Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is érdemesebb egy...

Szerintetek is érdemesebb egy pénzügy-számvitel diplomával inkább az állami szférában elhelyezkedni a Big4 helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még csak jövőre lesz esedékes a dolog, de egyre többet hallom, hogy a nagy pénzügyi multik helyett (Big4, Morgan, stb)p-sz diplomával sokkal érdemesebb inkább állami (nem közalkalmazotti) szférában elhelyezkedni, mert a kezdőfizetés is sokkal jobb mint a Big4-oknál, nincsenek éjszakákba nyúló túlórák, nincs szombati munkavégzés és úgy összességében egy sokkal nyugisabb, lazább munkatempó.

Van olyan köztetek esetleg, aki már megtapasztalta mindkét világot?



2019. máj. 9. 17:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Állami céghez nem éri meg pályakezdőként menni, mert nem nagyon jutsz feljebb.


Valamiféle vezetőnek viszont érdemes odamenni, mert "lazább", mint a multiknál.

2019. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
8: Sokra mész vele, ha addigra mire eljutsz, kitapossák a beled is, és rendszeresen éjszaka érsz haza munkából.
2019. máj. 9. 21:21
 13/33 A kérdező kommentje:
10: Nyilván nem, mivel írtam, hogy előtte 2 évet már lehúzott az E&Y-nál, meg előtte is volt már valahol.
2019. máj. 9. 21:22
 14/33 A kérdező kommentje:
11: Tehát arra gondolsz, hogy kibírni egy pár évet a rabszolgatartók valamelyikénél és utána megpályázni állami Zrt-nél vezetői állást?
2019. máj. 9. 21:24
 15/33 anonim ***** válasza:

#10


Így viszont almát a körtével a pályakezdő fizetését összehasonlítani a 3+ év szakmai gyakorlatos figuráéval


Állami vállalatban a vezető pozíció, azért nem egészen ugyanaz, mint a versenyszférában, állami szférában vezetőként többszörös esélyed van, hogy valós, vagy nem valós indokkal eltávolítsanak.(mert valakinek a valakije kinézte a pozíciót, vagy valakinek a valakijének épp nem tetszett amit csináltál) állami cégnél a vezető pozíció azt jelenti, hogy van még pár éved a cégnél, azalatt keress mást is, mert biztos, hogy nem maradsz sokáig, és "visszaléptetésre" nem nagyon van út.

2019. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

15: Olvasd el légyszi mégegyszer, amit írtam.

300 nettóval hagyta ott az E&Y-ot és utána rögtön kezdett az MVM leánynál 600 körülivel.

Ha annyira megbecsülték volna E&Y-ék, akkor már valószínűleg ott is feljebb kellett volna jusson a ranglétrán.

2019. máj. 9. 21:50
 17/33 anonim ***** válasza:

#16


Más a "feljebb" EY-nél és úgy általában a versenyszférában több a szint ahova lehet lépkedni, és jóval tovább lehet jutni úgy, hogy még nem vagy kitéve a "vezető megy a klubja is tart vele" cseréknek.


Az MVM leányvállalatnál, addig lesz ott, amíg az osztályvezetője, aki több mint valószínű, hogy az igazgató leváltását sem úszná meg.


Állami vállalatnál, ha a csúcsvezető megy, akkor rövid időn belül minden vezető megy. Ha jól ment az adott részleg, ha nem.

Állami vállalatnál azért kell a "gyomor" és egy bizonyos személyiség hozzá, hogy ott vezető bírj lenni, és emellett pedig kibékülni azzal, hogy véges. Egy része a fizetésnek ott éppen ez.

2019. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Csakis allami szferaban szabad dolgozni pfuj multik, milliardos leszel hamar
2019. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemesebb Big4-nál vagy hasonló multinál kezdeni. Azért mert egy ismerősöd "A" helyen keresett valamennyit "B" helyen meg többet nem jelenteni azt, hogy ez az általános forma. Multiknál pont az a jó hogy akár 1-2 év alatt lehet szintet ugrani, magasabb pozícióba kerülni jobb fizuval. Az első pár év pályakezdőként szívás, sehol se fizetnek halálra egy pályakezdő közgazdászt, ilyen szempontból mindegy hol kezdel, viszont a multiknál az elején nagyon kell bizonyítani és pörögni. De náluk lehet a legtöbbet tanulni, rábíznak pályakezdőkre is összetettebb feladatokat, többféle projectben részt lehet venni és nem mellékesen fizetnek mindenféle továbbképzéseket.


Pályakezdőként állami céghez jelentkeztem, de nagyjából betanított szellemi munkásként dolgoztam 2 évig, aztán egy termelő multihoz kerültem és innen Big4 céghez. Nyilván itt fizettek a legjobban, mert mire idekerültem volt kb 6 év gyakorlatom. Viszont láthattam mennyivel másabban állnak itt a pályakezdőkhöz meg a gyakornokokhoz is, komolyabban vették őket mint anno minket az állami cégnél. Végül azért jöttem innen el mert megszületett az első gyerekünk és hát családdal tényleg nem jól összeegyeztethető a munkaidő. Viszont pályakezdőként gyerek nélkül a fejlődési lehetőségek miatt mindenképp pénzügyi multinál kezdenék az állami cégekkel szemben, aztán pár év után lehet váltani a nyugisabb melóra.

2019. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19: Köszönöm a válaszod. És te melyiknél voltál a 4 közül és milyen részlegen/pozícióban, adótanácsadás vagy audit?

Tényleg igazak az esetenként éjszakákba nyúló túlórák?

Azt nem értem, hogy ha ennyire sok a megbízásuk, akkor miért nem vesznek fel 10-20%-al több embert??

Most őszintén, a napi 8 óra az valójában mennyi náluk?

2019. máj. 10. 15:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!