Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az embernek miből van pénze?

Az embernek miből van pénze?

Figyelt kérdés

Főleg fiatalok huszonévesek története érdekelne. Én havi 250 ezret keresek petsen már régóta és soha nem tudok egyszerűen még egy olcsó használt kocsira sem gyűjteni, albérlet árak meg egekben vannak.

És nézem sok fiatalat Pesten kocsival járnak, új kocsival, meg lkás, meg barátnő stb.. És nem értem hogy honnan teremtik elő a pénzt, Új mobil új laptop, autó, akármi. Szülői segitséggel? Engem sajnos nem támogatnak, szóval tényleg igazságtalan ez és idegesítő hogy egy kocsit nem tudok venni, és nem tudok távolabbi helyekre elutazni mert állandóan kötve vagyok a buszhoz vagy a vonathoz.

ÉS csajom sincs, mert mindenki pislog áhh 26 évesen nincs kocsid felejtős.

Úgy sz.. az egész ahogy van.

26/F


2019. ápr. 16. 22:45
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
80%

Én is tudnék zsebből venni kocsit, és nekem sincs, de ettől még a tagnak igaza van, ha nem a maradék kategóriából csipegetsz, akkor biza túlnyomó részt az számít amit villantasz ilyen téren.

Persze ez nem épp a hosszútávú stabil kapcsolat alapja...

2019. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
30%

10: Ezt sosem értettem, hogy Bp-en miért ne lenne értelme az autónak??

És aki nem akar a koszos, büdös tömegközlekedésen, a sok prolival együtt összezsúfolódva utazni, meg gyalogolni sem akar a tömény szmogban, az mégis mit csináljon?

2019. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
52%

09:08 Én inkább bicikliznék 10 percet, mint hogy utazzak 2-3 órát munkába, de ez egyéni szoc problem.


Én meg azt nem értem, hogy mióta kevés fizetés a nettó 250ezer :D Vicces, de én vígan megélek belőle, páron is ennyit keres, 1 év alatt közel 3millió megtakarítást halmozunk fel huszonévesen.

2019. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
42%
Oh, itt gyakorikérdéseken mindenki nettó negyed-fél-ötvenmilliót keres. Sok naív ismerősöm, akik ezeket a kommenteket olvasva jelentkeztek különböző munkahelyekre (Budapesten), és alig a minimálbér felettifizetést kínáltak nekik eleinte. És nem, nem takarítónő meg mekis eladói állás.
2019. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
48%

09:16

Egy takarító kb. 2500ft-os órabérért takarít, és annyi munkája van, hogy alig bírja. Én nem sorolnám a minimálbéresek közé.

2019. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
43%

12.-nek.


Sokra megyek Büdöspesten a kocsival, ha 3 utcányira van csak parkoló, meg ha nem tudok a buliban inni, mert vezetni kell.


14.-nek.


Igen!!!

Itt mindenki orvos-mérnök-jogász-vállalkozó-informatikás multimilliomos. Aki 15 évesen már saját lakást vett! >:)

2019. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
70%

Ne ebből az oldalból indulj ki kérdező. Itt furcsa módon mindenki 400-500 ezret keres kezdőként havonta, milliós megtakarításai vannak, kocsija, lakása/háza, nyaralni já stb. Közben az EU 3. legszegényebb országa vagyunk, másfél millió ember él minimálbérből vagy bérminimumból, a legtöbb régiónk az EU legszegényebbjei között van. Érdekes nem?


Egyébként meg az anyagi dolgoknak nem sok köze van ahhoz, hogy van e csajod. A legtöbb putris cigánynak is van nője, de az egyszerű gyári melósoknak is. Kocsit sem nehéz venni 500-600 ezerért már van használtan egészne normális. Persze ha menő új "bömböst" akarsz, akkor ahhoz kevés lesz a pénzed. De nem is kell szerintem.


Érdekes az is, hogy apám 2 diplomával, 30 év munkatapasztalattal nem keres annyit, mint te, mégis teljesen normálisan meg tudtunk élni mindig is. Volt és van is autónk (nem is egy), családiház, nyaraló stb.

Csak meg kell tanulni bánni a pénzzel és nem baromságokra elszórni.

2019. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
20%
13: Ne kábítsuk egymást, az az út, ami biciklivel 10 perc, az autóval sem lesz soha 2-3 óra.
2019. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
41%

16: Inni nem iszok, így ez a része nem érint, de taxiról hallottál már?


Egyébként szerencsére nem Bp-en élek, de havonta 1-2-szer járok ott üzleti ügyben. Eddig akárhová kellett mennem Bp-en belül, max 200m-en belül mindenhol tudtam parkolni.

Megbeszéléseke mert pont ezért szoktuk plázákba tenni, mert ott meg ez végképp nem téma.

2019. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
58%
10:12 te sem városban élsz igaz? Falusi csok-ra azért jogosult vagy?
2019. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!