Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet 200ha-on nyereségesen...

Lehet 200ha-on nyereségesen gazdálkodni?

Figyelt kérdés
Dunántúlon van elég dombos-völgyes és kissé agyagos. Régen szõlõ volt rajta; volt már gabona is; 2éve üresen áll.

#gazdaság #föld #traktor #mezõgazdasági vontató
2013. dec. 24. 09:20
1 2 3 4
 11/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
És mit csinál 100 millióval? Ennél jobb hozamot ilyen kockázattal nem sok helyen kap.
2013. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Lol, mi az, hogy mit csinál 100 millióval? :)
2013. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Hova fekteti be, hogy ilyen hozamot elérjen?
2013. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Azt csinál, amit akar. Nagyobb dologba is fektethet, komolyabba. Másrészt a bérbeadásból származó 7-8-9 millió is nagyon nagyon elméleti csak! Földekkel foglalkozom.
2013. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Hisz nem is ért a földekhez és kezdőtőkéje sincs hozzá.
2013. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Én is földekkel foglalkozom. Az átlag bérleti díj nálunk 1500 Ft/AK. Átlagos AK értékű földnél ez megvan nettó 7-8 millió. Erre nincs kamatadó, EHO, ami ugye 22%. Ez egy bruttó 10%-os hozamnak felel meg. Amely még befektetési alapoknál is szép teljesítmény.
2013. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

"Dunántúlon van elég dombos-völgyes és kissé agyagos. Régen szõlõ volt rajta; volt már gabona is; 2éve üresen áll."


Valószínűleg hektárra lebontva egy "pár" aranykoronás földek lehetnek, ami szanaszét van tördelve. Továbbra is tartom, hogy elméleti, hogy ennyi pénzt be tudna húzni magához, hisz mi van akkor, ha 10 ha-ként van neki fél ha-ja. Ki fog bérbe venni fél ha-t, ha az ő földjei x km-re vannak tőle? Kicsit nem lenne gazdaságos.

2013. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Továbbá az is kérdéses, hogy a földeknek van-e fölhasználója. Mi van akkor ha még 5 évre van rajta földhasználó? Na mit csinál ekkor újabb válaszoló? Vagy ha a földeken van haszonélvező, özvegyi jog stb...
2013. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 egy újabb válaszoló ***** válasza:

Ha 5 évre van rajta még érvényes földbérleti szerződés /gondolom erre vagy kíváncsi, de nem értem mi a relevanciája/ akkor gondolom földbérleti díj is jár érte. A többi általad felsorolt dolog, az eladást még jobban megnehezíti.

Hogy én mit csinálok? A saját cégem gazdálkodik a földeken és próbálok minél többet kivásárolni a bérbeadóktól.

2013. dec. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Ha 5 évre van rajta még érvényes földbérleti szerződés /gondolom erre vagy kíváncsi, de nem értem mi a relevanciája/ akkor gondolom földbérleti díj is jár érte."


Ez közel sem biztos. Ugyan is simán előfordulhat, hogy ingyen (szívességi földhasználat) vagy 3 szem kukoricáért adták bérbe.

2013. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!