Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelő kollégák! Ti is...

Könyvelő kollégák! Ti is bajban vagytok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Pár hete eszembe se jutott volna ez. 10-15 éve ügyfeleim állnak most le és jelentik be, hogy nem fizetik tovább a könyvelési díjat. Hiába mondom, hogy amíg működik a cég, addig van teendő, de a nagy részük csak egy jelképes 3 ezer forintot hajlandó fizetni. Nevetséges, hogy eddig havi milliókat kerestek, láttam mi mindent össze vásároltak maguknak feleslegesen, de most a havi 30-50 ezer helyett 3-at hajlandó kifizetni, ezt is kb könyöradományként nagy kegyesen. Olyan emberek akiknek tízmilliós megtakarításaik vannak. “Majd ha újra indul az üzlet akkor majd megint fizetek”. Mondják ezt úgy hogy rohadtul nem a megélhetésükről van szó! Egyik sincs valódi bajban. Persze a könyvelőn kell először spórolni. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ha nekem fizet, akkor ki kell rúgnia a munkavállalóját. Hogy lehet ilyen helyzetbe hozni az embert?

Most ott tartok, hogy az eddigi keresetem jó ha 10-15%-a fog megmaradni. Ugyanúgy hiteleim vannak, ugyanúgy fizetnem kell a számlákat.


Ti is ebben a helyzetben vagytok/aggódtok emiatt? Nekünk ki segít? Rólunk miért nincs szó sehol? Hol van a könyvelők érdekképviselete?



2020. márc. 27. 19:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, akkor szerencsére nincs gond mert elvégeztél 2 egyetemet is , örülök hogy ilyen szerencsés vagy.
2020. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

18: Köszönöm! Sajnos mindenki azt képzeli a mai napig, hogy ezek a semmirekellő könyvelők a semmiért húznak be milliókat havonta. Volt ügyfelem akit elküldtem, mert előadta, hogy 10 év után se fogad el 5 ezer forint emelést, mert szerinte az ő cégével nincs is munka (valóban csak 5-10 számlája volt, de 20 alkalmazottal és állandóan jövő-menő alkalmi munkavállalókkal)


19: a kérdés főleg arra vonatkozott, hogy más könyvelőknek is úgy jártak-e mint én, hogy nem akarnak fizetni nekik? Nem azt szerettem volna hogy bárki megoldja vagy megfejtse az anyagi dolgaimat.


20: bírom hogy ha nem fejtem ki a legkisebb részletekig a kérdést akkor belekötnek, aztán jön hogy kamu, majd ha leírok részleteket akkor következik hogy fogjam be ne dicsekedjek, mert másnak mennyivel rosszabb. Ha nem írom le hogy egyetemeket végeztem, akkor azzal támadna valaki rögtön hogy kamu vagy nem is érdemlem meg a fizetésemet mert elvégeztem egy kis képzést csak (sajnos manapság sok kamu könyvelő van! SSC központban dolgozó egyetemet se végzett ismerőseim hirdetik magukat a LinkedIn-en mint könyvelő, közben csak adatrögzítenek! Ismerek olyat is aki szja bevallásokat csinál végzettség nélkül 2 ezer forintért és könyvelőnek mondja magát!)

2020. márc. 29. 10:40
 23/34 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ez sehogysem áll össze...

1.Ha Te 15 éve könyvelsz akkor az előző válságból kiindulva sem kellene két hét után ilyeneken csodálkoznod.

Csökkenő bevételek, üzemszüneti pont, stb mellett nyilvánvaló mindenki ott spórol ahol tud.Ha csökken a bevétel vagy lenullazodik könyvelni sem lesz nagyon mit. Ezért cserébe nyílván nem fognak ugYanannyit fizetni mint amikor a 20 alkalmazott termeli a bevételt és pl ideje sinxs arra hogy átnézze a beaditt bevalkasojat higy most majd 0-san inmaga is be tudja tolni mert ideje mint a tenger.

Pláne ha most majd a fele alkalmazottat el is küldi. Olyan mintha recesszióban Te változatlan bevételre számítanál.Csak épp mindenki mas meg pont arra készül, hogy majd par honapig évig hogy gazdálkodja ki azt ami eddig volt. Ergo elváród, hogy mindenki oldja meg a problémáját és fizessen ahogy eddig de Te magad a sajàtodért nem tennél.Sőt inkább külső segítséget várnàl ahogy irod is a kérdésben.Nekem ez teljesen irreális világkép.


