Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MIÉRT kérhet az egyik ember a...

MIÉRT kérhet az egyik ember a munkájáért másfél millát havonta, van aki meg százhúszból tengődik?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy ennyivel jobban megbecsülnek egy ITst amikor útburkoló, ápoló meg pék nélkül nem lenne sehol a társadalom?


És miért nincs ennek a jelenségnek (vagyis a szakmunkának) érdekképviselete?


Miért nem lehet belátni hogy a fizetések és a karrier nem magánügy és nem arról szól hogy vanank az okos ITsek, akik megérdemlik - meg a"többi", akik bénák voltak tanulni? Mire jó, hogy sok ember ki se tanul szakmát vagy felhagy vele, pedig jó lehetne, de nem éri meg, inkább beáll ő is n+1edik ITsnak?


2019. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
65%

#16

Bárki tud gányolni bármit. Egy kőműves is össze tud tákolni egy hello world-öt, ha leülteted a gép elé, illetve a fejlesztő is tud egymásra rakni téglákat, de maradjunk annyiban, hogy se nem használnék kőműves által írt programokat, se nem laknék java fejlesztő által felhúzott házban szívesen.

2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
amúgy teljesen mindegy, lehet itt filozofálni, akkor is a piac áraz...
2019. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
65%
A pár hét lehet, hogy túlzás, de egy éven belül meg lehet tanulni a fizikai szakmák nagyját. Életemben nem burkoltam semmit, ennek ellenére az első alkalommal, amikor magam csempéztem a konyhát szebb lett a végeredmény, mint amit egy "kőműves" csinált. Asztalos-jellegű munkákat is simán megcsinálok, pedig annak sem tanultam sosem. Kis gyakorlással bármikor megélhetnék ezekből a szakmákból, csak a programozás jobban fizet.
2019. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Nem vagyok semmilyen Balázs, úgyhogy aki így kezdte annak taps.


A másfél milliót itt láttam konkrétan egy kérdésben, hogy külföldről hazajövőnek ennyi bruttó is "megoldható" lett volna már a telefoninterjúban. Ezért is hoztam az IT szektort, mert itt a legegyszerűbb jó ajánlatokat kapni még ha a pályakezdők "csak" jó fizut kapnak, nem rögtön milliomosok.


Sok szakma van, ahol bruttóban 120-140 a pénz. Az útépítő munkás spec nem tudom (én csak azt látom pl. hogy nem viselnek fülvédőt útburkolat javításnál, gondolom nem menőzésből...), de a legtöbb vendéglátóipari (ideértve a pékség dolgozóit) pont ennyit kap...


Szóval a kérdés újra, a gyengébbek kedvéért: miért lehetséges ekkora bérkülönbség?

És a másik kérdés, hogy ezzel miért nem foglalkozik senki napi szinten, politikai síkon?

2019. máj. 16. 18:22
 25/47 A kérdező kommentje:
Az ITs polihisztor, akik természetesen mindent jobban tud mindenkinél :) Hát persze.
2019. máj. 16. 18:26
 26/47 anonim ***** válasza:
75%

#24

De válaszold már meg: ha azzal is jó pénzt kereshetnék, hogy elmegyek egy pékségbe kenyeret árulni, akkor miért akarnék sok évig szívni még a tanulással, hogy programozó, orvos vagy más legyek?

2019. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Hivatástudat?

Nem is értem, hogy ezt miért kell magyarázni.

Ha AZÉRT lettél orvos, hogy sok pénzt keress, akkor nem vagy orvosnak való. (Megjegyzem, sok orvos egyáltalán nem keres jól, ahogy valaki említette is.)

2019. máj. 16. 18:42
 28/47 anonim ***** válasza:
52%

,,Szóval a kérdés újra, a gyengébbek kedvéért: miért lehetséges ekkora bérkülönbség?"


Akkor mégegyszer NemBalkázsunk :)

Tehát a PIAC ami beáraz minden munkát.

Kicsi kutya veres f_szát nem érdekli,hogy ,,dehát nem lehet mindenki... , meg mi lenne ha nem lenne....),lapozzunk.

NEM ÉRDEKEL SENKIT,a piac árazz.

Tehát érted már végre vagy mondjam el angolul is neked?

Akkor is a piac diktál nem te nem Orbán,nem Gyurcsótány.


"És a másik kérdés, hogy ezzel miért nem foglalkozik senki napi szinten, politikai síkon?"


De foglalkozunk PIACKÉPES szakmát tanulunk és figyeljük mire van kereslet,ennyire egyszerű.


Hivatástudat hagyjad már,csak abból nem élsz meg.

De tegyél egy próbát próbálj venni husit hivatástudatból meg puszira,sőt csajozzál csak hivatástudattal.

Ha voltak sikereid remélem megosztod.

2019. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
57%
azért lehetséges mert kapitalizmus van és azért amiért valamelyik autó 100 ezer forint valamelyik meg 1 milliárd ezért lehetséges
2019. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

28as, te mire fel vagy ilyen kis ideges? Amúgy nekem nem baj.


Kb 2 dolgot írtatok, ami válaszként értékelhető:


1. hogy a piac áraz. Erre mondom én azt, hogy rosszul áraz. Mert effektíve értékes dolog a zsemle meg a betonút. Értékesebb sokunknak, mint egy n+1edik app, mondjuk...


2. kapitalizmus, OK, de ezt politikai szinten meg szakszervezetekkel lehetne (kellene) kordában tartani. Ezt hiányolom...


Megjegyzem, hogy tudnék értékelni egy fokkal nívósabb beszélgetést is.

2019. máj. 16. 19:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!