Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon miért divat a síránkozá...

Itthon miért divat a síránkozás, életképtelenség, negatív hozzáállás?

Figyelt kérdés

Aki életrevaló az eléri a célját és jól él. Sokan mégis úgy adják elő mintha Afrikában élnénk.


Mi tart vissza valakit attól hogy tanuljon, képezze magát, kapcsolatokat építsen, külföldre menjen?


Az internettel olyan lehetőségek vannak amiről 50-100 éve csak álmodtak az emberek.



2019. ápr. 17. 07:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%

"itt Gyakorikérdéseken mindenki havi 1 milliárd-trilliárd-billiárd forintot keres úgy, hogy 450-es IQ-ja van és mellette 6 nyelven beszél. Ja és 17 éves."

29 vagyok, de oké, okold a zsidókat, gazdagokat, bevándorlókat vagy a gyíkembereket, mert szar az életed, persze.

2019. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

11-s magyaràzhatsz nekik.

Èn többször mutatok ellenpèldàt,pl linket errőp a roma sràcròl aki tènyleg a putribòl jött.

De erre egyik sem reagàlna,szerinted mièrt nem?


Mert felelőssèget kellene vàllalnia akkor.

2019. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
32%

Akkora primitív véglény vagy, hogy teljesen mindegy, mennyit keresel, az általánosításod tökéletesen megvan.


Ki mondta, hogy szar az életem? Megtehetem, hogy fűtött-hűtöt tirodából Gyakorizom munkaidőben egy kellemes budapesti irodában, korrekt fizetésért, annyira azért csak nem szar akkor. Mindössze arra utaltam, hogy érdekes mód itt mindenki nehéz sorból jött, de 17 évesen már többet rakott le az asztalra, mint Einstein. És akkor néhányan még tapsolnak is.


Gratulálok, hogy szakmailag sokra vitted, emberileg viszont egy nagy büdös nulla vagy.

2019. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem állítja magáról, hogy 17 éves, hatalmas IQja van és/vagy hogy több milliót keres.

Autididakta módon megtanulni programozni és angolul, majd pedig egy külföldi cégnél dolgozni havi több mint egy millióért nem egy olyan húderitka dolog, én is ismerek jópár ilyen embert.

2019. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

@11:31


Ez amit írsz olyan szinten féligazság és csúsztatás hogy nem igaz. 100-ból lehet van 5 olyan jó képességű ember aki képes megtanulni otthon, autodidakta módon piacképes szinten programozni. De akinek annyi sütnivalója van, az simán szerezhetett egy jó szakmát vagy diplomát is, amiből jól el van.


Szóval ennek a hangoztatása max csak oda vezetett, hogy minden hülye elhiszi, akinek minimális affinitása van a számítástechnikához, hogy ő majd netről megtanul programozni, aztán keresi a csilliókat.

2019. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

Több ember meg tud tanulni netről programozni, mint hinnéd.

De igen, rengeteg olyan ember van, akinek ez nem sikerül. De azok pedig lehet másban jók. Lehet nagyon jó a nyelvérzékük, és akkor ők nem programozni tanulnak meg az internetről, hanem svédül és törökül, és utána tolmácsként fognak baromi jól keresni.

Nem tud és nem is kell mindenkinek programozónak lennie, ez csak egy út. De mindenkinek van olyan terület, amiben jó (lehet ez akár egy festő, kőműves, burkoló stb. szakma is), és érdemes arra a területre ráfeküdnie, gyakorolni és csinálni.

Lehet nem jön be, de így nagyságrendekkel több esélye van kitörni, mintha meg sem próbálná.

2019. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%
Igen, és továbbvéve az utolsó által írtakat, az informatikai cégek nem győznek selejtezni a sok otthoni script kiddie közt, aki végignézte egyszer a "how to coding - basic" videósorozat első 10 részét. Aztán pedig a """"""programozó"""""" nem érit, hogy miért nem esnek hanyatt a nagy önszorgalmától és interneten megszerzett tudásától.
2019. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti*
2019. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
59%

#15



Meg lehet tanulni programozni online, eleve a programozásnak baromi sok fajtája van. Haverom is úgy tanult meg, elkezdte az ingyenes online felületeken tanulni, majd később kezdő projekteket vállalt be, majd egyre komolyabb munkákra tért rá.


Ez a "simán szerezhetett volna egy diplomát" meg egy vicc, már ne haragudj. Pont leírta a srác, hogy olyan helyről jött, hogy valószínű, hogy nem engedhetett meg magának semmilyen formában egy egyetemet.


Nálad megint erősen érvényesült a szük látókör.

2019. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Ez a "simán szerezhetett volna egy diplomát" meg egy vicc, már ne haragudj. Pont leírta a srác, hogy olyan helyről jött, hogy valószínű, hogy nem engedhetett meg magának semmilyen formában egy egyetemet."


Na ez a vicc.

Az én anyám a mindenkori minimálbért kereste míg gyerek voltam, néha még annyit se, és azóta is. Apám alkesz volt, egy forintot nem hozott haza soha a családnak, csak vitte. A család bevétele még a gyerekek után járó pótlék volt.

Hárman voltunk(vagyunk) testvérek. Szerinted milyen körülmények között éltünk?


Annyi hogy volt valamennyi sütnivalóm, és középiskolában elkezdett érdekelni a programozás a matekot meg nem kellett tanulnom, mert egyből felfogtam mindent. Utána fel is vettek egyetemre programozónak. Amint lehetett leléptem otthonról. Elkezdtem dolgozni egyetem mellett, meg vettem fel diákhitelt a lakhatásra. Végül azt otthagytam, mert nem tetszett, és átmentem gépészmérnöknek, amit el is végeztem még államin. Ez volt 4 éve. Azóta is abban dolgozok, jelenleg egy szervizrészleget irányítok. Mellette csinálom a saját bizniszem.

Jobb hónapban szinte annyit keresek, mint mikor gyerek voltam, az egész család egy év alatt.


Ki lehet törni, csak akarni kell. És Einstein se vagyok, csak tudtam, hogy nem úgy akarom leélni az életem, mint gyerekként, mert az nem normális.

Iskolában minden tanév elején szerettem a legelső rajzórát, amikor "nyári emléket" kellett rajzolni és bemutatni. Mindenki itt-ott volt nyaralgatni a szüleivel, én meg rajzolhattam a semmit.

2019. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!