Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok frissdiplomás fiatal...

Sok frissdiplomás fiatal miért megy különböző érékesítési cégekhez dolgozni, ahelyett h a szakmájában helyezkedne el?

Figyelt kérdés

Én tavaly végeztem a Corvinuson, diploma után rögtön sikerült is elhelyezkednem, nem mondom hogy annyira túl vagyok még fizetve:)), de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.

A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

Mivel már facen, instán minden dokumentálva van:)), így látjuk hogy a gimis osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak közül elég sokan különböző pénzügyi értékesítő cégeknél kezdenek dolgozni (CIG, Fundamenta, stb), ahelyett, hogy a végzettségükkel elérhető állásokban kezdenének dolgozni. Abszolút nem hülye és nem büfészakos végzettségű emberekről beszélünk.

Mi ennek az oka, ennyire jól fizetnének ezeknél a cégeknél?



2019. máj. 8. 09:55
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

17:

"Ex kollegam szie-s bsc gepesz diplomaval netto 310-el kezdett tavaly majusban. Januarban emeltek neki 355 nettora. Az a fizetes nagyon karcsu amit irtal, 3 ev tapasztalattal."


És hol?


"Nem tudom a holgy ismeros melyik cegnel keresett 230-at, gazdinfoja jart. Nem tartom vele a kapcsolatot."


Nem tartom kizárnak, de én még a 210-re kapok cafeteriát, szóval lehet kb ugyanott van.

2019. máj. 8. 13:37
 22/42 A kérdező kommentje:

18: Tudom, tudom, itt senki nem keres nettó 400 alatt:DD

Amúgy nem 3 éve dolgozik a barátom, hanem alig 2, mert előtte a diploma után volt kint külföldön is.

2019. máj. 8. 13:39
 23/42 anonim ***** válasza:
81%

Vergődhetsz, hogy senki nem keres 400 alatt, de elég sokan keresünk ennyit, tényleg.

Az, hogy titeket lehúznak, az elég nagy probléma. Szóval a barátod volt külföldön, vagyis még nyelvtudása is igen jó valószínűleg. Esetleg tényleg be kéne próbálni pár állásajánlatot...

2019. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
72%

Mérnök ismerősöm, aki elég határozott és nagyszájú szintén elment értékesítőnek (kicsit szakmához kapcsolódó), és már 8 éve 400-500 ezret keresett, plusz céges autó, üzemanyag, korlátlan telefon fizetve. És sokat jött ment, ő ezt élvezte.


Mérnökként 250 ezer tényleg elég gyenge.

2019. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

23: Sztem kicsit offban vagyunk, mert nem az én barátomról szól a kérdés.

Amúgy mivel elég nagy a baráti körünk és szoktunk ezekről a dolgokról elég sokat beszélgetni, abszolút nem kirívóan kevés a mienk. sőt, akik közszférában, állami szférában tudtak elhelyezkedni, nekik ennél jóval kevesebb.

Kapott már ajánlatot fejvadásztól váltásra, 20e-el lett volna több, de a munkahelyén annyira jó a légkör, nagyon jó fej a főnök is, hogy 20e Ft-ért megbeszéltünk, hogy nem fog váltani.

2019. máj. 8. 13:59
 26/42 anonim ***** válasza:
71%

Nem irom le a ceg nevet, 15 fos celgepgyarto vallalkozas Jozsefvarosi telephellyel.

A cafeteria nem a ber reszet kepezi, es a 230 netto nem egeszen 40 oras foglalkozas volt(4 munkanap), 3 evvel ez elott. Az a munka jelenleg foallasban 300+ eft-ot er.

Amiket irtal fizetesek, egyszeruen keves. Nyugodtan meg lehet probalni minimum brutto 100-al nagyobb fizuert mas cegnel elhelyezkedni, mind a kettotoknek. BME MSC meg Corvinus BSC ide vagy oda, nem sokra mesz vele ha egy apolo is 400 netto folott keres (intenziv osztalyon).

2019. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzateszek, tobben eszrevettuk a "hibat" a kerdesben (vegzettseg&tapasztalat&fizetes), de szerintem attol fuggetlenul hogy valoban elkanyarodtunk a kerdestol, egyikonkbol sem a rosszindulat beszel, hanem ellenkezoleg.
2019. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
70%

Az megvan, hogy nem teremtődik minden évben annyi munkahely, mint amennyi frissdiplomás?


Valahogy úgy érzem, te csak dicsekedni jöttél ide:


de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.


A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

2019. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
50%
Nem a bartodról szól,csak kissé kiérződik hogy mennyire sznob vagy és lenézed azokat az embereket akik ugyanolyan diplomával pénzügyi vonalon alaphangon 4-500 ezret keresnek.Pedig hidd el ez így van,és még szakképzettek is.Inkább kicsit savanyú a szőlő nem? Mert valóban karcsú a fizutok még vidéki viszonylatban is ilyen diplomával.Remélem nem bántottalak meg,bár ez sem gond.
2019. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
28: Abszolút eszembe sem jutott dicsekedni, és látod még én kapom meg, hogy nekünk sz@r a fizunk.
2019. máj. 8. 16:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!