Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó leszek...

Ha egyéni vállalkozó leszek de csak egy cég lesz a tevékenységem akiknek dolgozom akkor is kell könyvelő?

Figyelt kérdés
Szóval egy külföldi cégnél dolgozom, itthonról, szóval itt vagyok az országban. A cég azt mondja hogy nem ismerem a te adózás rendszered nem is tudok ezzel foglalkozni odaadom a fizetésed és te adozzàl. Szóval ezért kell kiváltani az egyénit. Nem adok el semmit, nem veszek semmit, csak ennek a cégnek dolgozom. Szóval ez lesz a fő tevékenységem, és az egyetlen. Ezt így nehéz elintézni? Kell könyvelő? Gondolom aki igazi vállalkozó annak sokkal nehezebb ha mindenfélét csinál, vagy nem? Köszönöm.

2020. febr. 16. 08:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Vagyis nem szigorodott a kata tötvény, mert már évek óta ez a szövegezése.
2020. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hagyjad, majd a saját kárán tanul mindenki. Megszoktam, hogy ami nem tetszik, azt senki nem akarja meghallani.
2020. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Való igaz... Le vagyok maradva. A javaslat egyenlőre nem ment át december óta. Ettől függetlenül ahogy a szövegezésben is szerepel a szerződést valódi tartalmuk szerint vizsgálják. Ehhez van kommentár is hogy nem a kedvezőbb adózási forma dönti el, minek minősül a szerződés. Ha pedig nem az dönti el, hanem a szerződés tartalmi elemei alapján az együttes irányelv minősítő jegyei, akkor semmit nem ér a kata szövegezése sem mert nem az lesz a mérvadó.
2020. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!