Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Szerintetek is érdemesebb egy pénzügy-számvitel diplomával inkább az állami szférában elhelyezkedni a Big4 helyett?

Sziasztok! Még csak jövőre lesz esedékes a dolog, de egyre többet hallom, hogy a nagy pénzügyi multik helyett (Big4, Morgan, stb)p-sz diplomával sokkal érdemesebb inkább állami (nem közalkalmazotti) szférában elhelyezkedni, mert a kezdőfizetés is sokkal jobb mint a Big4-oknál, nincsenek éjszakákba nyúló túlórák, nincs szombati munkavégzés és úgy összességében egy sokkal nyugisabb, lazább munkatempó.

Van olyan köztetek esetleg, aki már megtapasztalta mindkét világot?

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénzügy és számvitel, állás, egyetem, munka, állami szféra

  máj. 9. 17:31  Privát üzenet

A válaszok
1 2 3 4
Állami szféra nevetségesen fizet. Mérnököknek pl: hivatalokban ilyen 130 ezreket fizethetnek.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/33Időpont máj. 9. 17:34 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Félreértettél, nem közalkalmazottra gondolok, hanem nagy állami cégek pl MVM, Paks2, Szerencsejáték Zrt, Antenna Hungária, MET, esetleg minisztériumok, ilyenekre gondolok.

# 2/33Időpont máj. 9. 17:36 Privát üzenet
Ha, nem akarsz sokat keresnu akkor feltetlenuk

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/33Időpont máj. 9. 17:43 Privát üzenet
Sereg vagy rendőrség?

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/33Időpont máj. 9. 17:48 Privát üzenet

3: Mint fentebb írtam, már a kezdőfizetés is nagyobb, mint a Big4-nál.

# 5/33Időpont máj. 9. 17:52 Privát üzenet
Hát én ebben teljesen biztos nem lennék. Mérnökként én a felsoroltak közül az egyik helyett egy multit választottam a magasabb pénz miatt.

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/33Időpont máj. 9. 17:57 Privát üzenet

6: De ugyanaz a munkakör lett volna?

Van ismerős, aki 2 évig tolta E&Y-nál, rendszeres, este 10-11-ig nyúló túlórák, stb, 300 körüli nettó pénzzel hagyta ott őket.

Most az MVM valamelyik leánycégénél gazd.osztvez helyettes, valami 600 feletti nettóval.

# 7/33Időpont máj. 9. 18:03 Privát üzenet
A PwC-nél manager szinten meg keresel millió metrót.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/33Időpont máj. 9. 18:34 Privát üzenet
*nettót

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/33Időpont máj. 9. 18:34 Privát üzenet

#7

Gondolom nem a pályakezdő az osztályvezető helyettes az MVM leányvállalatnál.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/33Időpont máj. 9. 18:39 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Corvinus pénzügy-számvitel diplomával mely cégekhez érdemes leginkább jelentkezni?
Milyen kilátásai vannak egy Budapesten végzett pénzügy-számvitel szakosnak?
Pénzügy és számvitel végzettséggel hogyan lehet külföldön elhelyezkedni?
Mennyit tudok keresni könyvelő végzettséggel? OKJs
Van valakinek tapasztalata BIG4 AC-vel kapcsolatban?
Mennyit keres Budapesten egy frissen végzett pénzügy-számvitel szakos diplomás?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!