Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelő kollégák! Ti is...

Könyvelő kollégák! Ti is bajban vagytok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Pár hete eszembe se jutott volna ez. 10-15 éve ügyfeleim állnak most le és jelentik be, hogy nem fizetik tovább a könyvelési díjat. Hiába mondom, hogy amíg működik a cég, addig van teendő, de a nagy részük csak egy jelképes 3 ezer forintot hajlandó fizetni. Nevetséges, hogy eddig havi milliókat kerestek, láttam mi mindent össze vásároltak maguknak feleslegesen, de most a havi 30-50 ezer helyett 3-at hajlandó kifizetni, ezt is kb könyöradományként nagy kegyesen. Olyan emberek akiknek tízmilliós megtakarításaik vannak. “Majd ha újra indul az üzlet akkor majd megint fizetek”. Mondják ezt úgy hogy rohadtul nem a megélhetésükről van szó! Egyik sincs valódi bajban. Persze a könyvelőn kell először spórolni. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ha nekem fizet, akkor ki kell rúgnia a munkavállalóját. Hogy lehet ilyen helyzetbe hozni az embert?

Most ott tartok, hogy az eddigi keresetem jó ha 10-15%-a fog megmaradni. Ugyanúgy hiteleim vannak, ugyanúgy fizetnem kell a számlákat.


Ti is ebben a helyzetben vagytok/aggódtok emiatt? Nekünk ki segít? Rólunk miért nincs szó sehol? Hol van a könyvelők érdekképviselete?



2020. márc. 27. 19:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
41%
Tàvkönyvelés akart lenni, telefon átjavította. 😁
2020. márc. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Még egy elgondolkodtató dolog... Ha egy ügyfél fizetett idáig havi 30-50-et akkor most hogy lehet megélhetési probléma pl a hitel és számla fizetés? Kicsit olyan, mintha pü-i emberként nem tudnál a pénzzel bánni , ha a hiteltörlesztés is gond. Ugyanez az egyik válaszoló aki felépítette a több milliós céget a vállalkozónak. Ha ő építette volna fel akkor nem könyvelő lenne, hanem ilyen cégeket vezetne ami nem havi pár tizezres bevételt hoz ügyfelenként, hanem kocsikat .Kicsit rendbe kell szerintem tenni a szerepeket és a hozzáadott , valódi értéket. Vagy csak siman koveteleskezelessel behajtani a tartozást, ha már a tőketartalékot ilyen esetekre leképezted az évek alatt az ugyfelednek amiből fizetőképes a követelés kiegyenlítésesre .

De volt ilyen könyvelőm is aki szintén ezt hajtotta hogy máshol ennyiért le sem könyvelnek, meg ez masjol caak alapdij amire számlànként 300- 500 Ftot számolnak fel, meg nem mondható fel a szerződés 90 napig stb.Végül 30%-al olcsóbban újrakönyveltek a két évet amit félre könyvelt, meg 0-san bedobált.Igazából a havi 25.000 is megélhetéshez kellett neki . Szerződés szerint meg addig nem adod ki a könyvelési anyagát , amíg tartozása van.Ha viszont nincs akkor nyugodtan felmondhatja ő is a szerződést és akkor az a havi 3000 se lesz meg ügyfelenként.


Meg olyan is 14 éve aji 3 hónapig nem is kért könyvelői díjat aktiv cégektől sem 2008-ban pl. mert látta, hogy nem ez a megoldás ha a válság utàn is nyitva akar még maradni könyvelő irodaként. Igaz 2014-ben már ő sem tudta "finanszírozni" tovább a fizetésképtelen vállalkozásokat.

2020. márc. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%

" de most a havi 30-50 ezer helyett..."


Csatlakozom Bak Norbihoz: Könyvelőként nincs félretett pénzed, megtakarításod, biztonsági tartalékod? Hát akkor az bizony elég nagy baj, hogy akinek tudnia kéne, hogy egy vállalkozásnak kell tartalékot képeznie, nos épp neked nincsen.

Hitelek vannak és ez problémát okoz? Akkor viszont megint csak gond, hogy könyvelőként tovább nyújtózkodtál, mint a takaród ért.


