Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen muszáj megtartani...

Munkahelyen muszáj megtartani az ebédidőt?

Figyelt kérdés
Van közbe fél óra szünet de így 8 és fél óra a munkaidő 8 helyett.Én inkább hamarabb hazamennék,nem akarok ott ebédelni.Amúgy is kb 10 perc alatt megebédelek,minek tartanak ott emiatt fél órával tovább?

2019. jún. 19. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem pl. rugalmas a munkaidőm. Egyik nap 5-6 órát dolgozom, a másikon tizet, ahogy épp jólesik (hacsak nincs valami SOS), a lényeg, hogy a hónap végén ne legyek túlzottan minuszban. A főnökeim meg kötetlenben vannak (ennek ellenére be kell járniuk nekik is, de csak a nagyfőnököknek tartoznak elszámolással arról, hogy mikor hol voltak).

De vannak olyan kulimunkák is, ahol nyomsz egy 12 órás műszakot végig állva, aztán alhatsz vagy 3 órát és indulhatsz máris tovább az ország másik végébe dolgozni.

Nem a rendszerrel van baj, te dolgozol sz.r helyen, hát, ott is kell valakinek.

2019. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a 40 perc kajaszünetet automatikusan vonják a munkaidőből (blokkolás van), akkor is ha 15 perc alatt eszik valaki, akkor is, ha másfél órát ebédel, és akkor is, ha végigdolgozza az ebédszünetet is. Munkáltatótól függ, de eddig az összes helyemen így volt.
2019. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
fönökkel kell megbeszélni
2019. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pontosan így működik, én a gép előtt elmajszolom a szendómat 5-10 perc alatt, és 20 perccel korábban indulok haza.

Megbeszéltem a főnökkel, nem is értette, hogy miért kell ezt kérdezni, azt mondta, neki ez evidens. 8 óra a nettó munkaidő, ha másfél órás ebédszünetet tartok, akkor bentmaradok annyival tovább, ha nem tartok szünetet, akkor meg hazamegyek előbb, nyilván.

De munkahely válogatja. Kérdezd meg te is a főnököd, az a legtisztább.

2019. jún. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!