Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg...

SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg akarom szüntetni a céget amiben én vagyok a vezető, édesapám az ügyvezető igazgató és bajom származhat belőle, ha sürgősen nem csinálok valamit? Nemrég múltam 18.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, én édesanyámmal élek, még egy évem van a középiskolából. Édesapámmal jó a kapcsolatom. Amint betöltöttem a 18.-ik életévemet apukám be akart vonni egy saját cég alapításába, és én ostoba módon bele is mentem. A nevemen van egy telek, egy fél családi és egy családi ház is. Édesanyám azonban csak most tudta meg hogy bevontak a cégbe. Ráadásul én vagyok a cég vezetője, apukám meg az ügyvezető igazgató. Édesapámnak már voltak zűrös ügyei, adósságok stb..., de nem gondoltam nekem ebből bajom lehet. A banki papírokat még nem írtuk alá, tehát kölcsönt nem tud felvenni. Hogyha ezt a céget is csődbe viszi vagy történik vele valami, akkor gondolom a hatóságok ráteszik a kezüket az ingatlanokra és én meg fizethetem a fennmaradó adósságokat.

Kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan tudnám visszacsinálni ezt az egészet, vagy legalábbis megszüntetni a céget?


2011. jún. 20. 20:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Itt van egy leírás a folyamatról:

[link]


Ebből láthatod, hogy nem egy egyszerű dologról van szó.

2011. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és hogy szánt rám időt, hálás vagyok érte!!!
2011. jún. 20. 22:48
 23/29 anonim ***** válasza:
Nincs mit!
2011. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem édesapáddal szemben tisztességesebb eljárás lenne, meg OLCSÓBB ÉS RÖVIDEBB IDŐ is, ha egyszerűen te csak símán kilépsz a KFT-ből. A KFT marad, a papád keressen helyetted mást. Ez időben is gyorsabban bonyolítható, és a papádnak is megmaradna a lehetőség, hogy a továbbiakban "boldogulni" tudjon.
2011. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan azért kell a gyerek tulajdonosnak, mert apucinak tartozása van az APEH felé, így nem lehet a cég tulaja...
2011. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

07:31-nek:

Szerintem is ez lenne a legjobb ötlet, csak nem hiszem, hogy talál másik olyan szerencsétlent aki hajlandó lenne vele együttműködni..


08:32-nek:

Sajnos teljesen igaza van!

2011. jún. 21. 08:59
 27/29 David gett válasza:
csak anyit hogy bezarod
2011. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

7,31-es vagyok!

Azért én először szólnék neki, próbáljon meg találni valakit x határidőn belül, vagyis a lehetőséget megadnám neki. A KFT alapítás elég sok pénzébe került, tehát ha tud valakit, akkor ez még neki is olcsóbb.


Persze azt is meg kell neki mondani, hogy amennyiben ezt nem teszi meg az adott határidőig, akkor a cég megszüntetését megindítod.

2011. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Anyukám most volt ügyvédnél és azt mondták, hogy ha ezután nem írok alá semmilyen papírt, akkor apukám nem tud lépni, mivel nincs még minden papír elintézve.
2011. jún. 21. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!