Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelő kollégák! Ti is...

Könyvelő kollégák! Ti is bajban vagytok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Pár hete eszembe se jutott volna ez. 10-15 éve ügyfeleim állnak most le és jelentik be, hogy nem fizetik tovább a könyvelési díjat. Hiába mondom, hogy amíg működik a cég, addig van teendő, de a nagy részük csak egy jelképes 3 ezer forintot hajlandó fizetni. Nevetséges, hogy eddig havi milliókat kerestek, láttam mi mindent össze vásároltak maguknak feleslegesen, de most a havi 30-50 ezer helyett 3-at hajlandó kifizetni, ezt is kb könyöradományként nagy kegyesen. Olyan emberek akiknek tízmilliós megtakarításaik vannak. “Majd ha újra indul az üzlet akkor majd megint fizetek”. Mondják ezt úgy hogy rohadtul nem a megélhetésükről van szó! Egyik sincs valódi bajban. Persze a könyvelőn kell először spórolni. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ha nekem fizet, akkor ki kell rúgnia a munkavállalóját. Hogy lehet ilyen helyzetbe hozni az embert?

Most ott tartok, hogy az eddigi keresetem jó ha 10-15%-a fog megmaradni. Ugyanúgy hiteleim vannak, ugyanúgy fizetnem kell a számlákat.


Ti is ebben a helyzetben vagytok/aggódtok emiatt? Nekünk ki segít? Rólunk miért nincs szó sehol? Hol van a könyvelők érdekképviselete?



2020. márc. 27. 19:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%

Feleségemnek se fizetnek.

A katas vállakozók akik kataja betelik fél év alatt kedvezményt kapnak nekem még ügyvezetőt kellett váltani mert nem tudom a magam járulékot fizetni, mert az alvállalkozók kérik a pénzt akiknek meg fizetniük kellene hát ők nem tudnak.

Szóval feleségem se kap pénzt én se , de szerencsére nekem van megtakarításom mert nem vettünk villanyautot tartós bérletre meg ilyen marhaságokat így tilkeppen nem érdekel.

2020. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
37%

Én nem vagyok. Mondjuk nem is vagyok könyvelő, szóval innentől nem a kérdésre válaszolok :)


Home officeben nyomom :P Ugyanúgy fizeti a cég a munkabéremet, minden adatbázishoz, hálózathoz hozzáférek, csak épp nem kell elbszni minden nap 2 órát az oda-vissza utazgatással.


Lassan kezdenek rájönni, hogy így is mindent ugyanúgy meg lehet csinálni, én abban reménykedem, hogy a válság után is megmarad ez a trend.

2020. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
a kérdé a könyvelőkhöz szólt , de csak idejössz trollkodni.
2020. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
10%

Arra nem gondoltál a végtelen agyi kapacitásoddal, hogy ez amit leírtam, azért a könyvelőknek is jó lehet...?


Jó, nem most! Majd!


De azért neked ez troll komment, ha véletlenül más piaci szereplő is beleszól...


Ha egyszer a munkáltatók rájönnek, hogy a fizikai kontaktust nem igénylő munkaköröket ugyanúgy el lehet látni mondjuk VPN kapcsolattal, akkor sokkal kevesebb cég fog csődbe menni, mert ugyanúgy fog tudni működni most és ezután is!!!


Akiknek lehet könyvelni is - ezt már végképp csak miattad teszem hozzá :P


Ha minden maradt volna a régiben, akkor valószínűleg engem is ki kellett volna rúgni, hiszen eddig bejártam. Most kezdik kapizsgálni a kedves vezetőim, hogy annak ellenére, hogy nem járok be, az eddigi feladatimat mégis el tusom látni, sőt ezt ellenőrizhetik is :P Eddig ilyen nem volt.


Szerintem csak egy "tisztulás" lesz a piacon, és főleg a home officet lehetővé tevő cégek maradnak. De ők maradnak, sőt tudnak majd bővülni is!

Aztán ezt majd kiegészítik az eddigi fizikai munkás cégek később ha vége van a járványnak.


Hogy valami hasznosat is írjak a rosszindulatú kommentedre: okosan kell választani (már most, előre hónapokra), hogy kinek könyvelsz :P

2020. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
36%

ki gondolta volna? , de most őszntén, közhelyeket puffogtatsz.

aztán bejön majd valami más kiszámíthattalan dolog és kezdhetjük előlről más szempont alapján a cégkeresést.

mondjuk egy válság , vagy melyik cégcsoport kerül csődbe stb.

