Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok frissdiplomás fiatal...

Sok frissdiplomás fiatal miért megy különböző érékesítési cégekhez dolgozni, ahelyett h a szakmájában helyezkedne el?

Figyelt kérdés

Én tavaly végeztem a Corvinuson, diploma után rögtön sikerült is elhelyezkednem, nem mondom hogy annyira túl vagyok még fizetve:)), de úgy gondolom, hogy kezdőként, bp-i viszonylatban 210 ezer nettó jónak mondható.

A barátom kicsit jobban keres, ő mérnökként végzett 3 éve, ő 250-et kap. Normálisan megélünk belőle, egy jó albérletet tudunk fizetni, évente egyszer el tudunk menni külföldre nyaralni, stb, negyedévente wellnesezni, hetente 1-2-szer elmenni egy jobb étterembe vacsizni, stb..

Mivel már facen, instán minden dokumentálva van:)), így látjuk hogy a gimis osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak közül elég sokan különböző pénzügyi értékesítő cégeknél kezdenek dolgozni (CIG, Fundamenta, stb), ahelyett, hogy a végzettségükkel elérhető állásokban kezdenének dolgozni. Abszolút nem hülye és nem büfészakos végzettségű emberekről beszélünk.

Mi ennek az oka, ennyire jól fizetnének ezeknél a cégeknél?



2019. máj. 8. 09:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
81%
Pedig szerintem tudod, hogy Budapesten pályakezdőként a NETTÓ 210-es fizetésed az átlag felett van. A bruttó 210 sem gyakori.
2019. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

29: Én vagyok sznob és én nézek le bárkit azért, mert TÖBB a fizetése, mint az enyém??:))

Pont hogy én kaptam, meg, hogy nekünk milyen szär a fizunk, tehát sztem aki itt most le lett nézve az pont én, meg a barátom vagyunk.

Nem, csak tényleg vicces, hogy itt 1 év után mindenki 400 felett keres, csak a való életben meg nem, pedig nem kicsi a baráti körünk.

De ez tényleg off, mert a kérdés nem rólunk szól, magunkat tényleg csak azért írtam bele, hogy nagyjából legyen belőve az a kör, akikről beszélek.

2019. máj. 8. 16:27
 33/42 A kérdező kommentje:
31: Akkor most mi van??? Most akkor szärul keresünk vagy átlag felett??:D
2019. máj. 8. 16:28
 34/42 anonim ***** válasza:
72%

Akkor én válaszolok a kérdésedre is.

A nevesebb egyetemeken (pl. Corvinus vagy BME) is elég vegyes a végzettek tudása és munkatapasztalata.

Vannak a nagyon jók, a felső 15-20%, kiváló szakmai tudás, kiváló nyelvtudás és releváns munkatapasztalat, ők nyilván nem mennek el mindenféle értékesítő cégekhez, hanem Big4 vagy valamelyik bank/pénzügyi cégnél (Morgan, BlackRock stb.) egy minimum nettó 400as kezdőfizu, vagy egyszerűen csak kimennek külföldre.

Aztán vannak a közepesen jók, a felső 20-50%

(itt vagy a szakmai tudás, vagy a kiváló nyelvtudás vagy a releváns szakmai tapasztalat hiányzik), ők is valami nevesebb pénzügyi céghez mennek, egy minimum nettó 300as kezdőfizuval.

Aztán van a futottak még kategória, a maradék 50%, akik tényleg ilyen nettó 200as kezdőfizuval helyezkednek el, és az ő egyrészük (jellemzően akik kommunikatív, domináns, extrovertált típusú emberek) helyezkedik el értékesítőként.

Most szerinted egy Corvinus MSc-t elvégzett, TDK-zó, felsőfokon angolul tudó, Morgan Stanleynél 2 évet gyakornokoskodó pénzügyes szerinted majd elmegy Fundamenta ügynöknek? :D

2019. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

milyen fennhéjázó vagy, aki lenézia az ilyen "filologia -szuanheli " szakokat.

Csak hogy tudd van olyan ismerõsöm több is, akik tobbet keresnek mint te, sõt vannak nagyon sikeresek is akik netto 400-600ft is megkeresnek .

Hogyan ? hmm logikat nem biztos hogy tanitottak nálatok, mert nem tudsz sokmindent. Azt gondolod eleg egy "jo"diploma a sikerhez. Nem tudod mi az ami igazán fontos , de lenézni mást ahoz értesz.

2019. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

34:


"Vannak a nagyon jók, a felső 15-20%, kiváló szakmai tudás, kiváló nyelvtudás és releváns munkatapasztalat, ők nyilván nem mennek el mindenféle értékesítő cégekhez, hanem Big4 vagy valamelyik bank/pénzügyi cégnél (Morgan, BlackRock stb.) egy minimum nettó 400as kezdőfizu, vagy egyszerűen csak kimennek külföldre."


Egy állásinterjún sok minden ki tud derülni, de az h a pályázónak milyen a szakmai tudása, na az biztos nem, még a nyelvtudás sem igazán.

Bár jellemzően felénk a felsőfokú angol alap.

Tehát nem értek egyet, hogy egy interjún magán a diplomán és a pályázó éppen akkori kommunikációján kívül sokat számítana a fenti kettő.


"Most szerinted egy Corvinus MSc-t elvégzett, TDK-zó, felsőfokon angolul tudó, Morgan Stanleynél 2 évet gyakornokoskodó pénzügyes szerinted majd elmegy Fundamenta ügynöknek? :D"


Pedig elmennek, mint korábban írták mások is. Most hogy Morgen-es gyakorlattal vagy Black Rock-al, vagy mással, az már részletkérdés.

2019. máj. 8. 22:20
 37/42 A kérdező kommentje:
35: Elnézést, ha így érezted, nem annak szántam. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy piacképes diplomákról van szó, azok közül is a felső 20%-ról.
2019. máj. 8. 22:22
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom te milyen interjúkon jártál, ahol se a szakmai tudást, se a nyelvtudást nem mérték fel.
2019. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
36: Mondjuk a MS-t nem tudom mire istenítik ennyire, konkrétan 3 volt évfolyam társam kezdett ott, azóta mindhárom szó szerint elmenekült onnan.
2019. máj. 8. 22:52
 40/42 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk azt legalább ismerik az emberek.

Te konkrétan hol is dolgozol? Jóskapista Kft.?

2019. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!