2.A kérdésben azt irod " Ti is bajban vagytok? " Hát akkor ezek szerint Te abban vagy.Amit utólag magyarázol azzal hogy elsőnek a szamlat es hitelt tálalod problémásnak, azután már nem a szamla fizetes a gond hanem az eddigi komfort és extrább kiadások fedezetének hiánya.


És ezt nem ertem az első hozzászólástól kezdve hogy aki pü-i kétdiplomàs ráadásul, az hogy lehet bajban két hét után 15 éves tapasztalattal amibe bele tartozott a 2008-2014 közötti időszak is?!


Olyan mintha MekkElek könyvelne.

2020. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Én sem értem: sima KATA-s egyéni vállalkozó voltam, alkalmazott nélkül, amikor nem jöttem ki a pénzből, akkor elmentem még egy helyre dolgozni alkalmazottként, napi 12 órai munkába lerokkantam (nem vagyok már fiatal), havi 45 ezret kapok 1 éve !!!, de VOLT FÉLRETETT PÉNZEM, amit be is tudok osztani :-) - és még mindig nem izgatom magam a válság miatt, mert még mindig fél év rezsire való pénzem van. És nem, nem dolgoztam mellette, mert nem tudok, sajnos.


A gyerekem 1 éve dolgozik, átlag nettó 170 ezres fizetéssel és neki pl. 1 évi megélhetésre való pénze van félretéve.

Kisemberek vagyunk, mégsem vagyunk bajban, mert gondoltunk a jövőre is :-) Ja, nincs hitelünk és nincs káros szenvedélyünk - hacsak a kávé nem számít annak :D

2020. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 xswerdy ***** válasza:
100%

ha jól értem, az ügyfeleid zömének jelentősen visszaesett a forgalma, ennek megfelelően szeretnének csökkenteni a könyvelési költségeken. Te is látod, hogy jóval kevesebb munka lesz velük, így nem értem, hogy miért nem akarod újratárgyalni a feltételeket. Hogy te tudod, hogy van tartalékuk, az ok, de számtalan más helyre is kell a tartalék. Pl. lehet, hogy ő is inkább meg akarja tartani az alkalmazottait, ahogy Te is.


Én a helyedben mindenivel újratárgyalnám a feltételeket. Arányban van-e a várható munkával amit fizetni akar. De még ha nincs arányban, akkor is megfontolnám, hogy ér -e ennyit, hogy a jövőben ismét jó ügyfelem legyen. Nyilván akivel szerződést bontasz, neki is még lezárod a negyedévet, vagy ameddig a szerződésed él, és az elmaradt díjadat behajthatod akár jogi úton.


De ha az alkalmazottakat pár hónapig mindenképpen meg akarod tartani, akkor meg még mindig jobb, ha rosszul fizető ügyfélnek könyvelnek, mintha semmit nem csinálnak.


És ha pedig tényleg szabad kapacitása van az alkalmazottaidnak, akkor kellene új megbízásokat keresni. Bizonyára most is van cég, aki könyvelőt váltana. Vagy gondold át, hogy mit tudnátok még csinálni a könyvelésen kívül.

2020. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Kezdek mérges lenni ... mégegyszer: a kérdés nem arról szólt hogy óriási anyagi bajba kerültem! Igen bajban vagyok, olyanban, ahol a sok éve ügyfeleim odajönnek hozzám és az arcomba mondják hogy ők akkor mostantól nem fognak fizetni! Ez is egy baj! Igen és számláin is vannak mint másnak. Igen kevesebb munka lesz most velük, de eddig is alacsonyabb árat fizettek a piacinál. Miért? Azért mert amikor megkötöttük a szerződést évekkel ezelőtt akkor az reális ár volt, de azóta lehetetlen emelnem. Pár ezer forintot nem fogadnak el, mert szerintük ezt ők is meg tudnák csinálni, ez nem is munka. Nagy nehezen sikerült azért emelnem mindig de így is 20-30%-al fizetnek a piac ár alatt.

2008-as válság: akkor konkrétan hónapok alatt mentek tönkre cégek. Most meg a “maradj inkább otthon” fázisban (két héttel ezelőtt) már nem akartak fizetni. Mert nem. Pontosan tudom hogy nem mentek tönkre 2 hét alatt, de 4 hét alatt sem. Azt se tudjuk mikor lesz ennek vége. 2008-ban hónapokig, évekig véreztek ki cégek. Láttam ahogy elvesztették a házaikat, stb. Most azt látom, hogy ezen felbuzdulva már most elkezdtek spórolni pl a könyvelőn. De másoknak se fizetnek szerintem sokan közülük.

