Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelő kollégák! Ti is...

Könyvelő kollégák! Ti is bajban vagytok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Pár hete eszembe se jutott volna ez. 10-15 éve ügyfeleim állnak most le és jelentik be, hogy nem fizetik tovább a könyvelési díjat. Hiába mondom, hogy amíg működik a cég, addig van teendő, de a nagy részük csak egy jelképes 3 ezer forintot hajlandó fizetni. Nevetséges, hogy eddig havi milliókat kerestek, láttam mi mindent össze vásároltak maguknak feleslegesen, de most a havi 30-50 ezer helyett 3-at hajlandó kifizetni, ezt is kb könyöradományként nagy kegyesen. Olyan emberek akiknek tízmilliós megtakarításaik vannak. “Majd ha újra indul az üzlet akkor majd megint fizetek”. Mondják ezt úgy hogy rohadtul nem a megélhetésükről van szó! Egyik sincs valódi bajban. Persze a könyvelőn kell először spórolni. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ha nekem fizet, akkor ki kell rúgnia a munkavállalóját. Hogy lehet ilyen helyzetbe hozni az embert?

Most ott tartok, hogy az eddigi keresetem jó ha 10-15%-a fog megmaradni. Ugyanúgy hiteleim vannak, ugyanúgy fizetnem kell a számlákat.


Ti is ebben a helyzetben vagytok/aggódtok emiatt? Nekünk ki segít? Rólunk miért nincs szó sehol? Hol van a könyvelők érdekképviselete?



2020. márc. 27. 19:25
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Bak Norbert: diploma ide vagy oda (nem is akartam felhozni mert tök mindegy szerintem) de én máshogy gondolom. Szerintem nem lesz újabb 2008, de inkább nekem legyen igazam. Ebben még a pénzügyminiszter se tud okosabbnak lenni nálunk. Plázákkal képben vagyok, van ügyfelem akinek ilyen helyeken vannak üzletei. Igen, most a semmire fizeti a bérleti díjat, de előtte meg durva haszonkulccsal vitték tőle a ruhákat évekig. Ő miért nem tett akkor félre mint amit az én fejemhez vágtok? Ő miért nem “tud” könyvelési díjat fizetni 2 hét leállás után? Ja hogy nem akar. Ha vállalkozó lennék, azért a látszat kedvéért 3 hónapig legalább mindent ugyanúgy fizetnék, aztán majd meglátnám hogy alakul. Közben vészforgatókönyv, stb ha tényleg nagyon nagy gazdasági gond lenne majd. A könyvelési díj nem csak mostanra szól, nem arról hogy most 3 számlája van, múlt hónapban meg 100. Hanem több tényezős dolog. Amikor a “40 számlára” belőtt (nem így számolok, de az egyszerűség kedvéért) cégével hónapokig hozta a 100-120 számlát én akkor sem tudtam emelni egy forintot sem mert lehetetlen vagy amikor a hitel kérelmét írtuk ami amúgy nem könyvelői feladat ... de megcsináltuk mert az ügyfél az első és belefért. De rosszul esik hogy sz@rba nézik az embert tulajdonképpel ezzel a nem fizetéssel, ennyi év után. Ha valóban nem tudna fizetni, elengedném a dolgot, de nem így van. Mégegyszer mondom, nem kisvállalkozókról van szó, aki a megélhetésért küzd, hanem GLE Mercis, több ingatlannal rendelkező emberekről (az egyiktől végighallgattam hogy nem tudja most AirBnb-n kiadni a túlárazott lakásait, neki ez is mekkora kiesés - hát szerintem meg “tetszett volna” nem külföldi árakra belőni eddig egy 8 kerületi lakást ami valójában jó ha ér havi 120-at. Ő is sokszorosan megszedte magát eddig és a lakása ugyanúgy megmaradt, mégha most nem is veszik ki a turisták)
2020. márc. 30. 08:53
 32/34 anonim ***** válasza:
56%

Most komolyan erre mit lehet mondani?! Ha evekig kivette fullon az osztalékot ahhoz magad asszisztáltál. Te a cégnek könyvelsz, nem a magánszemélynek. Ő mint magan személy nem köteles pénzt pumpálni a cégbe, hogy 0 munkára fenntartson vagy fizessen egy szolgáltatásért.


Ha semmibe venné, akkor se fizetett volna amikor sok számlája volt.Most a 0 számlára nem akar fizetni teljes havi könyvelést, nem ugyanaz a két dolog.Az meg hogy - mint pl en is diverzifikálja a tevékenységeket és - nem a cegen belül végez más tevékenységet hanem magánszemélyként az teljesen reális döntés, csak arra nem terjed ki a céggel kötött szerződésed. Így ha ezzel érvelsz, tényleg csak megkérdőjeleződik az , hogy át tudsz-e látni reálisan pü-i döntéseket, dolgokat.

2020. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Az ügyfelek nem a barataid. Sőt még a barátok se.

Engedd el a témát ha jól keres és fontos neki kifizet ha nem akkor nem, te meg elküldöd.

A ruhaboltos nem haver, hanem ő megbízott téged munkával . A ruhaboltos vevői nem a rihaboltos haverjai hanem akkor vettek amikor lehetett most nem vesznek .


Látod ? Pont ugyanez a kapcsolat . Az hogy te nem emeltel a te bajod emelhettel volna. Max lelép az ügyfél.

2020. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"Ha vállalkozó lennék, azért a látszat kedvéért 3 hónapig legalább mindent ugyanúgy fizetnék, aztán majd meglátnám hogy alakul. "


Hát, ne haragudj, de ebből is látszik, hogy fogalmad nincs a vállalkozásról.

A JÓ VÁLLALKOZÓ EGYÜTT MOZOG A PIACCAL! Első dolga, hogy ilyen gazdasági helyzetben elkezdi AZONNAL lenyesni a kiadásait.

Amit lehet, lepasszol.

Ennek ékes példája a Wizzair, aki elsőként kezdte lenyesni szinte azonnal az olasz járatait, majd később megszüntetni.

Wizzairrel már nem tudtak eljönni a kint lévők a LEZÁRT Olaszországból, de a Ryanair még indított járatot.

Történt mindez úgy, hogy a Wizzairnek min. fél évnyi tartaléka van, a Ryanair pedig korántsem áll ilyen jól.

2020. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!