Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet 200ha-on nyereségesen...

Lehet 200ha-on nyereségesen gazdálkodni?

Figyelt kérdés
Dunántúlon van elég dombos-völgyes és kissé agyagos. Régen szõlõ volt rajta; volt már gabona is; 2éve üresen áll.

#gazdaság #föld #traktor #mezõgazdasági vontató
2013. dec. 24. 09:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet. Attól függ Ki mit termel rajta. Gazda akinek gépparkja van, kapcsolata az eladáshoz és tapasztalata hogy mit kell termelni, az 80% , hogy nyereséget fog termelni. "Törzsgyökeres panellakó" nem nagy eséllyel indulna. Tehát ha leírnád, hogy milyen helyzetben vagy akkor lehetne írni érdemleges választ is.
2013. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Linkoln ***** válasza:

Ekkora területen simán...

Ha csak a pihentetésért való támogatást felveszed...

Kb 100ezer ft/ha, az 20millió évente, és hozzá sem nyúltál a földhöz.

2013. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Tapasztalatom nem sok van de mióta az eszemet tudom mindig voltak állataink, (a föld pár hónapja egy eltartási szerzõdéssel került a családomhoz) egy részén rétiszénát szeretnék termelni, erdõt telepíteni de gondolkodtam már takarmánynövényekben is. Mindehez van 9 millio Ft alaptõkém ami szerintem édes kevés (kölcsönt biztos nem veszek föl)
2013. dec. 24. 12:49
 4/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Inkább 78 ezer/ ha. Illetve az egészet nem pihentetheted. Szóval termelni kell rajta. De lehet gazdaságos. Bár 0-ról 9 millió forinttal semmire se fogsz menni. A vetőmag többe van.
2013. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Sok lesz a bekerülési költség!


Gépek (ide nem elég egy mtz), magok, műtrágya, satöbbi.


Tapasztalat híján meg nagyon lehetnek a veszteségek.

Szóval ha bele is fogsz számíthatsz rá, hogy 1-2 évig hasznod sok nem lesz rajta.

2013. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Kiadod bérbe, ha lehúznak/átvernek akkor is 6-7 milliót minimum fognak évente bérleti díjként fizetni, ez biztos bevétel.


Eltartási szerződés, hát gratula sikerült kifognotok egy gazdag özvegyasszonyt! Egyik ismerősömnek így lett 750 000 000-ja, az anyóka élt 3 hónapot, a rokonait most biztos megeszi a guta :)

2013. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor kiadom bérbe amíg gyûlik némi kezdõ tõke.
2013. dec. 24. 20:22
 8/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Utolsó válaszolónak van igaza. Add bérbe és semmi dolgod vele. Évi nettó 7-8-9 millió (AK értéktől is függ, sőt inkább attól) azért nem rossz pénz.
2013. dec. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Linkoln ***** válasza:
Mi most adtunk ki 8 hektárt fél millióért. Nem túl jó termőföld, és városhoz sincsen közel. Én is a kiadás oldalán vagyok.
2013. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Sok függ attól, hogy mi a művelési ága, hol található (helyileg) és minőségi besorolása. Továbbá, hogy mennyire feldarabolt ez a 200 ha. Miért nem próbálod meg értékesíteni? Kapnál érte legrosszabb esetben is 100 millát.
2013. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!