Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok frissdiplomás fiatal...

Sok frissdiplomás fiatal miért megy különböző érékesítési cégekhez dolgozni, ahelyett h a szakmájában helyezkedne el?

Figyelt kérdés

Én tavaly végeztem a Corvinuson, diploma után rögtön sikerült is elhelyezkednem, nem mondom hogy annyira túl vagyok még fizetve:)), de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.

A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

Mivel már facen, instán minden dokumentálva van:)), így látjuk hogy a gimis osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak közül elég sokan különböző pénzügyi értékesítő cégeknél kezdenek dolgozni (CIG, Fundamenta, stb), ahelyett, hogy a végzettségükkel elérhető állásokban kezdenének dolgozni. Abszolút nem hülye és nem büfészakos végzettségű emberekről beszélünk.

Mi ennek az oka, ennyire jól fizetnének ezeknél a cégeknél?



2019. máj. 8. 09:55
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
75%
Nagyjából egyet értek az előttem szólóval. Diplomával, 250 fizetés helyett inkább megpróbálnak minden mást.
2019. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

8: Jó, tudjuk itt a gyk-n nettó 400 alatt senki nem emeli fel a fenekét:))), de térjünk azért vissza a földre.

Amúgy a barátom 190-el kezdett és gépész.

2019. máj. 8. 12:39
 13/42 A kérdező kommentje:

9:

Akkor ezek szerint csak nem annyira egyedi.

Hol keresett az ismerősöd 230-at?

2019. máj. 8. 12:41
 14/42 anonim ***** válasza:
11%

Baromsàg kèrdező egy kezdő fejlesztő kap 350 nettòt legalàbb mondom aki szinte csak gyakornok volt.

Nem kell sehova visszaterni kèrdező olvasgass piaci dolgokat.

190e nettòt gèpèszkènt,gondolom valami kòkler lehet,egy àrufeltöltő kap 200e nettòban es,a Lidiben egy sima kasszàsz keres 190e-t.

Egy mèrnök nehogymàr ennyit keressen kezdőkènt sem,amikor Lididben dobàljàk 250e feletti bèreket nettòban.

2019. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

14: Ki beszélt fejlesztőkről?

Ja, BME Msc-vel biztos valami kókler:))))

2019. máj. 8. 12:52
 16/42 anonim ***** válasza:
84%

Valamit elkur akkor meg plàne.

BME MSC-vel 8 èv utàn 340e nettò.

Ez LEHETETLEN kb.


Mondom a Lidiben màr 250e adnak legalàbb,ja nem nem mèrnököknek hanem kis gizikènek akinek talàn van èrettsègije.

Aztàn üzletvezetők kapnak egy komoly verdàt is benzinkàrtyàval termèszetesen,ès az is egy OKJ nem MSc.

2019. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
78%

Ex kollegam szie-s bsc gepesz diplomaval netto 310-el kezdett tavaly majusban. Januarban emeltek neki 355 nettora. Az a fizetes nagyon karcsu amit irtal, 3 ev tapasztalattal.

Nem tudom a holgy ismeros melyik cegnel keresett 230-at, gazdinfoja jart. Nem tartom vele a kapcsolatot.

2019. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
77%

BME gépész msc, 3 év tapasztalattal, és 250-et keres? Ne vicceljünk kérlek. Én a 1,5 éves tapasztalatot kandó után szereztem meg és így 400 nettó.


Egy jó gépészmérnök aki tud angolul, simán megkeres ennyit.

2019. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
79%
Egyet ertek. Csak probakepp, mond a parodnak 5 helyre kuldje be a CV-jet, csak a jelenleginel 150-el tobb brutto fizetesi igenyt mondjon ha behivjak. Ha valoban ert ahhoz amit csinal, gyors valtas lesz.
2019. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

16:

Honnan jött a 8 év??

Hogy a Lidl-ben ki mennyit keres, az mennyiben releváns?

Egy jó szakmunkás is többet keres, mint egy kezdő diplomás, ez tény.

2019. máj. 8. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!