Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy mesébe illő, nagyon...

Van egy mesébe illő, nagyon jól menő vállalkozásom, amit 2 éve alapítottam. Hogyan tudnék tőkéhez jutni? Befektetőt nem igazán szeretnék, inkább hitel érdekelne vagy más megoldás. Részletek lent.

Figyelt kérdés

2 éve alapítottam egy egyéni vállalkozást kb. 600.000 Ft induló tőkéből. Azóta már 15 milliós bevétel (kb 10 millió a profit) jött össze és roham tempóban fejlődik tovább az egész. Egy ideje már viszont az a tapasztalatom, hogy a tőke hiány miatt megrekedtünk.


Tehát itt van ez a bomba vállalkozás, amihez csak pénz kéne, hogy még sikeresebb legyen és kinőhesse magát. 3-5 millióval már egészen jól állnék, persze többet is belefektetnék szívesen, ha lenne pénz rá, ötletből nincs hiány.


Az volna a kérdésem, hogy ki mit ajánlana tőke szerzéshez? Befektetőt nem igazán szeretnék, mert minden amit elértem az saját ötlet, kreativitás és rengeteg kitartó munka, ezért nem szívesen tennék a nyakamra egy befektetőt csak mert pénze van és aki akár bele is szólna a dolgok folyásába.


Hitel érdekelne, de úgy tudom egyéni vállalkozásként nehéz kapni... Hitellel kapcsolatban az még a probléma, hogy sok a különböző konstrukció, amiket igazán nincs időm átmérlegelni, hogy jó döntést hozzak, mert jelenleg is "végtelen" feladat vár a vállalkozással kapcsolatban. Esetleg hol találhatnék olyan megbízható szakembert, akit ha megfizetek, megkeresi a számomra a legjobb lehetőséget? Vagy ilyen helyzetben inkább bízzam ezt is magamra, az a biztos?


Bármilyen más megoldás is érdekelne, kifejezetten nyitott vagyok a nem megszokott megoldásokra is akár, ha azok működőképesek. Kockázatot is hajlandó vagyok vállalni, mert ez tényleg működik és hatalmas jövő áll előtte, amit nem szeretnék holmi pénzhiány miatt bebukni.


köszönök minden segítő választ!



2020. aug. 4. 15:26
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

16-os

Nem kiderült, hogy 5 millió az éves bevétel, hanem eddig is ezt írtam csak nem gondolkodtok. Azt írtam, hogy 2 év alatt 600ezerből 15misi bevétel 10 millió profit, első évben amúgy 3ésfélmilliós profit volt, következőben már 6ésfél. Van növekedés elég nagy (majdnem 2xes), csak sokkal gyorsabban is tudna nőni és akkor mire várjak? Hátha valaki majd túl nő rajtam, mert bele tud tenni egyszerre 5 milliót? Ez egy új termék amit értékesítek, de nem csak az ötlet jó, hanem a megvalósítás is az, ezért nem félek túlságosan, hogy majd valaki rám nő, mert nem elég csak a pénz, de vannak már konkurensek, mert látszik, hogy van erre igény, szóval nem szeretnék véletlen sem lemaradni csupán pénz hiány miatt. Egyébként a kis kezdő tőke miatt rendszertelen a bevételünk, nem havi 400ezer, hanem vannak pár százezres hónapok, mert éppen készlet hiány van és nem tudtunkidőben rendelni, hogy menjen maximumon az értékesítés és vannak 1 milliós hónapok is, amikor megjön egy friss készlet és egy ideig maxon vagyunk.

2020. aug. 4. 16:50
 22/38 A kérdező kommentje:
20as köszi!
2020. aug. 4. 16:51
 23/38 anonim ***** válasza:
82%

A 10m-os profittól eljutottunk az 5m éves profitig, majd ez átalakult szépen profitból költségbe 2m/év a bérlés és raktár.

Maradt 3m és kiderül, hogy ez kettőtök munkájának az eredménye, ami máris csak havi 125 000Ft fejenként, ennél a garantált bérminimum is több!


Mi a cégetek neve? Milyen néven megy a vállalkozásod?

2020. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 xswerdy ***** válasza:
87%

na most akkor már tudjuk, hogy az alapvető gond a raktárkészlet. Ezen két módon segíthetsz. Az egyik a forgóeszköz-hitel, illetve bármilyen szabad felhasználású hitel. Van most államilag támogatott a KAVOSZ Széchenyi hitelek között többféle. A folyószámlahitel kamata 0,1%, a likviditási hitel 0,2% a.


A másik lehetőség, hogy ha már bejáratott partnereid vannak, akkor kérhetsz (és kaphatsz is) halasztott fizetésre lehetőséget. Kérdezd meg őket. Bemutatod, hogy hónapról hónapra egyre többet rendelsz tőle, ezt viszont csak úgy tudnád fokozni, ha szállít hitelbe, és mondjuk 30, vagy 60 nap múlva fizetsz.

