Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell elbocsátani...

Hogyan kell elbocsátani valakit, hogy ne sérüljön nagyon?

Figyelt kérdés

Saját cégem van, családon kívül 1 alkalmazottal. Ő is ismerősön keresztül jött. Kedvelem, emberileg nagyon, de az általa elvégzett munka nem ér annyit, mint amennyibe a cégnek kerül. 2 éve van velünk, mindig húztuk, hogy majd belejön, majd jobb lesz, próbáltuk minden eszközzel motiválni, de semmi. Kedves, emberileg nagyon szimpi, de anyagilag nem éri meg, nagyon nem.


Hogyan küldjük el anélkül, hogy megsértenénk?


2019. aug. 10. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a gazdasági oldaláról közelíteném meg a kérdést. Elmondanám neki ugyanezt az emberi tulajdonságairól, illetve hozzátenném, hogy minden igyekezetet ellenére nem tudjátok kitermelni a bérét. (Mondjuk ha felvágtok és Mercivel jár az egész család, ezt nem fogja elhinni, de feltételezem, nem ez a helyzet.)


Ezenkívül latba vetném a kapcsolataimat, hogy hol tud elhelyezkedni. Ennyit tudsz segíteni a dolgon. Nem a te felelősséged, hogy ez nem jött be, bár megértem az emberi szempontjaidat, és én is így állok hozzá a hasonló esetekhez.

2019. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Dehogy járunk drága autóval, nem! Ez nyilván nem is kérdés, ő is látja a számokat nagyjából. Szerintem sejti is hogy ez egy logikus lépés lenne részünkről. Csak sajnálom.
2019. aug. 10. 13:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, engem rúgtak már ki úgy, hogy a főnököm, egy nagyon kedves lengyel hölgy, közben elsírta magát. Van ilyen, ha főnök vagy néha be kell vállalni, nincs kolbászból a kerítés.
2019. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Te hogy érezted magad közben?

Mi segített volna, hogy jobb legyen?

2019. aug. 10. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért álljunk meg egy szóra. Senkinek semmi köze ahhoz, mivel jár a munkáltató.

Én nem hazudnék, tessék megmondani, hogy a munkája nem felel meg.

2019. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1-es nagyon pontosan leírta: elmondani a dolog emberi oldalát és hogy nem tudjátok kitermelni a bérét + segíteni neki másik munkát találni.

Vagy ha az nem sikerül, valamilyen "búcsú" ajándékot adni: ha ki tudjátok gazdálkodni, akkor mondjuk 1 havi munkabérnek megfelelő "bánatpénzt", iskolakezdési támogatást, ha van gyereke vagy valamilyen segítséget az újrakezdéshez.

2019. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6, nem az a baj, hogy nincs rá pénz, hanem ő nem ér annyit, amennyit kap.


Mire jó hazudni? Azért, hogy ahova megy, ott is pocsék munkát végezzen, mert jaj, megbántom a kis lelkét? Sokkal rosszabbat teszel neki, ha tévedésben tartod.


Arról nem is beszélve, hogy ugyan, kinek ajánlod be jó szvvel, amikor tudod, hogy semmit se ér, amit csinál?

2019. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ő "párhuzamos" munkát végez veletek, vagy csapatmunkás a cég?


Előbbi esetben a piac hiánya a szűk keresztmetszet?


Utóbbi esetben a többiek át tervezik vállalni a munkáját?


Ha ezek a kérdésekre a válasz az, hogy "nem" akkor a céggel van gond és nem ez a probléma ezáltal a "nem sérül nagyon" indoklások sem működnek.


Ha az a gond, hogy csapatmunka van, és egyszerűen nincs annyi munka, hogy az a létszámot indokolná, akkor ezt korrekten el lehet mondani.


Ha az a gond, hogy nincs piac, és ezért kell kirúgni, akkor azt is korrekten el lehet mondani.


Ha az emberrel van gond, és korábban a visszajelzések alapján nem volt képes változtatni, akkor azt is el lehet mondani.

(Megj: ez utóbbi esetben, ha ő az alkalmatlan eszközökre hivatkozott, akkor át kell gondolni, hogy tényleg nincs-e gond az eszközökkel, mert láttam olyat, hogy a "túl lassan dolgozik"-ot egy olyan emberre mondták rá, aki egy alkalmatlan gépnél volt, és utána csak a 3. ilyen indokkal felmondott/kirúgott ember után gondolkoztak el, hogy lehet , hogy tényleg rossz az eszköz.

2019. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8, ott van a kérdésben 2 éve van velünk, mindig húztuk, hogy majd belejön, majd jobb lesz, próbáltuk minden eszközzel motiválni, de semmi.
2019. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csapatmunka van, de kilóg a sorból, sokat hibázik, és mivel ellenőrizni kell a termékeit, időt vesz el még egy embertől az átnézés miatt. Ennyi erővel át is vehetjük a feladatait és nem kell két kézen átmennie, csak egyen. Eredetileg is azért lett felvéve, hogy gyorsabbak és hatékonyabbak legyünk (munka lenne bőven), de így nehéz. Ha meg véletlenül nincs átnézve és hibásat csinál, az megint gond, sajnos hetente van rá példa.
2019. aug. 10. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!