Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két műszakban tényleg megterhe...

Két műszakban tényleg megterhelő dolgozni?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokat várok! (Úgy általánosítva, ülő/álló stb. mindegy)

20/lány



#munka #műszak #Ket muszak #megterhelo #terheltseg
2019. júl. 11. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem az a lényeg, hogy hány műszak, hanem az, hogy este 22 óra és reggel 6 óra között ne dolgozz, mert ilyenkor pihennie KELL a szervezetnek.


Az éjszakai munkavégzés a legkárosabb és magas vérnyomáshoz, hízáshoz, alvászavarokhoz vezet például...!

2019. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Beállítottságtól függ. Én kikészülnék tőle, egy darabig 3 műszakban toltam, és mérföldmagasan a délelőttös (6-14) volt a legrosszabb, az készített ki. Az éjszakás heteket meg tök vártam. Más meg az éjszakázást nem bírja, de a délelőttösben vidáman kukorékol.
2019. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen tényleg
2019. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt!

Mindenkinek ment a zold kez!

2019. júl. 12. 13:13
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat. Ezért nem értem egyébként hogy miért kell a 3 műszak, ha vannak akik mondjuk csak az éjszakát szeretik és vannak akik meg a nappalt. Simán meglehetne oldani, hogy csak 1 műszakban kelljen lenni, vállaszthatóan. Voltam olyan gyárban én őrként, ahol nem egy gyári munkás mondta, hogy az éjszakát szereti a nappalt nem és volt aki meg a du.-i műszakokat szerette és volt aki meg a reggelt, simán feloszthatták volna, miért kell az emberi szervezetet 3 műszakkal megkínozni? Rengetek volt köztük is a cukorbeteg, magas vérnyomásos. Tönkre mész benne hiába szereted a munkahelyed és kollégáid.
2019. júl. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Még egy gondolat. Ezért nem értem egyébként hogy miért kell a 3 műszak, ha vannak akik mondjuk csak az éjszakát szeretik és vannak akik meg a nappalt. Simán meglehetne oldani, hogy csak 1 műszakban kelljen lenni, "


Én meg értem: ugyanis, ha Kis Pista állandóan éjszakás, akkor CSAK Ő kap éjszakai pótlékot, és keres mondjuk nettó 200 ezret, Kresz Géza meg ugyanazt a munkát végzi délelőttben, mindenféle pótlék nélkül és kap érte nettó 150 ezret. Gondold el, micsoda bérfeszültségek lennének.

2019. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezt is meg kéne akkor úgy oldani, hogy mindenki ugyan annyit kapjon, vagy megállapodnak abban, hogy aki nappalos kevesebbet kap, én pl. beleegyeznék, mert az éjszakázást nem bírom és az mitől kifizetődőbb egy cégnek, hogy hajnalban egyesek csak szédelegni képesek, a munka nem megy, a gyártás belassul. Sokan voltak akik csak szédelegtek hajnalban, annak minek kéne éjszakai pótlék, a selejtekről nem is beszélve amit akkor legyártanak. Aki nem bírja az éjszakát vállalja be a kevesebb pénzt, ez van. Megállapodás kérdése, de az sem fer, hogy az egyik alszik a másik meg folyamatosan gyárt közben.
2019. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 4 műszak jobb. 2 nap mhnka, 2 nap szabad. Mikor éjszakára mész, az legjobb pihenőidőd. Ott van nappalos után az este, az első, 2. pihenőd, és éjszakásod napján a 3. A 2 műszak szar, délelőtt kelhetsz korán mehetsz dolgozni mire hazaérsz 4 óra (nekem ennyi lenne, mert mennék a bölcsibe a gyerekért plusz várni a buszra). Utána már alig tudsz mit csinálni, 8-9 feléalszol, mivel kelsz megint. Délután meg már 12benbelindulsz és éjfél, mire hazaérsz..

3 műszakban meg a 3. nap már zombi vagy. A 4. nap a kávé tart életben az 5.en hálát adsz a jó istennek, hogy élsz (én a 3 műszakot gyerek mellett nem bírnám).

A 4 műszakot imádtam, mondtam is páromnak, hogy 3 éves korában visszamegyek a Boschba. Az egy műszak szart se fizet..

Hova mennél dolgozni? Sor?

2019. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Laylah ***** válasza:
Nálunk 3/3 van (3 nap meló, 3 szabad), 12 órás műszakokkal. Már nem dolgozom műszakban, de amíg ott voltam, nekem nem volt gondom vele, bár nem is csináltam éveig. Nekem az éjszakás sokkal jobban bejött, nyugi volt, meg valahogy nem is fárasztott annyira, mint a reggel 6-ra menés. Nekem sosem a műszakokkal volt gondom, hanem magával a munkával.
2019. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!