Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az embernek miből van pénze?

Az embernek miből van pénze?

Figyelt kérdés

Főleg fiatalok huszonévesek története érdekelne. Én havi 250 ezret keresek petsen már régóta és soha nem tudok egyszerűen még egy olcsó használt kocsira sem gyűjteni, albérlet árak meg egekben vannak.

És nézem sok fiatalat Pesten kocsival járnak, új kocsival, meg lkás, meg barátnő stb.. És nem értem hogy honnan teremtik elő a pénzt, Új mobil új laptop, autó, akármi. Szülői segitséggel? Engem sajnos nem támogatnak, szóval tényleg igazságtalan ez és idegesítő hogy egy kocsit nem tudok venni, és nem tudok távolabbi helyekre elutazni mert állandóan kötve vagyok a buszhoz vagy a vonathoz.

ÉS csajom sincs, mert mindenki pislog áhh 26 évesen nincs kocsid felejtős.

Úgy sz.. az egész ahogy van.

26/F


2019. ápr. 16. 22:45
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
61%

"Alberlet :200 ezer"

Egy emberre 200 ezer az albérlet? O.o

Mégis mekkora az a ház? Mert ennyiből 120 nm-t tudsz bérelni. Sőt, én havi 60 ezer törlesztőt fizetek az 55nm-es panelemért és ketten (plusz egy kutya) kényelmesen megvagyunk benne. Rezsivel együtt is megvan 100-ból.

Fel nem fogom, hogy egy egyedülállónak hogy nem elég 70-80 nm?!


"kaja:100 ezer"

Mit eszel te, kaviárt? Vagy minden nap a legdrágább étterembe mégy?

Nekünk kettőnknek megvan a havi kaja 80 ezerből, pedig csak hétvégén főzünk, hétköznap kifőzdéből rendelünk.


"szorakozas, ruha ,hobbi,,edzes akarmi :100 ezer"

He? O.o Mire lehet ennyit elkölteni? Hobbira mondjuk 10-20 ezret elkölthet az ember havonta, szórakozás (mozi, iszogatás, stb) mondjuk 15-öt, edzőterem is megvan havi 10-ből, az még mindig kevesebb, mint 50. Ruhát, cipőt meg nem kell minden hónapban venni, de annál is, ha nem a 30 ezres Nike cipőt veszed, hanem a 8 ezres Deichman-ost, már spóroltál.


Úgy tűnik a felfogással van itt baj, nem a kevés pénzzel.

2019. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
69%
12:20 Te meddig lovagolsz még ezen a témán? Kit érdekel? Értelmezd már amiket írtam, mert nincs kedvem egy i.diótával vitatkozni
2019. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
83%

"Egy emberre 200 ezer az albérlet? O.o


Mégis mekkora az a ház? Mert ennyiből 120 nm-t tudsz bérelni. Sőt, én havi 60 ezer törlesztőt fizetek az 55nm-es panelemért és ketten (plusz egy kutya) kényelmesen megvagyunk benne. Rezsivel együtt is megvan 100-ból.


Fel nem fogom, hogy egy egyedülállónak hogy nem elég 70-80 nm?!"



Gondolom nem Budapestről beszélsz, vagy igen nagyon nem vagy képben.


Én a XIV. kerületben, egy mellék utcában bérelek, egy 52nm-es, nem újépítésű tégla lakást.


Ennek a havi bérleti díja 130 ezer forint - ez gyakorlatilag a legolcsóbb a környéken.


A közös költségem 17 ezer forint.


A havi rezsi költség internettel együtt pedig további 30 ezer forint.



Ez 177 ezer. Legyünk őszinték. Nem túlzás ma azt mondani nagy vonalban, hogy Ma Budapesten 200 ezer forintba kerül egyedül lakni egy hónapban igen.

2019. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
61%
#43: Még egy ok, hogy soha ne költözzek Budapestre...
2019. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
89%

"

10: Ezt sosem értettem, hogy Bp-en miért ne lenne értelme az autónak??


