Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bitcoin mi az amit tudni kel...

Bitcoin mi az amit tudni kel rolla? Hogyan is kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most hgy be töltöttem a 18. élet évemet, szeretnek bele fogni a bitcoin által nyújtott szolgáltatásokba, mint a vásárlás tőzsdézés stb.. de nemtudom hgy igazan hol is kezdjem. Sok videót nézztem youtubon és olvasgattam is de szinte a fontos és lényeges dolgogat kihagyák először is a coinbase nevű alkalmazásban gondolkodtam hgy veszek btc-t de értelmes és érthető válaszokat sehol nem találtam megéri ott kezdeni egy kezdőnek? Van ez a(z) adózási dolog amit nem nagyon ertek es ebben is szeretnek tanácsot kérni es hgy így kezdőként mit ajánlotok mi a tapasztalatotok, hol ajánlatos neki kezdeni? Mennyi pénzzel induljak neki? Ha elbuknék vele milyen egyszerű megszüntetni a hozza köthető dolgokat értem én ez alatt a hozza kötött bankszámla, adatok stb


Remélem sok lényeges és kielégítő választ kapok a kérdéseimre! Haszontalan "nem érted minek erőlteted" válaszadók kíméljenek, tanácsot kértem nem eltantoritast!🙃


UI: Nem milliókat akkarok vele keresni de nagyon csábít és szeretném ki próbálni kis pénzt keresni vele



2021. nov. 14. 21:44
1 2 3 4 5
 11/44 Treafóház ***** válasza:
Kezdd azzal hogy befektetsz 5000 Ft ot egy könyvelőbe aki elmondja hogyan kell ezért adózni. Olyat választ akinel későbbvezt az 5000 Ft ot levásárolhatod könyvelésre. Mert adó bírsággal komolyan bukhatsz vele. Ezen felül alapszabály hogy ne add el kevesebbért mint vetted, vagyis csak annyiért vegyél amit akár évig is tarthatsz ha bezuhan. És olvass el mindent a hidegen tárolásról mert különben ellophatják és akkor meg azért buksz.
2021. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%
Én meg azt nem értem, hogy egyesek hogy a f*szba veszik a bátorságukat, és kezdenek el kioktatni embereket azért, mert kriptoba fektetnek. Ez a szar jelenleg 66 ezer dollárt ér, kb. ha eddig bármikor vettél akkor most pluszban vagy, vagy legalább pénzednél, de leginkább többszörösénél, és jönnek egyesek és okoskodnak hogy soha nem fognak befektetni, meg meghagyják ilyen szerencsevadászoknak... kicsit több tiszteletet érdemel egy rendszer, ami 12 éve üzemel, feltörhetetlen, és jelenleg 1 darab virtuális semmit több mint 20 millió forintért ad... nem?
2021. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
30%

"jelenleg 1 darab virtuális semmit több mint 20 millió forintért ad... nem?"


Igen, ezt ízlelgessük egy kicsit. Talán ezért nem veszik sokan komolyan.

Meg persze a sok tökfilkó szerencsevadász miatt, akik mázlival kerestek egy kis pénzt rajta, aztán játsszák az eszüket itt, mint ha ők lennének az új Warren Buffett-ek.

2021. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Treafóház ***** válasza:
76%
Ugyanezt mondták régen a villanyra meg a gázra hogy semmi mert a valami az a fa a szén, a gyertya a petróleum lámpa satöbbi...
2021. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

És egy kiló arany mivel ér amúgy többet, mint mondjuk 2 bitcoin?

A lényege ugyanaz. Az emberek értéket kerítettek neki, ezért el tudod adni hosszú évek múlva is nagyjából ugyanannyiért. De ha az ember nem tulajdonított volna neki értelmetlenül értéket (nők ráizgulnak, amúgy a kutyát nem érdekli), akkor lenne egy marék fémed a szekrénybe, amit nem tudsz használni semmire. Tehát akkor értékes? Igen. Bitcoint tudod használni valamire? Ugyanerre. Tehát akkor miért is van az, hogy aranyba fektetni menő, meg évekig nézni ahogy veszti el a százalékokat megbecsülendő, de a bitcoin az szerencsejáték, meg értelmetlen, meg a semmit veszed pénzért?

2021. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
68%
Én még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy nem üthet be valami krach a világba, ami egyik napról a másikra taccsra vághatja a kriptovalutát.
2021. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
16: egyetértek..
2021. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Treafóház ***** válasza:
100%
Ez alap, a kriptó extrém nyereséget ad de a kockázat is extrém. Nem véletlenül mondják hogy csak annyit fektess be amit akár örökké is nélkülözni tudsz. Inkább utánaolvasni kéne mint mesterséges kételyeket gyártani.
2021. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

18: igen, ez ALAP!


CSak annyit szabad kockázatos (de esetleg nagy hozamígéretes) bármibe fektetni, aminek az elvesztése nem fáj.


A lehetséges (ígért) nyereség és a kockázat egyenesen arányos.

2021. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Hatos, ha esetleg gondolod, akkor fektess már pár ezret egy jó, magyar nyelvtan témájú könyvbe!


Ez pl. érthetetlen: “100m-et”.


Mit is???


Ha esetleg 100 millióra gondoltál, azt magyarul így kell írni: “100M-t”.


Aztán, ha a témánál vagyunk, nem mindegy az sem, hogy mennyit tettél bele. Merthogy a profitot komoly mértékben befolyásolja a befektetett tőke nagysága.


Amúgy tudsz segíteni abban, hogy mennyit kell adózni a kivett profit után?

2021. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!