Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik lehet a helyes döntés,...

Melyik lehet a helyes döntés, amit a többség állít, vagy amit en érzek?

Figyelt kérdés

35éves vagyok, anyagilag nulla, vidéki asztalos alkalmazott havi 200nettóval (de ebből csak 113 a hivatalos), ami még vidéken is a béka segge alatt van.

Van egy házam, havi 30000hitelt fizetek még 8éven át.

Asztalosként dolgozom, szakmaváltó vagyok, összesen 5 év szakmai tapasztalatom van eddig.

Szeretnék önállósodni, szeretnék saját műhelyecskét, ahol tudnek saját munkákat vállalni...

Nos asztalosként nem olyan egyszerü, mint pl szobafestőként, hogy kell egy henger, meg egy autó aztán nyomás... sajnos egy rendes asztalos műhelyhez telepengedély kell, szóval egy otthoni sufniban hivatalos müködés nincs... vannak kiskapuk, pl helyszíni szerelésről adok számlát, meg ilyesmik, szóval azért lehet mit csinállni, és szeretnék már belevágni.

Az a helyzet, hogy jelenleg 2.5millióra lenne szükségem, hogy otthon egy megfelelő sufnit összehozzak és meg legyen minden szükséges szerszámom.

2 választásom van.


1.mégegy hitel, amit már csak adóstárssal kapok, lenne is aki belemenne, csakhogy mindenki támad, hogy ne legyek hülye, ilyen bozonytalanságra ne vegyek fel hitelt.


2. Évekig gyűjtögetek és lehet 40 is leszek, mire lesz egy kis sufnim...


Minden nap van egy masszív 6-7 óra ami unatkozassal, tehetettlenség érzettel társul, és csak nézek ki a fejemből... energia van, szívesen csinállnék egy csomó mindent(szakmán belül), de pénz nincs rá,m nem tudok elindulni semmiben.



2021. aug. 3. 08:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
En sem jajongok, pusztán érdekel, hogy pártattlan emberek mit mondanak belevágjak e a hitelbe, vagy ne, ezért pár fórumon feltettem ezt a kerdést, eddigq többseg a hitel mellett van... persze nem ez alqpjan döntök, ez csak megkönnyíti.
2021. aug. 3. 12:03
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
B+ picsogás helyett ha csak füvet nyírsz a 6 energiával teli órádban, már nem is gondolnál hitelre.
2021. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
Kifogás-kifogás hátán. Így nem lehet vállalkozni. Néz ki továbbra is napi 6-7 órán keresztül a fejedből...
2021. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Most komolyan, mikor kifogásoltam bármit is?
2021. aug. 3. 18:28
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem kifogásolsz, hanem kifogásokat gyártasz. Van különbség.
2021. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%

Neked nem hiszem hogy való a vállalkozás.


Olyan formának tűnsz, akinek meg kell mondani, hogy mit csináljon, nem vagy képes önálló döntéseket hozni azonnal.


Ezzel nincs nagy baj, a társadalom javarésze ilyen.


Az pedig, hogy vállalkozol, nem jelenti azt, hogy 200nál többet keresnél automatikusan, ha gyengék a skilljeid amik a vállalkozáshoz kellenek, lehet felkopik az állad.

2021. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Most komolyan hol gyártottam bármi kifogást? :D
2021. aug. 5. 12:16
 18/26 anonim ***** válasza:
Olvasd már el a nyitót, egy komplett "miért képtelenség" szentbeszéd legalább olyan szépen felépítve, ahogy most az első munkáidból kéne a komplett szolgáltatáspalettát.
2021. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Leírtam hpgy veszek egy garázst, berendezem szerszámokkal, és ha már hitelt veszek fel rá, akkor nem szar szerszámokkal, hanem adok a minőségre, hogy minőségi munkát is végezhessek velük... megis hol vannak azok a gyártott kifogások?
2021. aug. 5. 12:22
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem látom, hogy bárhol írtam volna olyat, hogy képtelenség, vagy csak utaltam volna rá.
2021. aug. 5. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!