Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Honnan szerzik be a laptopokat...

Honnan szerzik be a laptopokat a megánszemélyek külföldről?

Figyelt kérdés
Hardveraprón, valamint a Jófogáson több olyan eladót láttam, akik laptopokat adnak el, de több db.-ot egy adott típusból.... (30 000 - 60 000 Ft.-ért.) Azt hallottam, hogy Németországból, Angliából és Ausztriából hozzák valamilyen Cégtől, csak azt nem tudom, hogy honnan.... HAzt is tudom, hogy 5 000 - 6 000 Ft.-os db. áron vásárolják fel.. Honnan rendelik be? Valaki t ud erről bármilyen Információt? Az Információt nem ingyen várom, aki esetleg megtudná mondani, hogy honnan, valamint azt, hogy milyen Cégtől, annak fizetek érte, ha szükséges...

2019. szept. 23. 08:57
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

" Nem lett volna belőle semmi baj, mert ilyen minimális értékű tárgyak miatt nem büntetnek meg senkit. "


Majd lesz nagy csodálkozás, ha a 10.-ik laptopot adod el és belefutsz egy NAV-os próbavásárlóba.

jegyezd meg: a kisember sokkal hamarabb megbukik, mint a nagy! A kishalat megeszik a nagyhalak.

2019. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Már csak azért nem, mert már van egy köröm, akiknek tovább tudom adni a laptopokat.
2019. szept. 23. 14:34
 13/48 A kérdező kommentje:
Többszáz db. laptopot eladtam már és még nem kerültem börtönbe, de nem is tartok ettől. De amúgy sem bünthetnének meg, mert magánszemélyeket nem büntethetnek meg, csak Cégeket. Magánszemélynek nem kell adóznia, ha eladja a használt tárgyait. Elvégre ezért hozták létre a Jófogást is, hogy eladhasson bárki bármit.
2019. szept. 23. 14:36
 14/48 A kérdező kommentje:
Többszáz db. laptopot eladtam már és még nem kerültem börtönbe, de nem is tartok ettől. De amúgy sem büntethetnének meg, mert magánszemélyeknek nem kell adózniuk, csak Cégeket. Magánszemélynek nem kell adóznia, ha eladja a használt tárgyait. Elvégre ezért hozták létre a Jófogást is, hogy eladhasson bárki bármit.
2019. szept. 23. 14:38
 15/48 anonim ***** válasza:
80%

Hűűű, van itt gond rendesen:


"A kérdező kommentje:


Többszáz db. laptopot eladtam már és még nem kerültem börtönbe, de nem is tartok ettől. De amúgy sem büntethetnének meg, mert magánszemélyeknek nem kell adózniuk, csak Cégeket. Magánszemélynek nem kell adóznia, ha eladja a használt tárgyait. Elvégre ezért hozták létre a Jófogást is, hogy eladhasson bárki bármit.


Nos, akkor szólok:

"A törvény nem ismerete nem mentesít a felelõsségre vonás alól."


1.- magánszemélynek is kell adóznia évi 600 ezer ft feletti eladásnál, hiába a saját használt tárgyait adja el.

2.- Majd magyarázd a NAV-os próbavásárlónak, hogy a többszáz laptop mind SAJÁT használatra volt :D

Ez bizony üzletszerű kereskedelem, amihez vállalkozói kellene. Még azért is megbüntethetnek, hogy nem váltottad ki a vállalkozóit.

2019. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel a NAV.... Ha egyszer ide találnak, akkor közlöm finoman velük, hogy a Pénztáros Lölőkéhez menjenek... Úgy is most gyarapodott meg a vagyona...
2019. szept. 23. 19:13
 17/48 anonim ***** válasza:
Ez esetben meg lehet, hogy tényleg nem fognak nyomozni ásatnak veled egy gödröt és te belefekszel, bumm, majd gyors temetés, Balázska a múlt!
2019. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
58%

Újrahasznosító cégek 250Ft/db árat fizetnek érte, haveromnak így lett gamer laptopja. Bevitte a sajátját öreg és defektes gépét és kicserélte, db számra megvolt, így nincs hiány, minden OK.

Format, új win10 és gond nélkül viszi maximumon a Titanfall2-öt.

2019. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Utolsó... Hol vannak ezek a cégek? Nekem van egy jogász ismerősöm, akinek a lánya egy Cégnél igazgató, ha én beszélnék vele, akkor nekem is odaadhatnák a laptopokat fillérekért?
2019. szept. 24. 08:31
 20/48 A kérdező kommentje:
9 ezer Ft.-os db./áron vettem mostis Dual Core-os laptopokat, 2 GB DDR3-as RAMMAL, Jó Akkumulátorral, úgyhogy megoldom én.
2019. okt. 7. 10:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!