Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás indítása...

Egyéni vállalkozás indítása ápolási díj mellett családi házból?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyéni vállalkozást (átalányadó) tervezek indítani, de pár kérdésben nem sikerült kielégítő szereznem. Még a vállalkozás indítása előtt állok, így nincs könyvelőm. De már egy potenciális jelölttel felvettem a kapcsolatot, azonban nem vagyok biztos benne, hogy ezekre fog tudni válaszolni, hiszen nem feltétlen az ő szakterülete.


Jelenleg szüleimmel élek, ápolási díjban részesülök beteg testvérem gondozása miatt. Úgy tudom, hogy otthonról végezhető munka esetében nem kell visszamondani az ápolási díjat, én online szolgáltatást nyújtanék. Illetve az ápolási díj ellenére is főállású egyéni vállalkozást kell indítanom, nem lehetséges a mellékállású. Jól gondolom?



Mint említettem szüleimmel élek, így ha jól gondolom a székhely a családi ház lenne. Ezesetben a szüleim lakossági ügyfelek maradnának például gáz, villany és víz tekintetében?


Köszönöm szépen a segítséget!



febr. 19. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van legalább 36 órás alkalmazotti jogviszonyod, vagy nappali hallgatói jogviszonyod, vagy nyugdíjas vagy, akkor lehet a vállalkozás mellékállás, egyébként főállás.

És egyéni vállalkozóként a közszolgáltatásoknál maradsz lakossági ügyfél.

febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kéményseprés onnantól kötelező és fizetős lesz.
febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Könyvelőt ne az olcsót válaszd, hanem a jót!

A tevékenységed mi lesz, tehát mivel keresed majd a pénzt?

febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Könyvelőnél nem az olcsót keresem, de szeretném mindenképp online megoldani, mert a jelenlegihez minden online kapott számlát kinyomtatva kell behordani személyesen.


Jelenleg adószámos magánszemély vagyok, Google AdSense bevételek után adózom így. Így a tevékenységem egyrész weboldalak üzemeltetése, weboldalak felületének bérbeadása (PR cikkek és reklámok kihelyezése), másrészt egy új szolgáltatás elindításából állna, mely a linképítéssel és keresőoptimalizálással foglalkozna.


Mindegyik olyan tevékenység, amelyet 100%-ban online, otthonról tudok végezni, nem kell ügyfélhez mennem, és nekik sem kell személyesen találkozniuk velem.

febr. 20. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Kérsz ajánlatot több könyvelőtől és választasz.

febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!