2020. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
4-es látom nem érted! Szerinted nem tudok/tudunk otthonról könyvelni? Szerinted fogjuk az ügyfél kezét és elöttünk ül úgy dolgozunk neki? Elárulom hogy az ügyfeleimmel jó ha egy hónapban 1-2 alkalommal találkozom de van olyan aki évi egyszer jön. Most is bedobhatnák a postaládába a számlákat, találkozni se kellene. Csak most nem megy annyira a vállalkozásuk és a könyvelő díja az első amit nem akarnak kifizetni. Ezt egy ügyvéddel nem mernék megtenni. Szerződésünk van de nem érdekli őket, pereljek ha akarok.
2020. márc. 27. 23:31
 7/34 anonim ***** válasza:
27%
Mert tetves, önző patkányok az emberek (tisztelet a kevés kivételnek), főleg a pénzesek, akiket csak és kizárólag a saját boldogulásuk, a saját életük, és a saját jólétük érdekel és ezekért képesek mindenen és mindenkin átgázolni. Sajnos én is így jártam néhány hónapja, a főnökömnek elzárták a családi vállalkozásból a pénzcsapját (egy szintén anyagi jellegű balhé miatt), megijedt, hogy nem lesz pénze, elküldött, 300 ezer forint tartozást nem adott meg, holott tízmilliós autókkal villantott folyamatosan. Amit évek alatt felépítettem neki, azt mind kisajátította...most nyilván szarban van, a jelenlegi helyzetben pedig kvára nem tudom sajnálni őt. Sem a hozzá hasonlókat.
2020. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
66%

Értem a problémádat, de mégsem.


Ezt írod:

"Szerződésünk van de nem érdekli őket, pereljek ha akarok."


A szerződésben mindkét félnek vannak jogai és kötelezettségei. Ők a kötelezettségeiket nem tartják be, Te pedig szerződés szerint élj a jogaiddal.


Én az ilyennel a szerződést simán felbontanám. Onnantól kezdve nincs beadott bevallás, stb. Majd a mulasztási bírságokon meglátja, hogy inkább melyiket fizette volna: Téged 30 ezerrel, vagy a 200 ezres bírságokat.


Neked mindegy, pénzt így se, úgy se látsz, de legalább kihullott a "férgese".


Az én szerződésem úgy van kötve mindenkivel, hogy én ezt jogvita nélkül meg tudom tenni, utólag semmit nem követelhet (kártérítést sem), ha nem folytatom a cég/vállalkozás könyvelését azért, mert nem fizet.

Az ilyenre mindig fel kell készülni, hiszen a legtöbb gond a nem fizetésből szokott adódni. INGYEN NEM DOLGOZOM.

2020. márc. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
... az elején én is követtem el hibákat, most már rafkósabb vagyok...
2020. márc. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%
Tankönyvelésbe könyveltetek bevetele a vallakozasnak 90%-al esett az utóbbi két hétben de az alkalmazott és a könyvelő az első akit kifizetek .Most azok vannak szerintem bajba akik igazából olyan ügyfeleket vállaltak, akik könnyű pénzt hoztak eddig katasok hada havi 5000-10.000-ert egy bevallás vagy 08/58-as, szja .A normálisabbak maradnak.Piactisztulàs mindenhol ráfér a szektorokra. Meg átgondolása annak , hogy a stabil működés közös érdek lenne, nem pedig a mennyiségi szempont ami utóbbi években jellemző volt egyes könyvelőknél akik tavaly már kapacitás hiányra hivatkozva el se vállaltak új ügyfeleket- akkor nincs gond . Egy szünetelő egyéni vállalkozással, alvó céggel vajon mi az a sok dolog ami 3000-től többet érne?! 😁. Az más lenne ha a könyvelő sem azt mondaná jó, akkor szünetelés és akkor arra felszámít x ezer ft egyszeri dijat hanem felállítana egy pü-i vagy üzleti tervet nagy ráérésében , hogy csökkentett módban hogy tudna a vállalkozás kigazdálkodni vagy visszanövelni a bevételeit hogy újra fussa könyvelőre, akár profilvâltàssal is az évet. Akik komplex szolgáltatást nyújtanak azoknál szerintem nincs ilyen probléma eleve. Aki csak bevallàsokat töltöget ki x száz ügyfélnek, havi fixért ott lehet ez gond. Aki meg megoldás helyett inkább a korábbi bevételi forrását szidja, azt meg sajnálni nem kell. Valóban szaporodnak a mindenféle ügyfelet elvallalunk a magánszemély szjatol a problémás bt- ig kezdetű hirdetések. Velük szeritem nem célszerű szerződni mivel ha a maguk vàllalkozàsàt sem képes átlátni hogy mi milyen hatással lehet egy ilyen gazdasági környezetben , az hogy akarná másokét átlátni?!
2020. márc. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!