Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az embernek miből van pénze?

Az embernek miből van pénze?

Figyelt kérdés

Főleg fiatalok huszonévesek története érdekelne. Én havi 250 ezret keresek petsen már régóta és soha nem tudok egyszerűen még egy olcsó használt kocsira sem gyűjteni, albérlet árak meg egekben vannak.

És nézem sok fiatalat Pesten kocsival járnak, új kocsival, meg lkás, meg barátnő stb.. És nem értem hogy honnan teremtik elő a pénzt, Új mobil új laptop, autó, akármi. Szülői segitséggel? Engem sajnos nem támogatnak, szóval tényleg igazságtalan ez és idegesítő hogy egy kocsit nem tudok venni, és nem tudok távolabbi helyekre elutazni mert állandóan kötve vagyok a buszhoz vagy a vonathoz.

ÉS csajom sincs, mert mindenki pislog áhh 26 évesen nincs kocsid felejtős.

Úgy sz.. az egész ahogy van.

26/F


2019. ápr. 16. 22:45
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
79%

Én pl. jóval kevesebbet kerestem, mint te, de 21 évesen már volt saját kocsim, 24 évesen pedig hitelből új autót vettem. Gyűjtöttem a pénzt a lakástakarékban és 5 éve a saját lakásomban élek.

Marha egyszerű a képlet: nem kell mindenféle marhaságra elszórni a pénzt. Ne haragudj, de havi 250-ből két ember is megél, nemhogy egy.

Pl.: nem kell dohányozni, nem kell a legdrágább ruhákat, cipőket venni, étterem helyett magadnak kell csinálni a kaját, nem kell méregdrága helyekre járni szórakozni, stb.

Őszintén: egy albérlet mondjuk egy százas. Rezsi egy emberre olyan 30. Kaja egy hónapra kb 40. Azt mondod nincs kocsid, bérlet talán egy tizes. Szórakozás havi 20, egyéb költségek 15. Ez eddig 215. Az még akkor is 35 ezer megtakarítás havonta.

Szerintem rögzítsd mire mennyit költesz, azt kiderül, hol folyik el a pénz.

2019. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
77%
Én 170 000-ret keresek de abból vígan megélek, ha akarnám 3-4 hónap alatt lehetne használt autóm de nem kell, és neked sem javaslom. Ott a BKV, olcsó, környezetbarátabb, nincs vele stressz annyira. Hajrá.
2019. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
77%
20: Városban élek, de ez nem tudom hogy jön ide.
2019. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%

#12: "10: Ezt sosem értettem, hogy Bp-en miért ne lenne értelme az autónak??"

Azért, mert lépten nyomon lezárások vannak, gyakorlatilag folyton figyelni kell, hogy merre nem tudsz menni. Aztán parkolni kész lehetetlenség, ha meg sikerül, figyeld, hogy nehogy rossz automatánál fizess, mert persze nehogy már normálisan legyenek kezelve a zónák. De ha le is parkolsz, méregdrága a parkolódíj. Plusz dugó dugó hátán, metróval sokkal gyorsabban eljutsz valahova.

Ha valaha Budapestre költöznék (ami kizárt, mert előbb megyek külföldre), akkor vagy eladnám a kocsit vagy csak hétvégi kiruccanásokhoz használnám.


#18: "Ne kábítsuk egymást, az az út, ami biciklivel 10 perc, az autóval sem lesz soha 2-3 óra."

Annyi nem, de én pl a reggeli dugó miatt kocsival 25, biciklivel meg 22 perc alatt érek be a munkába, pedig ez csak egy megyeszékhely, nem pedig a nagy fene főváros!

2019. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
83%
Nah ne izeljetek mar auto mindenkrpprn kell plusz 5 cm pénisz
2019. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, hogy azok a válaszok, amelyek a realitást tükrözik, le lettek pontozva, amik pedig égbekiáltó kamuk, azok fel.


Takarító 2500 ft-os nettó órabérért? Öregapád f.. fülét. :)

Nézz fel a legtöbb álláshirdetői oldalra, és még a nagy Budapesten is ennek feléért kínálnak munkát maximum.

2019. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
77%
En mindig kerem hogy küldjék el a hirdetest, kb2 éve soha egyet sem kaptam meg
2019. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
57%

Lezárásokat a navigáció figyeli és kikerüli.

Nem értem, hogy aki nem jár kocsival, az honnan veszi, hogy lehetetlenség parkolni, meg stb??


Nem állítottam, hogy Bp-en gyorsabb a kocsi, mint a bicikli! Azt mondtam, hogy egy biciklivel 10 perces út, soha nem lesz kocsival sem 2-3 óra.

2019. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
83%
Én kocsival járok, úgyhogy tudom miről beszélek. És igen, lesz 2-3 óra kocsival az az út, ami biciklivel 10 perc (10 perc alatt 3-4 km-t meg lehet tenni minimum kényelmes tempóval, csúszidőben mikor araszolva lehet haladni, pont ennyi idő alatt lehet 3-4 km-t megtenni)
2019. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
58%
29: Én is kocsival járok havonta 1-2-szer Bp-en, én is tudom miről beszélek.
2019. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!