Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT-nél elég ha csak az egyik...

KFT-nél elég ha csak az egyik tagnak van meg a szakmája?

Figyelt kérdés

Ha kft- alapítunk és pl fodrászatként működünk akkor elég ha csak az egyik tagnak van fodrász végzettsége? Attól még én is vághatok hajat mivel a kft tagja vagyok? Úgy érné meg ha mindketten csinalnak napi 8 órába. Vagy bt esetleg? Kiskapuk?

(Nem fodraszat konkretan, hanem masik szakma csak peldakent irtam, amugy olyan szakma amihez értek is csak papírom nincs róla)



2020. dec. 21. 12:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%
Alkalmazott esetén azért van mozgástér. Pl egy szépségszalonba simán fel lehet venni valakit műkörmösnek, akinek nincs okj végzettsége, csak mondjuk egy gyorstalpalón végzett. Nem tiltja semmi.
2020. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Na hoppá
2020. dec. 21. 21:00
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
Azt remélem tudjátok, hogy pl a Tesco, Obi kasszába ülő egyetemisták, diákok nem rendelkeznek semmilyen kereskedelmi végzettséggel, mégis pont ugyanazt a munkát látják el, mint a felnőttek bolti eladó okj-val. Mindezt egy fél napos betanítás után...
2020. dec. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

KFT-t alapítottak régen, vagy 25-en. A tagok jelentős része képzetlen volt, két embernek volt csak képzettsége. Egyik bányász volt technikusi végzettséggel, a másik építőmérnök.

A bányász lett a góré, a másik vezette a brigádokat.

Közműveket építettek. 18 év után hoztak egy olyan jogszabályt, hogy bizonyos TEÁOR esetén kell olyan alkalmazott, akinek van hozzá végzettsége, egyébként nem tevékenykedhet a cég. Papíron felvettek egy vízvezeték-szerelőt. Még vagy 9 évig működtek, aztán abbahagyták. Nem csődbe mentek, hanem közös elhatározással megszüntették a KFT-t. A sok előírással konkrétan megfojtották a létezésüket (ISO és társai például milliókba kerültek és valójában semmi nem változott tőle, viszont másképp nem kaptak megrendelést), pedig addig a túlszabályozás nélkül is a környék megelégedésére tették a dolgukat.


Ez csak egy példa, de tudnék még mesélni.

2020. dec. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2020. dec. 22. 13:43
 26/32 A kérdező kommentje:
És hogy ha valakinek megvan a kézápoló műkörömépítő okjs bizonyitványa de jövőre csak az veheti fel tevékenységnek akinek megvan a lábápoló szakmája is de nekm nincs meg akkor semmilyen opció nincs arra hogy így vállalkozzak csak a két éves lábápoló képzés és utána?
2020. dec. 23. 00:33
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem mit is akarsz. Megírhatod privátban is.


Honnan veszed, hogy jövőre csak együtt lehet a kettőt felvenni tevékenységnek? Az egy dolog, hogy jövőre a kettőt csak együtt oktatják és kéz és lábápoló technikus végzettség lesz csak, de ettől a már megszerzett szakmák megmaradnak.

Vagy te pedikűrözni akarsz? Nem elég a lábköröm ápolás és mondjuk a callux pedikűr? Azokhoz nem kell pedis végzettség.


Amúgy most még egy csomó suli indít pedikűr okj-t év végén, ezek mivel papíron idén indulnak még a régi okj szerint be lehet fejezni majd 2-3 hónap alatt.


De így, hogy nem tudom mit szeretnél tudni, nem tudok bővebben segíteni.

2020. dec. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem akarok pedizni de mivel felvetették hoyg lehet csak ugy vallalkozhat jovore valaki hogy nem eleg a kezapolo mukoromepito papir hozza de viszont most nincs penzem labapolo sulira ugy hogy felek hogy nen fogok tudni legalisan dolgozni. Es irtam a Navnak is meg a 1818-nak is ezzel kapcsolatban kerdest hogy igaz e ez a felvetest de nem kaptam valaszt sajnos.
2020. dec. 23. 11:37
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Műkörmös lehetsz műkörmös okj-val. Egyéni vállalkozó és alkalmazott is.


Már leírtam, hogy jövőre együtt lesz a kettő, kéz és lábápoló technikus néven, de ettől függetlenül, aki korábban szerzett okj-s végzettséget, az ugyanúgy végezhet a tevékenységet. Miért ne végezhetné? Kíváncsi lennék hol hallottad ezt.

2020. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Mit értesz kézápoló, műkörömépítő papír alatt? Okj-s bizonyítvány?


Ha tanfolyam, okj nélkül, akkor azzal most (és korábban sem) lehet pl egyéni vállalkozást indítani.

2020. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!