2020. márc. 29. 20:41
 27/34 A kérdező kommentje:
NEM ANYAGI PROBLÉMÁIM VANNAK! NEM MINDEN A PÉNZRŐL SZÓL!
2020. márc. 29. 20:43
 28/34 anonim ***** válasza:

Azért is írtam. Most lenullázódtak. Teljesen logikusan nálunk pl az önkormányzat is behozta, hogy akkor hipa is moratorium ala kerül meg az önkoris bérelt ingatlanok bérleti díja is 3 hónapig .Majd egy éven belül ( amikor már lesz bevétel talán) kell utólag saját ütemben lerendezni. Ugyanez van bent javaslatnak a Szakképzési Centrumoknak is a helyiseg bérlet kapcsán. Nem verik a tamtamot, hogy márpedig eddig is piaci ar alatt béreltél és akkor is fizess, ha semmire nem jó. De épp tegbapi hir hogy olyan cegek is mint az Adidas vagy a Deichmann is ezt kéri. Plazakba 3000 Ft-os napi forgalomra kérik a másfélmilliós berletiket.. Bérbeadókként pl már egy hónapja én se kérek dijat, ha nem tudjàk ésszerűen kigazdálkodni.


2008-at pont ezért írtam. Ez meg majd csak ezután jön. Hogy aki még életben is marad megy majd fele vagy negyede kapacitással és bevétellel.

A könyvelői díjak is esni fognak jó eséllyel, mert több lesz az eszkimó mint a fóka. De ezeket már most látnod kellene két pénzügyi diplomával és pl ahogy xswerdy is irja átgondolni azt, hogy mivel jársz jobban.Akit elengedsz lehet fel 1 év múlva fele annyiért fog könyvelhetni mint januárban. Ha kitartod az àraid ha kell ha nem, recesszió ide vagy oda, később maguktól hagyhatnak ott az ügyfelek mert lényeges szempont a költségminimalizàlàs.


Ugyanígy mondtan, ami volt 2008 után is ,hogy több vállalkozást tudtunk mi is növekedési pályára állítani 2010-ig válság menedzsmenttel.De pl ehhez kellett olyan könyvelő is partnerként aki a megoldásokat kereste vagy átlátta a miérteket, nem csak adatot rögzített. ( Erre szoktam írni, hogy 10-14 éve még egy könyvelőhöz vittem 6 céget, most az ev.-met könyvelik 5 év alatt màr 5-en annyira hígult a szakmaiság) .Vagy csak a havi fixet látta.


Igaz én is mar tacaky óta atszerveztem mert a recesszio vírus nélkül is várható volt. Így adoszamosba futok 6-8 tevékenységi körrel addig amit magamnak is le tudok könyvelni most erre a 3-4 hónapra és én magam is és csak nyár végén aktivalom újra majd at ev.-t ha a jarvanyhelyzet engedi , de addig könyvelői díjam sem lesz májustól.Ugyanakkor illuziom sincsenek hogy nem az lesz a nyitó bevétel amivel most zártunk.Pláne hogy fele kapacitással kezdünk csak, két telephellyel az 5-ből.

2020. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"de most a havi 30-50 ezer helyett 3-at hajlandó kifizetni,... “Majd ha újra indul az üzlet akkor majd megint fizetek”. Mondják ezt úgy hogy rohadtul nem a megélhetésükről van szó! Egyik sincs valódi bajban. Persze a könyvelőn kell először spórolni. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ha nekem fizet, akkor ki kell rúgnia a munkavállalóját. Hogy lehet ilyen helyzetbe hozni az embert?


Most ott tartok, hogy az eddigi keresetem jó ha 10-15%-a fog megmaradni. Ugyanúgy hiteleim vannak, ugyanúgy fizetnem kell a számlákat....


Nekünk ki segít?"


Végig arról szól a kérdésed, hogy mekkora "bajban" vagy, mert nem fizetnek az ügyfeleid. Még a megélhetést is emlegeted. Ha a gyerekednek KÜLFÖLDI TANÍTÁSÁRA van pénzetek, akkor nem a megélhetésetekről van szó, az éhenhalásról van szó!! Nekünk ki segít? Nektek is segítetettek a hitelek felfüggesztésével.


Nem véletlenül írtam, hogy Te nem vagy igazi bajban, - max csökkentek a bevételeid - az igazi bajban az van, akinek nincs munkája és megtakarítása sem.

2020. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem, pedig még hozzá akartam írni:


a számomra emberileg nagyon kedves könyvelőm meghalt, februárban. Na az Ő családja TÉNYLEG BAJBAN VAN!! Ott a vállalkozás, az alkalmazottak - nem is tudom, ők hogy tudják tovább vinni.

2020. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!