Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet 200ha-on nyereségesen...

Lehet 200ha-on nyereségesen gazdálkodni?

Figyelt kérdés
Dunántúlon van elég dombos-völgyes és kissé agyagos. Régen szõlõ volt rajta; volt már gabona is; 2éve üresen áll.

#gazdaság #föld #traktor #mezõgazdasági vontató
2013. dec. 24. 09:20
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
Figyelj, 200 Ha-on van neked aszondja 20-40 millió éves haszon (tehát nem összes bevétel), ha kukoricával beveted, és olcsó a tengeri. Ha drága, akkor akár 60 is lehet. De én a te helyedbe kérnék kölcsön pár milliót, olyan 15-20-ból már be tudnád műveltetni, és évvégével visszaadnád amiket kértél, és máris van egy jó kezdőtőkéd. Ha rám hallgatsz, nem adod bérbe, mert jövőre jó évet jósolnak. Gondolkozz el rajta, amit írtam. Keress meg a környéken egy mezőgazdászt, és kérj éves árajánlatot, hogy onnantól hogy beszánja, odáig hogy learatja, 200 Ha mennyi lenne tengeriből. Jelenleg az a legjövedelmezőbb, és legeladhatóbb. Vetheted búzával is, de az kevesebben terem mint a tengeri, és idén pl egy árba mentek. Meg most viszik ki németbe a tengerit, az is jóárba megy, olyan 38-42 ezerbe tonnája.
2013. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Kivéve, ha aszály van mint tavaly és mondjuk 20 milliót bukik rajta:)
2013. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Mellesleg 200 hektáron, 8 tonnás átlagterméssel és idei 40 e forintos átlag árral számolva 72 millió a bevétel. Ha Te ebből inputtal, adókkal együtt akár 20 millió hasznot kihozol, felveszlek hozzánk és megkapod a nyereség 20 %-át.
2013. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Mellesleg kíváncsi lennék kié a bázisjog.
2013. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Bár, most hogy utánaszámoltam 25 millió nettó kijöhet, ha jó az idő és a termés, illetve jól el tudod adni. Ellenben nagy a veszélye a bukásnak is. Persze, ha e mellé még a bázisjog, támogatás is a Tiéd (10-15 millió), akkor már jobb a helyzet. Bár én soha nem mernék csak egy növényt termeszteni, épp a kockázat miatt.
2013. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!