Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi ideig tart és mennyire...

Mennyi ideig tart és mennyire nehéz befuttatni egy vállalkozást? Van itt olyan, aki maga alapított céget és mostanra ott tart, hogy szinte semmi dolga nincs már benne és sok a profit? Milyen munkakörben érdemes vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak készülök, amiből az következik, hogy jól fogok élni és minden bizonnyal sok megtakarításom lesz.

Egy magánpraxist bővíteni székenként 20-25 millióba kerül, ezért valami másban gondolkoznék, olyanban, amihez akár nem is értek.

Étterem, kifőzte, takarító közvetítő cég, mosoda, pizzéria, autómosó, ruhaüzlet, ilyesmi... Amikhez talán nem is kell képesítés vagy végzettség.


Valaki leírná, hogy mennyi munka van egy vállalkozással, milyen előnyei és hátrányai vannak az elején és most épp hol tart?

Hogyan működnek ezek a dolgok?


2015. márc. 9. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

'Fogorvosnak készülök, amiből az következik, hogy jól fogok élni és minden bizonnyal sok megtakarításom lesz. '


Nem, ebbol nem kovetkezik egyaltalan semmi. Ha csak ulni akarsz a baberjaidon, akkor bizony keserves sorsod lesz. A vallalkozas nem abbol all, hogy megalapitod a ceget es utana csak dol a le, hanem kokemenyen meg kell erte dolgozni.

2015. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted kérdeznék ilyet vagy foglalkoznék ilyen dolgokkal, ha csak a babérjaimon szeretnék üldögélni?
2015. márc. 9. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
fogorvosnak készülsz? felvettek már egyáltalán az egyetemre? vagy a gimibe legalább...
2015. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Ó istenem, hát ez szörnyű! Feltesz egy normális kérdést, és rögtön kikezditek, beleköttök, hogy elkezdte-e már az egyetemet vagy nem. NEM ÉRDEKES! Ami engem is érdekel, hogy milyen vállalkozás működtethető komoly szakértelem és kapcsolatok hiányában. Azaz jobbára csak tőkével (hogy a szakemberek meg legyen fizetve) és ha ügyes az ember, akkor viszonylag passzívan, tulajdonosként háttérből azért figyelemmel követve hozzon valamennyi pénzt. Hiszen gondolom továbbra is fogorvos maradna, mert tételezzük fel, hogy nem a pénzért hanem a szakma szeretetéért is dolgozik....
2015. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, jövőre végzek, de miért is fontos ez a kérdésemmel kapcsolatban?

Szörnyű a magyar emberek hozzáállása...

2015. márc. 9. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

'Ami engem is érdekel, hogy milyen vállalkozás működtethető komoly szakértelem és kapcsolatok hiányában.'


Teged, baratom, olyan szinten fognak palira venni az elso egy honap utan, hogy csak pislogsz, hova tunt a penzed...

2015. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"amiből az következik, hogy jól fogok élni"


Ezek után minek vállalkozás? Kösd le a pénzed azt vedd fel a kamatokat.

2015. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg a kamat kevesebb, mint az infláció...
2015. márc. 9. 17:34
 9/10 A kérdező kommentje:

És szeretnék nagyot alkotni, saját erőmből felépíteni valamit, amivel van esélyem hamar meggazdagodni!

Inkább vállalom a kockázatot, hogy netán elbukom, de ha nem, akkor sokkal több hasznom legyen belőle, mint egy nevetséges banki kamattal...

2015. márc. 9. 17:41
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értek a fogászathoz, csak annyit tudok, hogy vannak fogaim. Nem tudom, hogy ott hogyan lehet nagyot alkotni, így arról nem tudok beszélni.


Szoftverfejlesztő mérnök vagyok és ezen a vonalon viszonylag egyszerű nagyot alkotni: Az egész világ előtted van.

Egy fogorvosi rendelőbe max a lakótelep nyuggerei mennek, hogy cseréld ki a protkójukat. Egy internetes szolgáltatáshoz pedig a világ másik oldaláról is tudsz vásárlót szerezni.


Szerintem ezen az irányon lenne érdemes elindulnod. Én is fiatal vagyok, 25, és gondolkodom rajta, hogy hol lehetne az IT-ben valami piaci rés, amit ki tudok használni.

2015. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!