Bocs, nem akarlak "bántani", de számomra megdöbbentő, hogy egy kifejezetten ilyen szituációkkal dolgozó embernek ilyen problémája van.

2020. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk fizetnek a cégek. Ha nincs pénz, nincs bevallás,elég sok a negyedéves, akiknek most lesz esedékes az áfa, ezenkívül kiva, cégautó, termékdíj... plusz ugye a rendszeres havi járulékbevallás, mivel a legtöbb cég március közepéig rendesen dolgozott, szóval van anyag van min dolgozni. Mivel a NAV még rendesen dolgozik, ezért ezeket be kell adni, meg is kérjük érte a pénzt.
2020. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
67%

Első hozzászóló vagyok.

Nincs min meglepődni párom mint írtam könyvelő. Nem tud megtakarítani nem érti a pénz fogalmát, egyáltalán már alap matematikai feladatok se mennek neki.

De tud könyvelni , több cégének volt teljeskörű ellenőrzése és hibátlan volt minden, tényleg még soha senki 1 Ft büntetést se kapott akinek könyvel.

De semmit se tud megtakaritsni , megismerkedesunkkor is csak hitelei voltak amit ő megtakarításnak nevezett.

A kettő nem függ össze. Betartja a szabályokat, adatrögzít, ennyi. Adótanácsadói papírja is van de jobb ha nem ad tanácsot. :)


Tehát lehet jó könyvelő , ami van papír jól rendezi :)

2020. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Látom megy a támadás rögtön. Nagyon örülök hogy nektek megy az üzlet. De ismeretlenül lehülyézni valakit és szidni, inkompetensnek beállítani egy felületes, nem túl részletes beszámoló alapján, a ti szegénységi bizonyítványotokat mutatja.

1. Van megtakarításom, de a véleményem szerint minimum 1 (!) év mire kilábalunk ebből az egészből. Bevallom ilyesmire nem számítottam mostanában. Nemrég házat vettünk, berendeztük mint ahogy egy normális helyzetben teszi az ember. Sajnos igen, hülye voltam, saját magamnak 6 hónapra tettem csak félre hasonló esetre, nem évekre. A többi maradék pénz a gyerek jövőjére lett félretéve, amihez ezután se fogok hozzányúlni és igen, 6 hónap után is jönni fognak a csekkek! Túlköltekeztem, túlvállaltam magam? 15 év után fix keresettel szerintem egy havi 60 ezres lakáshitel és 35 ezres autó nem túlköltekezés. Járhattam volna BMW-vel is eddig ha virítani akarok, de mindig is jó volt a Toyota. Viszont amikor a kereseted jó ha 15%-a marad csak meg, már nem annyira vidám! Mégegyszer mondom: a gyerekem külföldi iskoláztatására és életének elindítására félretett pénzhez nem nyúlunk! Továbbra is fizetem a 2 alkalmazottamat, ahogy kell! Munka nem lesz, de ha marad a jelenlegi helyzet, akkor 4-6 hónapra vállaltam ezt.

2. “Mindenfélét” könyveltünk volna csak hogy “könnyű pénz” jöjjön? Nem igazán. Nem foglalkozunk sem idegenek adóbevallásaival sem KATA-s vállalkozókkal (csak azokkal akik eddig is ügyfeleink voltak és váltottak) sem 0-ás cégekkel. Munkaerő közvetítő cég, autóalkatrész kereskedés, nehézgép forgalmazó, hotel, csak hogy a legnagyobbakat mondjam. Mind bezártak vagy takarékra kapcsoltak. Fizetni tudnának, csak nem akarnak, mert úgy gondolják most bármit meg lehet tenni. Nem lesz velük munka? A munkaerősnél folyamatos lemaradásban vagyunk a későn hozott papírok miatt, a sok külföldi munkavállalóval. Ha elmennek azt is mi papírozzuk le. A többi cégnél is az elküldött alkalmazottakat is. Pereljek? Ne adjam be a papírjait? Ugye tudjátok kit (is) büntetnek ilyenkor? Igen el fogom küldeni őket, menjenek a francba.

