Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy mesébe illő, nagyon...

Van egy mesébe illő, nagyon jól menő vállalkozásom, amit 2 éve alapítottam. Hogyan tudnék tőkéhez jutni? Befektetőt nem igazán szeretnék, inkább hitel érdekelne vagy más megoldás. Részletek lent.

Figyelt kérdés

2 éve alapítottam egy egyéni vállalkozást kb. 600.000 Ft induló tőkéből. Azóta már 15 milliós bevétel (kb 10 millió a profit) jött össze és roham tempóban fejlődik tovább az egész. Egy ideje már viszont az a tapasztalatom, hogy a tőke hiány miatt megrekedtünk.


Tehát itt van ez a bomba vállalkozás, amihez csak pénz kéne, hogy még sikeresebb legyen és kinőhesse magát. 3-5 millióval már egészen jól állnék, persze többet is belefektetnék szívesen, ha lenne pénz rá, ötletből nincs hiány.


Az volna a kérdésem, hogy ki mit ajánlana tőke szerzéshez? Befektetőt nem igazán szeretnék, mert minden amit elértem az saját ötlet, kreativitás és rengeteg kitartó munka, ezért nem szívesen tennék a nyakamra egy befektetőt csak mert pénze van és aki akár bele is szólna a dolgok folyásába.


Hitel érdekelne, de úgy tudom egyéni vállalkozásként nehéz kapni... Hitellel kapcsolatban az még a probléma, hogy sok a különböző konstrukció, amiket igazán nincs időm átmérlegelni, hogy jó döntést hozzak, mert jelenleg is "végtelen" feladat vár a vállalkozással kapcsolatban. Esetleg hol találhatnék olyan megbízható szakembert, akit ha megfizetek, megkeresi a számomra a legjobb lehetőséget? Vagy ilyen helyzetben inkább bízzam ezt is magamra, az a biztos?


Bármilyen más megoldás is érdekelne, kifejezetten nyitott vagyok a nem megszokott megoldásokra is akár, ha azok működőképesek. Kockázatot is hajlandó vagyok vállalni, mert ez tényleg működik és hatalmas jövő áll előtte, amit nem szeretnék holmi pénzhiány miatt bebukni.


köszönök minden segítő választ!



2020. aug. 4. 15:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
71%

"Trollok vagytok..."

Vicces vagy... az előbb még megköszönted az egyik ötletemet (forgóeszköz hitel) most meg már troll vagyok :D

A pályázatot is én mondtam... na mindegy...

2020. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Széchenyi folyószámlahitel-kártya.
2020. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

világosan látszik a kérdést feltevő gyerekes felfogása.

ez nem egy működő üzlet, csak egy hablaty.

arra számított, hogy jön egy balek, aki odaad neki pár milliót, hogy itt van a pénz, beszállok.

2020. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Zseni vagy, most jól lebuktam! Bár kicsit elkéstél, azóta már sok balek pénzét sikerült lenyúlnom, elvégre a gyakorikédéseknél nincs is ennél alkalmasabb "hely". :)
2020. szept. 24. 00:41
 35/38 anonim ***** válasza:

világosan látszik, hogy nem egy valós, működő üzlet amit felvetettél, csak egy gyerekes álmodozó ködös elképzelése.

te még soha nem csináltál semmilyen vállalkozást, semmilyen tőkéből, legfeljebb képzeletben.

ajánlom a "gazdálkodj okosan" nevű társasjátékot. a monopoly még túl sok lenne neked. ;)

2020. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen hihető. Bekészletezte a füvet 600.000-ért, aztán eladta dupla áron 1.200.000-ért, 200 ezret felélt közben belőle, de 1 milliót újra befektetett és újra duplázta, ebből már 400 ezret élt fel, elvégre pörög az üzlet, 1,6 milliót viszont újra fűbe fektetett, majd azt is duplázta, 3,2 milliója lett egyszerre. Ennek úgy megörült, hogy vett egy kocsit 1,5 millióért, 400-at felélt, elvégre már tankolni is kell, autópálya matrica, ilyenek. De 1,3-ért újra füvet vett, amit megint elpasszolt dupla áron. 2,6 milkóval a zsebben újra elköltött 400-at, másik 400-at új bbs alufelnikre, elvégre bmw-re az dukál. új telefont is vett 300-ért, pörög a biznisz, na, adni kell a külsőségekre, nem lehet csórón füvet árulni, egy magára adó dealernek meg kell jelennie. 1,5 milkóval a zsebben jött egy váratlan kiadás, az eddigi beszállítója árat akart emelni, igaz, csak 10%-ot, de hősünk ezt sokallta, ezért elfogadta egy alkalmi ismerőse (egyik vevője) ajánlatát, miszerint ő tud olcsóbban nagy mennyiségű és kiváló füvet, de neki nincs pénze rá. Egy-két grammot meg tud venni, de egy kilót nem... Hősünk kapott az alkalmon, elment pénzzel a zsebben a megbeszélt találkozóra éjjel kettőre egy kies parkolóba, kameráktól jó távol, megkötni az üzletet, ahol nem azt kapta, amit várt, hanem két olyat, hogy kiköpte a pirosat. Igen, szaladt a málna... A pénz oda, de hősünk örült, hogy az élete és a bömös megmaradt, bár a négy felnit lekapták, gumistól, de anyuci kifizette a trélert kicsi fiának, így most ugyan nem gurul a bömös, mégis milyen ciki lenne a haverok előtt a bbs felnik után sima acélon gurulni, de nemsokára jön a tél, rá lehet fogni, hogy felrakatta a téli gumikat...

Itt tartunk most. Pénzt nincs, csak GYK, áll a biznisz, készlethiány miatt.

"Tehát itt van ez a bomba vállalkozás, amihez csak pénz kéne, hogy még sikeresebb legyen és kinőhesse magát. 3-5 millióval már egészen jól állnék, persze többet is belefektetnék szívesen, ha lenne pénz rá, ötletből nincs hiány."

Van valakinek valami ötlete, hogy hogyan tovább? Esetleg beszállna valaki pénzzel, vagy készlettel? Hősünk mindenre nyitott...

2020. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
A semmiből csináltam egy vállalkozást, ami most is működik, már várom a karácsonyt, mert az ugye mindig őrületes bevétel. :) Ti meg csak nyomjátok itt a dumát nyugodtan, hogy mekkora kamu meg kitalált füves sztorik (egyébként kreatív volt, tetszett), engem vár a vállalkozásom. Részemről off a topic, már sikerült az anyagiakat is megoldani.
2020. szept. 25. 10:01
 38/38 anonim ***** válasza:

Független pénzügyi tanácsadót bízz meg, mert ha egy bankba bemész, azok tbb konstrukciót ismernek.

Adódból le tudod írni.


Ezen felül van az a lehetőség, hogy CSENDESTÁRSAT szerzel, azok nem szólhatnak bele az üzleti ügyekbe.

2020. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!