És aki nem akar a koszos, büdös tömegközlekedésen, a sok prolival együtt összezsúfolódva utazni, meg gyalogolni sem akar a tömény szmogban, az mégis mit csináljon?"


Biciklivel, BKV-val jóval hamarabb beérek dolgozni, mint autóval. A biciklit meg a bérletet nem kell tankolni, nem kell vele parkolóhelyet keresni, nem kell parkolásért fizetni, nem kell karbantartani, nem kell rá adót fizetni, nem kell rá biztosítás, nem eregetek füstöt, nem húzzák meg az oldalát a parkolóban, stb.


Ha a szülővárosomban laknék, akkor szó nélkül az első dolgom lenne venni egy autót, de ide minek?

2019. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

IT vállalkozásom van. Tanultam, dolgoztam a legnagyobb multiknál jó IT-s pozíciókban. Így jelenleg van olyan tudásom, kapcsolatrendszerem, hogy tudjak jól keresni. 2014-ben még én is nettó 200-at kerestem, 2013-ban nettó 100 körül.


Egyébként kocsim nincs, barátnőm van, havi szinten járok külföldre, és nagyjából bármit megvehetnék.


Amikor céges kocsim volt korlátlan magánhasználattal, akkor sem használtam.

2019. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

És akik millirádosok ? azok mire költik el a sok sok pénzt?

Az a baj hogy mindenki élne jól, csak úgy mükdöik az emberi agy, hogy nem másnak segitünk hanem magamnak veszek ha milliárdos vagyok, pl. gyémántokkal teli pezsgőt 100 millióért ami semmivel sem különbözik a 600 forintos pezsgőtől mégis 100 milliót költöttem és inkább ilyen sz..ságokra költöm, minthoyg segitsek embertársaimon.

2019. ápr. 17. 22:49
 48/49 anonim ***** válasza:
77%

#47: A túl sok pénz a legtöbb embert meghülyíti és ordas baromságokra veri el a rengeteg pénzt értelmes dolgok helyett.

Én viszont - bár nem vagyok milliomos - úgy működök, hogy még amikor van pénzem is átgondolom, hogy egy adott dologra tényleg szükségem van-e, illetve semmiből nem veszek fölöslegesen drágát.

Ja és magamat kondiciálom arra, hogy ha a kiadásokkal havi szinten közelítenék a havi bevételemhez, akkor már "nincs pénz". Míg más akkor mondja, hogy elfogyott a pénze, ha konkrétan nulla az egyenlege, én akkor, ha az adott hónapban nem tudtam félre tenni, vagy esetleg a tartalékomból kellett használni. Biztos vagyok benne, hogy egy nagyobb összeget sem vernék el baromságokra.

De sajnos a legtöbb ember nem így működik. Pl. a lottónyertesek többsége egy éven belül a teljes nyereményt elherdálja. Meg sok olyan ember is van, aki ugyan meg tudna élni a fizetéséből, ha ésszel gazdálkodna, mégis 2-3 hét alatt elkölti az egészet, aztán a következő fizetésig csak vegetál...

2019. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
71%

Huszon éves vagyok, de már a vége felé és a legtöbb barátunk is. Mérnökök vagyunk, ahogy a legtöbb barátunk is. Mindketten céges autóval járunk, így saját nem kell és van lakásunk. A kulcsszó: hitel. Szinte mindenki hitelre vett lakást, ami szerintem a mai viszonyokhoz képest nem volt rossz befektetés 2-3 évvel ezelőtt. Ma a törlesztőnk kevesebb, mint a fele egy albérlet árának, a különbözetet lazán beleforgatjuk a tőketartozásunkba, többet is. A fizetésünk jó, nagyjából megvehetünk bármit, de azért megfontoljuk mire költünk, ha nagyobb értéktárgyról van szó.

A párkapcsolat pedig nem autó, lakás és pénz függő jobb esetben. Mi mindent közösen teremtettünk meg és igen, így sokkal könnyebb volt, gyorsabban ment. Ha ezen múlik a barátnő, akkor fusss, amíg tudsz...

2019. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!