűleg visszavesznek, ha nem pár hónap után lépsz le. Lődd be ami neked reális, mondjuk max 2 év, úgyis érezni fogod, hogy mennyire biztos a helyed, mennyire megy a munka, mennyire becsülnek meg a feletteseid.
2019. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel full pályakezdő vagy, szerintem most menj el szülni, később pont onnan indulsz majd, mint ahol most vagy. Nincs vesztenivalód. A GYED-hez szükséges jogviszony legyen meg (1 évig beleszámít az egyetem is!), aztán hajrá!
2019. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!