Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éves bérnövekedés 10% felett...

Éves bérnövekedés 10% felett legalább 3 éve vagyis jó 30 %-ot nőttek a bérek? Ti ezt észrevettétek?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a szakértők közgazdászok elemzők stb egybehangzóan állítják nagyon durva bérnövekedés volt hazánkban az elmúlt években éves szinten 10% vagy felette és ez legalább 3 éve tart, vagyis mostanra jó 30%-ot nőttek a bérek a 3 évvel ezelőttihez képest.


Ti ezt észrevettétek?

Mert legyen csak a fele igaz annak amit mondanak akkor is 15% növekedés. Az már valami LENNE ha igaz lenne.


Ti ezt észrevettétek?


mert az én bérem az elmúlt években (nem 3 év hanem több) mondjuk egy fillérrel se nőtt, nem 30%-kal.


2019. márc. 28. 12:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező, elmondtuk, hogy mit tehetsz: elmehetsz másik helyre - de a végén valahogy mindig kiderül, hogy azért nem olyan rossz itt Neked... :-)

Nem szakadsz meg a munkában, ráérsz a Gyakorin írogatni, néha fizetést is kapsz, nem is minálbért - szóval csak hőzöngsz, de lépni nem igazán lépsz.

Látod, a statisztika szerint - meg egy másik kérdező szerint Bpesten nettó 250-et is meg lehet keresni gond nélkül.: miért nem keresel ilyen helyet? Jó, igen tudom, mert nem kellesz sehová és maradna a közmunka :D

2019. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

"ettó 250-et is meg lehet keresni gond nélkül.: miért nem keresel ilyen helyet? J"



és mi lenne az ? valami műszakos szar egy retekgyárban? hajnaltól ? Meg este 22-ig? Meg éjszaka, Meg hétvége? Kösz nem.

2019. márc. 28. 19:28
 23/46 A kérdező kommentje:

" Jó, igen tudom, mert nem kellesz sehová“



100000000000000000000000000000000000000000000000x elmondtam: csomó helyre kellenék. 80 műszakba fizikai trágya melóra szarért húgyért. na oda kellenék.

Tudod mit? akinek 6 anyja volt majd megy is oda. és nem érdekel hogy akár többet is kapnék (10 ft-tal....) mit most. És cserébe 80 műszak se hétvége se semmi? Hát tudod mit? Majd ha piros hó esik.


Kaptam csomó ilyen ajánlatot mert bármilyen hihetetlen jó ideje állást hajtok. És olyan ajánlatokat kapok hogy a földön fetrengek a röhögéstől. 3 műszak meg hétvégi behívhatóság bruttó 180-200-ért??????hahahahhahahahhahahahahahahahhahahha!!!! egy műszakban 9-16h vagy még annyi se zéró hétvégével br 190-et megkapok és fel se kell álljak az asztal mellől!!



Nem véletlen hogy „azonnali kezdéssel „ keresnek. Ja mert lassan a döglött kuyta se hajlandó ilyen trágyadombra elmenni. Én se.

2019. márc. 28. 19:35
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek kérdező.


Vannak emberek, akik csak hisztizni tudnak.


Te legalább felvállalod magad.


Vannak emberek, akik ovodas modjara itt sirankoznak, trollkodnak, mert az agyi kapacitasukbol mar nem telik ertelmes elfoglaltsagra.


Megertem. Azokat a kerdezoket, akik mit sem tordve a reszletes valaszokkal, nem egeszeben nezik a valaszt, hanem, egy mondatot kiemelve hisztiznek tovabb.


Megertelek kerdezo.

2019. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
nekem az ismerőseim mind ágazati bért keresnek az nekik 130 % al nőtt 3 év alatt
2019. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

2016 és most között nekem is 38%-os növekedés volt.

De.

2x váltottam munkát, 4 képzésen vettem részt, átadtam 15+ kisebb-nagyobb projektet, fogytam 10 kilót az idegtől, egyszer depressziós is voltam hetekig a munka miatt. Nem égi áldás ez hanem kemény munka eredménye.


Mellette meg megduplázódott vagy triplázódott a zöldség, gyümölcs és sok más cikk ára, a lakásokról, használtautókról nem is beszélve.

Így meg aztán pláne nem égi áldás hanem makrogazdasági következmény is.

2019. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

2015 júliusában kezdtem dolgozni nettó 150 ezer forintért egy diplomás pályakezdőként. Ma 2,5 diplomával (az egyiket estin, saját szabadidőmben csinálom) és nem egész 4 év tapasztalattal ugyanazon a munkahelyen 415 ezer forint a nettó bérem, plusz évi 25% prémium.

Az egy dolog, hogy azóta tapasztalatot szereztem, amit valamivel honorálni kell és az is egy dolog, hogy léptem a ranglétrán a kezdetek óta, amit szintén fizetés emelés kísért. A nagy átlagban az látszik, hogy az én bérem 4 év alatt több, mint megduplázódott, majdnem triplázódott prémium nélkül is, tehát ha a kettőnk bérét átlagolom is lazán kijön egy több mint 100%-os átlag emelés.

Éppen ezért hülyeség a hasonlítgatásod. Sokan vannak az én helyzetemben és sokan a tiédben. Ha mindenkit egy kalapba teszünk és átlagolunk, úgy simán reális a 30%.

Nálunk a fizikai állomány az idei évben 5, tavaly 20, tavaly előtt 9%-os béremelést kapott. Ez már önmagában több, mint 30.

Ha nem tetszik a helyed, akkor válts. Sírni könnyű, tenni a jövődért már egy fokkal nehezebb.

Egyébként hogy mit tett nálunk pl. a fizikai állomány, aki "automatikusan" kapott a szellemiekkel együtt béremelést? Belépett a szakszervezetbe, részt vett a közös megmozdulásokon, vállalta a nevét a vezetőséggel folytatott levelezésekben, vállalja ennek a folyamatos havi díját. Azoknál a cégeknél, ahol a dolgozók 80-90%-a szakszervezeti tag, ott ki lehet harcolni folyamatos béremeléseket. Ahol mindenki csak várja a sült galambot, ott értelemszerűen várhatja is...

2019. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

„Az egy dolog, hogy azóta tapasztalatot szereztem, amit valamivel honorálni kell és az is egy dolog,“



Kérdés: az én munkahelyem mivel honorálja a lassan 10+ éves tapasztalatomat, amiből 7wet itt töltöttem le? Mivel? Mert emeléssel azzal nem.


„ Azoknál a cégeknél, ahol a dolgozók 80-90%-a szakszervezeti tag, o“


És egy kis huszonfős jóskapista cégecskénél ahol nincs még szakszerv sem (hogyna is lenne) ott???

2019. márc. 29. 10:59
 29/46 anonim ***** válasza:
Hisztis kislány vagy, és most is itt vagy nem dolgozol :D Kitűnő helyed van, miért is kéne neked többet fizetni.
2019. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

„és most is itt vagy nem dolgozol“


Légy erős: én most fizetett munkaidőben vagyok....

2019. márc. 29. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!