Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg...

SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg akarom szüntetni a céget amiben én vagyok a vezető, édesapám az ügyvezető igazgató és bajom származhat belőle, ha sürgősen nem csinálok valamit? Nemrég múltam 18.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, én édesanyámmal élek, még egy évem van a középiskolából. Édesapámmal jó a kapcsolatom. Amint betöltöttem a 18.-ik életévemet apukám be akart vonni egy saját cég alapításába, és én ostoba módon bele is mentem. A nevemen van egy telek, egy fél családi és egy családi ház is. Édesanyám azonban csak most tudta meg hogy bevontak a cégbe. Ráadásul én vagyok a cég vezetője, apukám meg az ügyvezető igazgató. Édesapámnak már voltak zűrös ügyei, adósságok stb..., de nem gondoltam nekem ebből bajom lehet. A banki papírokat még nem írtuk alá, tehát kölcsönt nem tud felvenni. Hogyha ezt a céget is csődbe viszi vagy történik vele valami, akkor gondolom a hatóságok ráteszik a kezüket az ingatlanokra és én meg fizethetem a fennmaradó adósságokat.

Kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan tudnám visszacsinálni ezt az egészet, vagy legalábbis megszüntetni a céget?


2011. jún. 20. 20:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH max. az adószámot tudja felfüggeszteni, a céget a cégbíróság jogosult megszüntetni ;)
2011. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

ma 22:13

Apeh dolgozó vagyok.Nap mint nap jönnek be hogy felszámolják a cégüket,csődöt jelentsenek.Természetesen nem 5 perc alatt lesz ennek vége,hanem napok/hetek kérdése alatt.A cégvezetőnek aki végleg megszünteti a cégét mindent papírt el kell hoznia,indokolnia kell,és persze kellenek majd az összes könyvelő által elvégzett számítások.Ilyenkor átnézzük,hogy teljes papírok rendben vannak-e,fizetve voltak eddig rendesen az amit kell,és ki számítjuk a megszüntetés napjáig az összes hátralékát,adóját.Ha nulla forintra el tud számolni mindennel,ha nincs rajta 1 forint tartozás sem ezek után akkor a céget hivatalosan is megszüntetjük,lezárjuk.Onnantól kezdve nem lesz cége,és nem lesz cégvezető.

De elmehet ügyvédhez is,ki dobhat egy csomó pénzt feleslegesen,mert ő is csak azt fogja tanácsolni,hogy előbb könyvelőjével zárják le a számításokat,minden papírt szerezzen be,és szüntesse meg az apeh-nál.

Kedves kérdező.Apád tudta nélkül nem fog menni,mert ő az ügyvezető igazgató.Neki tudnia kell,hogy hamarosan nem lesz állása.A cég megszüntetésével elveszítitek az állásotokat is.Ha nincs cég,nincs hova bejelentkezni munkásnak..

2011. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Még valamit.Amikor mi lezárjuk az ügyet az összes írta átkerül a cégbírósághoz ahol jóvá hagyják,és lám meg is szűnt a cég.
2011. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%

"Apeh dolgozó vagyok."


Ha valóban az vagy, akkor elég szomorú, hogy gőzöd nincs arról, hogy egy cégmegszüntetésnek mi a folyamata.

2011. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Értem. Apukám eddig egyéni vállalkozóként dolgozott, csak most akart új céget alapítani, hogy "újra" kezdhessen mindent. Ettől függetlenül tudtommal adósságait a mai napig nem tudta rendezni, az apeh is rá akart szállni, ezért szeretett volna tiszta lappal indulni, gondolom az én tőkémmel.

Mindenképp beszélni fogok vele, hátha közös nevezőre tudunk jutni, de ha mondjuk valamilyen oknál fogva nem sikerül pl. nem engedi, vagy az ügyvédjével kitalálnak valamit akkor is meg tudom szüntetni? Úgy értem nekem van "hatalmam" a cég felett dönteni, nem?

2011. jún. 20. 22:32
 16/29 A kérdező kommentje:

akkor bemegyek az apeh-hoz, meg a cégbíróságon is megérdeklődöm, de azért ne vesszenek össze, kérem.

a segítséget meg nagyon köszönöm!

2011. jún. 20. 22:33
 17/29 anonim ***** válasza:
Kik a Kft. tagjai? (tulajdonosai)
2011. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Az enyém a cég, apum meg az ügyvezető igazgató. Tudtommal ennyi
2011. jún. 20. 22:38
 19/29 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben van "hatalmad" hozzá.
2011. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2011. jún. 20. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!