Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozásba érdemes...

Milyen vállalkozásba érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
Vmi olyat akarok ami az emberek vezetésének ad hangsúlyt.
2021. máj. 18. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ezerszer ki lett beszélve a téma, ha felteszed magadnak ezt a kérdést, de nem tudsz rá válaszolni, akkor semmilyet.
2021. máj. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

ez egy nagy baromság amit az első írt!

én is szeretnék vállalkozni, tőkém is van, de fogalmam sincs mibe kezdjek.

olvas az ember fűt fát, sikersztorikat, da saját ötlet kell. Vagy valakit lemásolsz, de azt nagyon jól kell csinálni.

A piac nagyon fontos, hogy olyasmibe kezdj, aminek van piaca.

Építőipar. Én ebben nagyon gondolkodom, csak az a baj semennyire sem értek hozzá.

2021. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Második, tök jó hogy leírod hogy "nagy baromság" amit írok, aztán egy több soros válaszba alátámasztod...
2021. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem baromság amit az első írt. Akinek sok dohánya van de fingja sincs mire vállalkozzon, az vegyen részvényeket.. így lesz “saját vállalkozása” is, mivel tulajdonosa lesz már működő cégeknek, és nem neki kell kitalálnia a stratégiát.
2021. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A részvény vétel csak egy része. Kell vmi saját kézzel fogható vállalkozás is. Csak részvényekből + egy alacsony jövedelmű munkával nem stabil a megélhetés.


Nekem grafikusi végzetségem van, de ezzeket már minden vállalkozó megtudja maga csinálni. Van sablonos weboldal, egy logó tervező weboldal ami olyan logó ötletet ad ki a vállalkozásod nevéhez, amilyen még nincs... Tud reklámokat csinálni és vannak sablonok social média, plakát stb design posztok 🤷‍♀️

2021. máj. 18. 08:37
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
A saját vállalkozás is ugyanolyan tőkebefektetés, mint a részvény. Kézzel ugyanannyira fogható - semennyire mert a saját vállalkozásod jegyzett tőkéjét megtestesítő értékpapír is jó eséllyel dematerializált lesz, egy számsor egy letétkezelőnél vezetett értékpapírszámládon. A saját vállalkozás kockázatosabb emiatt magasabb a hozamvárakozás is. Emellett a saját vállalkozásod egyben a munkád is lesz, és amellett másra lehet hogy nem sok időd lesz, főleg az elején mikor ki kell kaparnod magadnak a kellő piaci részesedést. Ahhoz hogy ennyit rááldozz, ahhoz kb egy gyerekkori álom szintjét kellene hogy megüsse az ötlet, vagy valamiféle szikra minimum kellene - de semmiképp sem elégséges ez a “valamit kéne vállalkozni temtom csak éjjjekmeg” attitűd:D
2021. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Vagy olyan vállalkozásba kezdj, amihez értesz, vagy fektess be olyanba, aminek hiszel a sikerében.
2021. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"ezzeket már minden vállalkozó megtudja maga csinálni"??? :D Ööö, nem...

Rohadtul nem tudják megcsinálni, hanem keresnek az ismeretségi körükben egy olyat, mint te, aki ingyen, vagy nagyon olcsón megcsinálja.

Ha nem találnak ilyet, akkor keresik meg a szakembert, aki még mindig nem méregdrága, de talán tud az igényeinek megfelelőt készíteni.

Az országban millió vállalkozás van, és több mint a felének nincs saját weboldala. Nem azért, mert nem akarnak, hanem azért, mert fizetni nem akarnak érte. És ez óriási probléma a társadalomban, hogy ha te weboldalkészítéssel akarsz foglalkozni, akkor első körben előadásokat kell tartani arról, hogy miért jó, ha van weboldalad, amire 10-ből 1 ember majd igent mond.

Mindegy, eltértem a témától...

Grafikusként számtalan lehetőséged van, már ha értesz hozzá: logó, meghívó, szórólap, nyomtatvány, vállalati arculattervezés, stb. stb. stb.

A lényeg, hogy nézd meg, mi van a környékeden, és hogy megéri-e neked kezdetben alájuk ígérni.

Egyébként sok esetben nem éri meg vállalkozást működtetni, mert amíg nincs biztos köröd, amiből dőlne a pénz, addig sok veszteséget termel, és kevés haszon lesz belőle.

2021. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha, hát amihez értesz, az biztos!

A szívsebész elég jól keres, de azt hagyd el!


Ha van pár száz milliód, akkor vegyél meg olyan céget, amelyikben nagy növekedési lehetőséget látsz.

2021. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

#7: én már majdnem belefogtam olyan full innovatív vállalkozásba, amiben én magam nagyon hittem, aztán rájöttem, hogy ez kevés. Egy vállalkozás nem akkor fog működni, ha én azt hiszem, hogy működni fog, hanem akkor, ha az emberek hajlandóak lesznek AZÉRT pénzt adni, amiről a vállalkozásom szól.

Az ország hajlandóságát elnézve az innovatív dolgok/nézetek messze nem nekünk valók...

2021. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!