Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MIÉRT kérhet az egyik ember a...

MIÉRT kérhet az egyik ember a munkájáért másfél millát havonta, van aki meg százhúszból tengődik?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy ennyivel jobban megbecsülnek egy ITst amikor útburkoló, ápoló meg pék nélkül nem lenne sehol a társadalom?


És miért nincs ennek a jelenségnek (vagyis a szakmunkának) érdekképviselete?


Miért nem lehet belátni hogy a fizetések és a karrier nem magánügy és nem arról szól hogy vanank az okos ITsek, akik megérdemlik - meg a"többi", akik bénák voltak tanulni? Mire jó, hogy sok ember ki se tanul szakmát vagy felhagy vele, pedig jó lehetne, de nem éri meg, inkább beáll ő is n+1edik ITsnak?


2019. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
73%

én is tudnék értékelni egy értelmesebb kérdést és egy értelmesebb kérdezőt akinek van némi közgazdaságtani ismerete:)

Amúgy a piac árazását egy jó kis diktatúrával lehet átalakítani, jöhet Rákosi, SZtálin, Hitler vagy egy hasonló kellemes ember, ugye milyen jó volt akkor? -ja nem...

2019. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Az oké,de mit akarsz kordában tartani?

Hogy ne keressek x pénzt hanem csak mittomén 250e-t?

Vagy hogy gondolod?

2019. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
71%
AMúgy tényel Észak-korát javaslom ott nincsenek ilyen egyenlptlenségek, Kim elvtárs szeretettel vár
2019. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
74%

23:

"Életemben nem burkoltam semmit, ennek ellenére az első alkalommal, amikor magam csempéztem a konyhát szebb lett a végeredmény,"


Hát ugye, hogy kinek mi a "szép", ízlések és pofonok...

Gondolom a hajadat is magadnak nyírod.

2019. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
73%
24: Te meg tanulj már meg értelmesen, magyarul írni.
2019. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetek én is egy kérdést.

Ha a pékek kevés fizetést kapnak, a programozók pedig sokat, akkor hogy lehet hogy mégis programozókból van hiány és nem pékekből?

2019. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

31es nem tartóztatlak...


32: Rendeleti szinten nem hiszem, hogy sokat lehet tenni hiszen vannak "garantált bérminimum" meg hasonlók, de sok szektorban még a rendesen bejelentett munka is külön "juttatás". És ami ennél is rosszabb, hogy ez így tkp elfogadott, ez az úgynevezett rögvalóság.

Ha lenne bérmaximum vagy egyre növekvő adókulcs, azt is biztosan meg tudnák kerülni, és meg is kerülnék.

Hiányolom a közbeszédet, egyáltalán a közéleti gondolatokat erről. (Az itteni válaszok közül sok szépen vissza is tükrözi, hogy ez miért baj.)

2019. máj. 16. 19:56
 38/47 A kérdező kommentje:
36 pékekből is hiány van, nem tudom hol élsz...
2019. máj. 16. 19:57
 39/47 anonim ***** válasza:
73%

Marha nagy hiány lehet tényleg, ha minden sarkon pékség van, és minden szuper/hipermarket is tele van péktermékekkel.

Mi lenne akkor, ha nem lenne hiány belőlük? :D

2019. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
73%
most lehet ezen vitázni de egy kenyeret lényeges könnyebb megsütni mint agyat operálni
2019. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!