Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adózás 16 évesen Ltd. Céggel?

Adózás 16 évesen Ltd. Céggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, korábban volt pár kérdésem (A kérdés alján belinkeltem őket) a témával kapcsolatban. Most azzal fordulnék hozzátok, hogy hogyan menne az adózás az én esetemben? Nem igazán vagyok otthon semmilyen adózás témában, szóval örömmel venném, ha valaki elmagyarázná :)


A helyzet az, hogy 16 éves vagyok. Szeretnék online szoftverértékesítéssel foglalkozni (Már próbáltam, teljesen müködőképes az ötletem, nem csak álmodozás) Így már tudnék Ltd. t alapítani, amellyel (tudtommal... Javítsatok ki ha tévedek, elvégre azért vagyok itt) már számlaképes lennék, így nagyobb megrendeléseket is tudnék fogadni cégektől. Viszont adózás témában nem igazán vagyok otthon, főleg így, hogy a cég külföldi lenne, én pedig 18 év alatti. Ilyenkor mi a helyzet?


Megoldható egyáltalán?


Oh, és mi a helyzet az egyéb vállalkozásokkal kapcsolatos fizetendő dolgokkal kapcsolatban? Például az iparüzési adó és a kamara tagság. Sajnos csak erről a kettőről hallottam eddig, többről nem tudok jelenleg.


Köszönöm előre is :)


Utóirat: Az, hogy a hosszú ü betük helyett is rövidet írok az nem elírás, egyszerüen rossz az a gomb a laptopom billentyüzetén.



2019. dec. 20. 21:00
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. dec. 20. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Beszélsz angolul?
2019. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, középszinten. A jövőben majd tervezem lerakni a felsőfokút is.
2019. dec. 20. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem az a kérdés, amire itt szakértőktől fogsz választ kapni. Keress egy könyvelőt az adott országban, ahová a cégedet be akarod jegyeztetni, és tárgyald meg vele.
2019. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Magic válasza:
17%
Persze, nyilván nem innen fogom az összes információt beszerezni :D Csak gondoltam hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban és leírni :)
2019. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

*és leírná


Az előző komment az enyém volna, csak rossz fiókról küldtem el hirtelen

2019. dec. 20. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Finoman fogalmaztam. Úgy igaz, hogy a sok itteni fogalmatlan csak félrevezet, nem is érdemes adni rájuk.
2019. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!