Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éves bérnövekedés 10% felett...

Éves bérnövekedés 10% felett legalább 3 éve vagyis jó 30 %-ot nőttek a bérek? Ti ezt észrevettétek?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a szakértők közgazdászok elemzők stb egybehangzóan állítják nagyon durva bérnövekedés volt hazánkban az elmúlt években éves szinten 10% vagy felette és ez legalább 3 éve tart, vagyis mostanra jó 30%-ot nőttek a bérek a 3 évvel ezelőttihez képest.


Ti ezt észrevettétek?

Mert legyen csak a fele igaz annak amit mondanak akkor is 15% növekedés. Az már valami LENNE ha igaz lenne.


Ti ezt észrevettétek?


mert az én bérem az elmúlt években (nem 3 év hanem több) mondjuk egy fillérrel se nőtt, nem 30%-kal.


2019. márc. 28. 12:29
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

„Mellette meg megduplázódott vagy triplázódott a zöldség, gyümölcs és sok más cikk ára, a lakásokról, használtautókról nem is beszélve.


Így meg aztán pláne nem égi áldás hanem makrogazdasági „



Érdekes amikor én PONT UGYANEZT vetettem fel korábbna itt letrolloztak és kioktattak hogy egyéni szoc probléma mi mennyibe kerül mi mennyivel emelkedik a munkáltatóra ez nem tartozik. Nem érdekes hogy egekben az ingatlanár és bérlés, hogy infláció, hogy nő az élelmiszerár a rezsi a benzin a ruha a cipő, hogy nő a bérszínvonal-ez mind nem érdekes így szólt a kioktatás. Mert hogy mennyi a kenyér a boltban ma és mennyi volt 3 éve az nem a munkáltatóra tartozik miért is emelne ezért bért.


És én akkor is megkérdeztem és most is: ha a megélhetés költsége emelkedik de a fizetésem meg semmit, akkor ez nem elég indok a béremelésre???

Erre jött a duma hogy NEM!!


Most akkor indok vagy nem indok? Döntsük már el!

2019. márc. 29. 11:26
 32/46 anonim ***** válasza:
Hisztizz, írj még regényeket, szétröhögöm magam :D
2019. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

" szétröhögöm magam :D"


Értelmes reakció képességének hiányában az is megteszi.

2019. márc. 29. 11:34
 34/46 anonim ***** válasza:
Azzal honoroljak hogy nem zavarnak el
2019. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

"Azzal honoroljak hogy nem zavarnak el"


Aztán miért nem küldenek el? Hát ha van jobb munkaerő.... uygebár? Akkor el kell küldeni. MOndjuk megnézem ki megy el nekik manapság nettó 120-ért (se) melózni Pesten, de hátha... akkor miért is nem vagyok elküldve?

2019. márc. 29. 11:56
 36/46 anonim ***** válasza:
A stilusod miatt en biztos kivagnek egy ilyen emnert, srabil minkad van jo fizetesert es meg rinyalsz ia..
2019. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Mert szerinted mit kéne reagálni erre a sok baromságra, amit hónapok óta idehánysz te szellemi toprongy? :D
2019. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

1,5 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen és ez idő alatt 3-szor változott a bérem. Az első két esetben nőtt, a harmadikban a munkaköröm lett papíron más, így azért keresek többet. Igaz, a munkaidőm is nőtt valamennyivel (jelenleg szombatonként is be kell(ene) járni).

Szóval igen, nőttek a bérek. Viszont az árak sokkal durvábban és aránytalanabb mértékben! Főleg a lakhatás költségei ugrottak meg brutálisan!

2014-ben még 4 millióért tudtunk venni egy lakótelepi lakást itt a városban, ma 3-szor annyiba kerül. A fizetések viszont papíron csak 30%-ot nőttek és itt is nagy a szórás. Van akinek ennyit sem, van akinek a többszörösét.

Egyébént meg az, hogy mennyit nő a bérszínvonal egy országban gyakorlatilag semmit sem jelent önmagában.

Pl.: ha 200% lenne az infláció, akkor a bérek is brutálisan nőnének, csak éppen ugyanúgy semmit nem érne ez a növekedés.

2019. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

„e a sok baromságra, amit hónapok óta idehánysz te szellemi toprongy? :D“


De hogy miért baromság az ha én megkérdem hogy ha minden de minden emelkedik és így a bérek meg úgy az árak és 200 alatt már trógermelós sincs, és én erre megkérdem akkor az én bérem 7 éve miért nem nőtt egy petákot se (több diplomás pesti ember létemre) nos ez miért is baromság .... ezt FEL NEM FOGOM.


Akkor hol a 30% bérnövekedés 3 év alatt ha én 7 év alatt egy fillért se kaptam?

És képeztem magam ! Újabb diplomát szereztem. És? MIvel honorálják? Egy fillérrel se.


„A stilusod miatt en biztos kivagnek egy ilyen emnert“



OKé!!!!! Vágjál ki! És hol találsz a helyemre másikat ennyiért? 120 -ért Pesten? Na ez a kérdés.

2019. márc. 29. 13:10
 40/46 anonim ***** válasza:
Sírsz minden nap? Téped a hajad? Gondolkodtál már azon, hogy felvágod az ereidet?
2019. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!