Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT-nél elég ha csak az egyik...

KFT-nél elég ha csak az egyik tagnak van meg a szakmája?

Figyelt kérdés

Ha kft- alapítunk és pl fodrászatként működünk akkor elég ha csak az egyik tagnak van fodrász végzettsége? Attól még én is vághatok hajat mivel a kft tagja vagyok? Úgy érné meg ha mindketten csinalnak napi 8 órába. Vagy bt esetleg? Kiskapuk?

(Nem fodraszat konkretan, hanem masik szakma csak peldakent irtam, amugy olyan szakma amihez értek is csak papírom nincs róla)



2020. dec. 21. 12:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók kérjek úgy értelmezzéteke ezt az egészet hogy én ezekkel a dolgokkal nem értek egyet, informalódni szeretnék.
2020. dec. 21. 14:40
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
Az ismerősöd ismerőse is addig maradhat boltvezető, amíg valakinek a NAV tudtájára nem kerül hivatalos bejelentés útján, hogy boltvezetői végzettség nélkül tevékenykedik. Egy tapasztalt könyvelő át tudja juttatni a szűrőn, viszont hivatalosan kell a boltvezetői végzettség abban az esetben, ha több embert foglalkoztat.
2020. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%
*valaki által a NAV tudtájára nem kerül
2020. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok Rendben, akkor maradj a komolytalan példáidnál. Válaszr nem fogsz kapni.


Azt ajánlom neked, ballagj el szépen és fizess be egy könyvelőhöz, ügyvédhez. Kft. alapítasához úgyis kelleni fog.

2020. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen értelek köszönöm :)
2020. dec. 21. 14:46
 16/32 anonim ***** válasza:
87%

Nincs megkülönböztetés, hogy az "egyszerűbb" munkákhoz nem kell végzettség, a "bonyolultabbakhoz" meg igen. "Ha nincsen a tevékenység végzéséhez iskolai végzettséged, akkor kell, hogy legyen olyan alkalmazottad, akinek megvan az előírt végzettsége"

[link]

Itt EV-ról van szó, de nem azon múlik, KFT tag se csinálhat azt, amit akar.

2020. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ez a link hasznos volt köszi
2020. dec. 21. 14:59
 18/32 qkker1 ***** válasza:
79%
Nem feltétel, hogy bármelyik tagnak is meglegyen a szakképesítése, de legalább egy szakképzett alkalmazottat kell alkalmazni!
2020. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%
16 nem olvastad el a kérdést végig...
2020. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 xswerdy ***** válasza:
100%

egy vállalkozásban tag bárki lehet, az esetek túlnyomó többségében úgy is működhet a cég, hogy egyetlen tagnak sincs szakirányú végzettsége. Kivétel pl. a gyógyszertár, azt csak gyógyszerész nyithat. Vannak tevékenységek, ahol a dolgozóknak se kell semmilyen végzettség. Pl. webáruházat üzemeltethetsz így. Hagyományos boltot viszont nem, ott legalább egy embernek szükséges kereskedelmi végzettség, de mellette dolgozhatnak szakképzetlenek. Konkrétan a fodrászt nem tudom, de felteszem, hogy hajat nem vághat szakképzetlen, de pl. hajmosóként dolgozhat.


Szóval a kérdésedet nem lehet megválaszolni a szakterület ismerete nélkül.

2020. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!