Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éves bérnövekedés 10% felett...

Éves bérnövekedés 10% felett legalább 3 éve vagyis jó 30 %-ot nőttek a bérek? Ti ezt észrevettétek?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a szakértők közgazdászok elemzők stb egybehangzóan állítják nagyon durva bérnövekedés volt hazánkban az elmúlt években éves szinten 10% vagy felette és ez legalább 3 éve tart, vagyis mostanra jó 30%-ot nőttek a bérek a 3 évvel ezelőttihez képest.


Ti ezt észrevettétek?

Mert legyen csak a fele igaz annak amit mondanak akkor is 15% növekedés. Az már valami LENNE ha igaz lenne.


Ti ezt észrevettétek?


mert az én bérem az elmúlt években (nem 3 év hanem több) mondjuk egy fillérrel se nőtt, nem 30%-kal.


2019. márc. 28. 12:29
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik hogy mi van azokkal akik emelést nem kaptak de még a cafit is elvették-ott aztán hogy teljesül a nagy hangzatos bérrobbanás?



Tőlem a cafit nem tudják elvenni mert soha nem is kaptam

2019. márc. 28. 13:40
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Milyen igazság??? A tiéd nem nőtt, meg x és y fizetése sem. De másnak meg nőtt, mint pl. az itt íróknak. Ezeknek az átlagából jön ki a 3 évre a 30%.

Neked nem nőtt, de valakinek lehet, hogy 50% nőtt 3 év alatt.

Egyébként nekem sem nőtt. De ettől még nem gondolom, hogy senki másnak sem :D Sőt, van pár ismerősöm, akiről tudom, hogy nőtt neki, bár legtöbbjükkel nem szoktunk ilyen konkrétan a fizetéseinkről beszélgetni.

2019. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Én csak azokat a hangzatos dumákat „bírom“ amikor a szakértők szakszervezetisek arról pofáznak hogy amely cég nem emel ennyit meg annyit na az megnézheti magát és becsukhat....


hahahahahaa!!! hát nem úgy látom. Nálunk is emelés semmi emberek párolognak elfelé de mindig van új a cégnek eszében sincs emelni és megy a szekér.


Pedig aki nem emel az bezárhat-így a szakértők. Hát?


Pl


Sztrájkot kockáztat az a cég, amelyik nem ad két számjegyű béremelést


[link]


persze....

2019. márc. 28. 13:47
 14/46 anonim ***** válasza:
96%
Tombolj, tombolj csak egész nap, te munkaügyes barom.
2019. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2016-ban 520e volt a bruttóm.

Most 800e és még nem kaptunk béremelést (bár pár %-nál többre nem számítok).


Akkor én felfele húzom az átlagot! Te lefele, együtt ki is jön a 30%!

2019. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Akkor most beszélgessünk arról, hogy abban a 7 évben amit a jelenlegi munkhelyeden eltöltöttél, mit tettél azért az életedben, hogy többet keress vagy bármilyen szinten elégedetebb legyél és elérd a céljaid? Mert ha csak siránkozol és várod a sültgalambot akkor nem fog történni semmi.
2019. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
Unatkozik a munkaügyes kolléga :D az en bérem pl netto 95.000rol nőtt meg netto 285.000re 4 ev alatt. Ez durván 200%os béremelkedés, na?
2019. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

"Akkor most beszélgessünk arról, hogy abban a 7 évben amit a jelenlegi munkhelyeden eltöltöttél, mit tettél azért az életedben, hogy többet keress vagy bármilyen szinten elégedetebb legyél és elérd a céljaid?"


A meglevő kettő diploma mellé letettem egy MSc egyetemi képzést teljesen saját szabadidőben (levelező) és saját zsebből (utolsó félévben 250.000 HIF tandíjjal)


EZT TETTEM!!!


MOst nyilván azt hitted kitérek a válasz elől mert semmit se tettem. Tévedtől.

Tettem.

Ezt.

Na?

2019. márc. 28. 18:48
 19/46 A kérdező kommentje:
És hol vagyok a három diplomával? Ahol az előző kettővel 7 évvel ezelőtt pont ott.
2019. márc. 28. 18:55
 20/46 A kérdező kommentje:

"Akkor most beszélgessünk arról, hogy abban a 7 évben amit a jelenlegi munkhelyeden eltöltöttél“


És akik egy adott cégnél dolgozva évről évre kapják az 5-8-10-12 %.-os emeléseket automatizáltan azok mit tettek? Semmit a világon mégis kapják az emelést.


Az a sori melós aki 18%-kal többet kap ma mint tavaly pl (ld Suzuki) az mivel tud többet ma min tavayl? Szebb lett jobb okosabb képzettebb? dehoyg. Ugyanaz a sori melós mint tavayl És mégis többet kap 18%kal mint tavaly!!


Akkor EZ HOGY IS VAN?? ŐK MIT IS TETTEK LE AZ ASZTALRA?

Ezekhez képest én letettem egy újabb diplomát kizárólga saját zsebből és nem új állást nem kaptam vele még a meglevő se ad egy fillérrel se többet 7 éve!

Na? És most mi lesz? MI az újabb okossság?


Még mit tegyek ? Hm? Mégis ugyan mit? Erre már elfogynak a nagy okosságok ha jól sejtem marad a pitiáner személyeskedés (akkor meg is érdemled kösd fel magad stb)

amikor már végleg nincs mit modnani marad ez


Ugye?????????????????????????????????????????????????????????????????

2019. márc. 28. 19:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!