3. Ha ilyen jó ment eddig, akkor biztos hülye vagyok, rosszul csináltam, hulljon a férgese? Ezt gondoljátok át mégegyszer! Pont rosszkor jött ez az egész? Igen! Most jött ki az emberek legrosszabb énje? Igen! Előfordul az ilyesmi. De pont emiatt tart itt ez a szakma, hogy nincs közös álláspont, az egyik örül a másik rosszabb helyzetének, megy a fúrás, az “én jobb vagyok, jobban csinálom”! Őszintén kívánom, hogy a továbbiakban is ugyanúgy menjen a cégetek mint eddig és sok sikert kívánok!

2020. márc. 28. 09:24
 17/34 anonim ***** válasza:
46%

Nos, kérdező, ha van fél évre való félretett pénzed és a gyerek külföldi tanulására is a hitel mellett, akkor nem bajban vagy, hanem SZERENCSÉS!, adj Hálát az Istennek - meg magadnak :-) - hogy ilyen helyzetben vagy.


Tudod, ki van bajban? Az, akinek NINCS MIT ENNI! Meg NINCS MUNKÁJA, Az van bajban, nem Te.

2020. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

A saját lehetőségeimről beszéltem, a saját kollégáimhoz szóltam. Benne van a kérdésben is! Ez csúnyán hangzik de ha én elvégeztem 2 egyetemet, egy mérlegképest, egy tb ügyintézőit, egy adótanácsadóit, akkor miért a gyári soron dolgozó munkáshoz hasonlítsam, hogy mennyire vagyok jó helyzetben? Afrikában egyébként éheznek és a gyári munkás egy havi kevéske fizetéséből 2 évig elél egy egész család! Hagyjuk már ezt ...

Egyébként nem fogok dicsekedni hogy eddig hova mennyit segítettem, személyesen is rendszeresen. Ez is fáj, hogy most a bizonytalanságban nem tudok adni, kisgyerekesként nem tudok sehova elmenni se segíteni. Hidd el, együtt érzek mindenkivel. A kérdés a kollégákhoz szólt és hogy nekik fizetnek-e az ügyfelek!?

2020. márc. 28. 12:04
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy mindenki szerint a könyvelőknél hegyekben áll a pénz! Lehet utánunk csinálni bárkinek! Nincs tartaléka - mindenki egy kalap alatt? nem szégyellitek magatokat? Nem tudom miért gondoljátok hogy a könyvelők semmirekellők akik a semmiért milliókat vesznek fel! Kedves kollega kitartás, ennyit tudok mondani, aki így bánik velünk én kitessékelem. Akkor elmegyek árufeltöltőnek és pont. Sajnos nálunk is van ilyen, nem az, aki tényleg megsorult
2020. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Nem támadásnak szántam , de ha komolyan meg lennél szorulva akkor alapból ott van a hitel fizetési moratorium a 0 bevételre az adókat se fogják sokan befizetni mert átcsoportosítják a kifizetéseket, pl esetedben is számlákra, de pl adókra is végrehajtási moratorium van meg nem újdonság a fam01 sem. Szóval többféle olyan megoldás létezik ami eleve már segítségnek meg lett adva noha a kérdésed alapján pont azt állitod, hogy nem.


Vendéglátósként én sem nyavajgok mégse fizet most nekem se abbol senki és nem kaptam érdemi segítséget a vállalkozásra, azon felül hogy alkalmazotti járulék csökkenés meg hipa moratorium. Az én járulékom egyéb adóm ugyanúgy teljesbe ketyeg a könyvelőt meg pont a 65-ös miatt is 0 bevételre is ki kell fizetni áprilisban negyedéves áfára ugyanúgy mintha milliós számlák is lennének mellette, pénztárgépek stb.


Van elég tőketartalék , megtakarítás van évek akatt visszaforgatott -tökéből sok tárgyi eszköz (járművek, ingatlanok stb) ami eladható végszükség esetére, van pár millió kintlévőség és követeléskezelés ( pl visszaigényelhető áfa is többek között) amire nem vonatkozik a moratorium mégse érdekvédelmi szervezetért kiálltok és utána magyarázom , hogy de amúgy nincs gond. 😁

2020. márc. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!