Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyetemista vagyok, van 1.5...

Egyetemista vagyok, van 1.5 millió forintom és nem szeretnék cégnek dolgozni (még egyetem alatt értve) szerintetek mit kezdjek el csinálni és mit gondoltok az ötleteimről? (többi lent)

Figyelt kérdés

Matekból/infó korepetálás lenne az egyik, amire gondoltam, de nem tudom mennyire éri meg, mert rengeteg hallgató hirdet ilyen oldalakon (sőt elég szép hölgyek is:D), szóval nem hiszem, hogy sok diákom lenne. Ezen kívül gondoltam arra, hogy árulnék neten valamit, pl kézenfekvő lenne számítógép alkatrészeket, mert hallottam olyat, hogy magánvállalkozóként nagykerből olcsóbban lehet venni, viszont ez nem tudom mennyire valós elképzelés. De az is megfordult a fejemben, hogy nagykerből vennék olcsóbban alkatrészeket és csinálnék előre gépeket, viszont ha nincs erre kereslet, akkor nem érné meg a szenvedést. Gondolkoztam azon is, hogy vennék robogókat és kiadnám futároknak, mert foodpandás/woltos csoportba szoktak ilyeneket hirdetni és ahogy nézegettem, kivitelezhető lenne, de nem tudom, hogy mennyire éri meg, mert nekem kellene szervizelnem őket, ha összetörik, akkor kérdés mennyit fizet a biztosító és lehet sok idő lenne mire megtérülne ez az egész kevés motorral.

Szerintetek mit lenne érdemes csinálnom, mit tanácsoltok?



2021. okt. 10. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nézzük:

Korrepetálás: Hogy jönnek ide a jó csajok? Dugásért akarsz tanítani? Mert akkor elengedheted. Mondjuk ehhez legalább nem kell tőkebefektetés ha van egy aszalod két székkel.

Számítógép: Hogyan számlázol? Ez lehet már a KATA kereteket kimeríti. Számomra kérdéses, hogy mekkora kereslet lenne erre a laptop, tablet, okostelefon korában. Ez szerintem 15-20 évvel korábban lett volna a tökéletes vállalkozás a helyedben.

Robogóbérlés: Halott ügy. Értesz hozzá? Tudod szervizelni? Be tudod gyűjteni az út szélén lerobbant gépet? Ha ezekre mind külsőst akarsz megbízni, akkor a tőkéd sokszorosa kellene hozzá, hogy működjön.


Mihez értesz? Mennyi időd lenne ezzel foglalkozni folyamatosan? Milyen és mekkora helyed van?

2021. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es nagyon jól megválaszolta - nekem is eléggé hamvába holt ötleteknek tűnik az, amit leírtál.

Sokkal inkább lenne érdekes az, hogy mihez értesz?

2021. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

1-es jól megválaszolta.

Kb annyit tudol tenni,hogy korrelpetálsz gyerekeket,mert ha jól tanitol 10 ezer per óra.

Nem kell csini babának lenni hogy jól tanitsál,meg így is jó jön egy tanár.

De egyébként is,hogyan jönnek ide az szép tanárnők?

Óra mellé egy menetet is bevállalnak?

2021. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem szeretnel masnak dolgozni :)) kis naiv... Lassuk mi lesz 1 ev kulva, hajra!
2021. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1

Tanulmányaimból eredően informatika/matematika amihez értek és elég erős angol tudásom is van (papíron C1). Időm 30 óra lenne egy héten, de az elején többet is rá tudok szánni természetesen, helyen pedig elég nagy van, ha az udvart nézzük (külvárosban lakok), meg van még egy nagy garázs is.


A jól kinéző lányokat azért írtam, mert én srác vagyok, és szerintem a szép hölgyekkel szívesebben tanul az ember, mint velem:D tini fiúk 100%, hogy őket választanák, de szerintem a lányok is jobban bíznak bennük. Persze ezt csak egyetemistákra értem, rendes tanároknál nyílván nincs különbség.


#3

Nem tudom, hogy hogyan kereshetnék annyit:D 2500-nál többet mem nagyon kérnék egy óráért, így kéne stabilan heti 10 diák, hogy azt mondjam oké, ez megéri.


#4

Később szívesen dolgozok másnak a szakmámban, de jelenleg szeretnék valamit csinálni magamtól, amivel

-többet keresek, mint ha elmennék dolgozni másnak jelenleg és kevesebb órával érem el a több pénz

-hasonlóan keresek vagy kevesebbet, de azt jóval csekélyebb órában dolgozva.

2021. okt. 10. 14:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy tudok programozni természetesen, de nem egy junior/gyakornok szinten és nem is programozó szeretnék lenni, így az nem opció, pedig tudom, hogy azzal jól keresnék.
2021. okt. 10. 14:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Na és még valamit kihagytam😅 megnyerő külsőm és személyiségem van, könnyen bíznak meg bennem emberek és szerintem jók a kommunikációs készségeim is egy átlag emberhez képest (meg szeretek is sokat beszélni:D).
2021. okt. 10. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"megnyerő külsőm és személyiségem van, könnyen bíznak meg bennem emberek és szerintem jók a kommunikációs készségeim is egy átlag emberhez képest" De azért előadod, hogy a jó csajokhoz járna mindenki magánórára helyetted... Úgy látom ez megint az az álmodozás, amit mostanában sokszor látni. Valaki akar egy kis mellékest. De aztán kiderül, hogy energiát nem igen akar belefektetni, és egyből nagy pénzeket akar keresni. Így pláne ne állj neki. Azt írod fix 10 diák kellene hogy belevágj a tanításba, alatta nem éri meg. Ha így gondolkozol soha nem jutsz sehova így. Nulla befektetéssel, abszolút a ráfordításarányos a garantált bevétel. Ennél csak rosszabb koncepció minden más, mert nem garantált, hogy lesz kuncsaft, de neked előre be kell fektetni (pl. kellenének a robogók leszervizelve, amiket vagy bérbe vesz valaki vagy nem)


#1

2021. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Kép alapján attól még nem leszek meggyőző, személyesen jönnek ki az erényeim.

Nagypénzeket semmiképp nem szeretnék, de diákmunkával a legjobb hel, ahol kényelmes lett volna a munka is 160-at fizetett volna, amennyiben heti 40 órát tudok menni. Én csak ennél szeretnék kevesebb idővel hasonlót keresni (pl 140-et) vagy ugyan annyi idővel többet (pl 200-at). Nem szeretnék gazdag lenni, azért tanulok, hogy majd a szakmámmal jól keressek, ez csak egy jobb opciónak szeretném csinálni, mint a diákmunka. De amúgy ne érts félre, örülök, hogy veszed a fáradtságot és jó kritikákat adsz!


Szerinted hogy kellene elkezdenem a magántanárkodást? Kell hozzá KATA? Meg jelenleg egy nagyobb vidéki városban lakok (36ezer lakos kb) és nem tudom, hogy online tartsak órát vagy hírdessem itt magam (van 1 gimi és 3 szakgimi), na meg hogyan hírdessem itt magam:D feltételezem nem ezzel foglalkozol, de ha valami tipped van, szívesen elfogadom.

2021. okt. 10. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont az a kategória, amit írtam. Te minimálbér felett akarsz keresni kevesebb munkával és energiabefektetéssel.

A korrepetálást meg nyilván mint mindenki más, feketén, facebook-on (egyetemi csoportok pl.), jófogáson hirdetve.


#8

2021. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!