Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok frissdiplomás fiatal...

Sok frissdiplomás fiatal miért megy különböző érékesítési cégekhez dolgozni, ahelyett h a szakmájában helyezkedne el?

Figyelt kérdés

Én tavaly végeztem a Corvinuson, diploma után rögtön sikerült is elhelyezkednem, nem mondom hogy annyira túl vagyok még fizetve:)), de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.

A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

Mivel már facen, instán minden dokumentálva van:)), így látjuk hogy a gimis osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak közül elég sokan különböző pénzügyi értékesítő cégeknél kezdenek dolgozni (CIG, Fundamenta, stb), ahelyett, hogy a végzettségükkel elérhető állásokban kezdenének dolgozni. Abszolút nem hülye és nem büfészakos végzettségű emberekről beszélünk.

Mi ennek az oka, ennyire jól fizetnének ezeknél a cégeknél?



2019. máj. 8. 09:55
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Utolso szepen osszeszedted.

Igazabol munkahelyek kozott is nagy a szoras minden tekintetben, meg akkor is ha leszukitjuk bizonyos szempontok szerint.

Voltam mar olyan interjun, ahol azert nem mentem be az utolso beszelgetesre, mert tudtam hogy keves az angolom, es nem hangzott el egy mondat sem angolul az elso 2 fordulon. Es voltam olyanon is, ahol az elso korben kiszortak miatta. Egy ismerosomet felvettek ugyan arra a pozira, lassan egy eve ott dolgozik de a szoftverhasznalathoz szukseges minimalis nyelvtudason kivul, az interju ota nem kellett elovenni sem a beszelokejet, sem a "ceruzajat".

Fizetesek kozott is legalabb ekkora a szoras, pl. jot a M.S-rol kozvetlenul meg en sem hallottam. Attol meg hogy valaki nem egy ekkora cegnel fejleszt pl. kereshet jol. Sot, ha olyan helyre kerulsz ahol a bevetelbol szazalekosan reszesulsz projekt vegen, tulzas nelkul megduplazhatod az eves fizetesed 2 jol sikerult projekttel. Ez multinal azert nem jellemzo, legjobb esetben 2-4 reszletben kapsz 2 havi fizetest pluszba. Az alap berek kozott pedig olyan nagy differenciak nincsenek azert, de meg ott is elofordul hogy a kis ceg tobbet ad mint a multi. Pl. nekem egy 15 fos cegnel annyi az alap berem, mint az elobb emlitett ismerosnek 13. havival, kafeteriaval az Evonal. Nekem kifizetik a tulorat, neki nem.

Nem kell lenezni azt aki nem Big4 alkalmazott, nem csak ott lehet jol keresni.

2019. máj. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Tehat ti nagyon is jól éltek (kulfoldi nyaralas wellness étterem stb), mindez dokumentálva van “facen, instan”, minek foglalkozol akkor másokkal? Ha ennyire sóvárgó vagy küldd el a barátodat értékesíteni.
2019. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!