2020. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

23as te hülye vagy, erre ennyit tudok írni. :) Elírtam az előző kommentet, véletlen felcseréltem a bevételt a profittal, sejtettem, hogy lesz akin ez ki fog majd... Pedig ha tovább olvasod, ott már helyesen írom és némi logikával érthető. Csak hogy tisztába tegyem a gyenge képességűeknek is: "Nem kiderült, hogy 5 millió az éves bevétel, hanem eddig is ezt írtam csak nem gondolkodtok." Itt a bevétel profit akart lenni, hibáztam és véletlenül bevételt írtam, de ha tovább olvasod, ott már tisztán érthető a szitu. :)


24-es

Köszönöm, ez korrekt! A halasztott fizetés kifejezetten jó ötlet, tényleg hálásan köszönöm, ugyanis csak ez áll az áttörés útjában.


Sokan rárepültek a kérdésre, gondoltam hiszen direkt ígyis fogalmaztam meg, végül kaptam is egy nagyon jó ötletet! :) Ha esetleg érdekel majd valakit, jelentkezem később, hogy alakultak a dolgok a "minimálbérnél is rosszabb" vállalkozásommal... :D


Jó ötleteket továbbra is várok bárkitől, aki szeretné megosztani.

2020. aug. 4. 18:49
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

Köszönöm a kioktatást, de a lényeges kérdésekre pont nem válaszoltál.


Mi a cégetek neve? Milyen néven megy a vállalkozásod?

2020. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Pont nem fogom neked megírni, miután ilyen szépen bemutatkoztál, nem tartozom neked semmilyen elszámolással. Kaptam egy jó ötletet, aminek most utána járok, az egésznek a lényege ez volt, nem pedig, hogy itt követelőzzél nekem.


Sajnálom, hogy elment ez a kérdés egy ilyen irányba is, hiszen úgy gondolom, hogy más vállalkozásoknak is probléma lehet a tőke hiány, azért voltak páran, akik hasznos tanácsokat is írtak. Jó ötletek továbbra is jöhetnek. :)

2020. aug. 4. 20:04
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom, hogy elment ez a kérdés egy ilyen irányba is, hiszen úgy gondolom, hogy más vállalkozásoknak is probléma lehet a tőke hiány,"


Hát, elég érdekes az üzleti felfogásod, ha nem érted, hogy miért mentek el ilyen irányba a válaszok: ahhoz, hogy BÁRKI is befektessen (akár egy bank) egy vállalkozásba, elsősorban a nyereségességet, a profitot nézik, a hitelképességet.

Keverted a bevételt és a profitot és a profitot nem 2 éves szinten szokták megadni, hanem a bankok LEZÁRT ÜZLETI ÉV-et néznek. Szóval ezért érdekes, hogy nem pontosan írtad le a dolgokat és ezért mentek el a dolgok ilyen irányban.


Valamint jómagam KATA-s vállalkozóként számtalanszor futottam olyan falba, hogy a bankok egyszerűen nem adtak hitelt KATA-snak, nem tekintik partnernek.

Lehet, hogy ez azóta már változott, mert ez még a kezdetek kezdetén volt, de sajnos én pont ugyanebbe szenvedtem.

Agyonreklámozták a TV-ben a növekedési hitelt, majd amikor érdeklődtem a banknál, akkor közölték, hogy TÚL KICSI VAGYOK a növekedési hitelhez. De hát basszus, ki növekedjen, ha nem a kicsi?

2020. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem kiderült, hogy 5 millió az éves bevétel, hanem eddig is ezt írtam


Tehát 5 millió az éves bevétel.

Vagy mégse?


2 év alatt 600ezerből 15misi bevétel


felcseréltem a bevételt a profittal


Vagy mégse?


első évben amúgy 3ésfélmilliós profit volt, következőben már 6ésfél


Most akkor a 3,5 meg 6,5 az 5?

Az 5 az meg igazából 15?


A bankok körbe fognak röhögni, ha ott is ezt adod elő.

2020. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Ez egy gyakorin feltett kérdés volt, nem hitelképesség felmérés, nem fogok olyan körültekintő lenni, mintha a bankba ülnék... Tényleg marha nehéz a kérdésre válaszolni, helyette jöttök minden mással, aminek semmi köze ahhoz, hogy milyen tőke szerzési módok vannak. Tudom, hogy lezárt év kell hozzá stb, bakker mi a francért erről beszélünk?! Elmentek a sunyiba ennyi ésszel, én semmit nem keverek, csak elírtam véletlen egyszer... :) Trollok vagytok, főleg kedves utolsó, nem etetlek titeket tovább. Leíratkozok a kérdés követéséről, jobb dolgom is van, szerencsére! ;)
2020. aug. 5. 18:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!