Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az szemét dolog, ha sokkal...

Az szemét dolog, ha sokkal kevesebbért veszem meg a felkínált cikket, mint amennyit az ér? Kihasználva ezzel az eladó naivítását?

Figyelt kérdés

Én jól járok vele, a partner nem. Van, hogy (később, a szerződés megkötése után) vissza követelnék a pénzüket!

Ilyenkor én már nem tudok mit tenni.


2015. máj. 15. 22:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Hogy érthető legyen, van mondjuk egy öreg versenybicikli (de nem biciklikkel foglalkozom) ami ér legalább 100 ezer forintot, csak le kéne takarítani.


Az eladónak viszont azt mondom 5 ezerért elviszem.

Én tudom, hogy legalább 10x ennyit ér, de aki eladja nem tudja.


Később amikor rájön, gyakran "kopogtat" nálam, hogy átvertem. Pedig kapott számlát és aláírta az adásvételit.

2015. máj. 15. 22:20
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem kifejezetten helyes dolog, de szerintem nagyon-nagyon kevés olyan ember van, aki ha adódna ilyen alkalom, nem használná ki.A saját lelkiismeretedre bízva.Ettől még nem leszel mocskos sz*ar ember, de nem helyes az tény.Ha meg aláírta az adásvételit akkor fejre is állhat tényleg nem tud mit tenni.
2015. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
A másik nem komplett az aki ad egy roncsért 100 rongyot ...
2015. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem átverés, ezt hívják szabad versenynek. Elvihetné máshoz is. Nem kötelező eladni neked.

Ilyenkor mond meg, hogy jelentsen fel nyugodtan.

HA már megvetted, és van róla számla is akkor nincs miről beszélni. Azt tudod tenni, hogy az átvételnél legyen ott 2 tanú, így utólag se mondhatja, hogy kényszer alatt volt :D

2015. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Ha bizonyítani lehet, hogy te visszaéltél a naivitásával, akkor azt szerintem eredményesen támadhatja bíróságon is. Más kérdés, hogy valószínűleg soha nem fog rájönni.
2015. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindenesetre lelkiismeret furdalásom van emiatt. Nem tehet egyébként semmit, mert a kereskedelem nemzetközi, nyilván nem rozoga biciklikkel kerekeskedek.
2015. máj. 15. 23:00
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit furcsákat írsz:


"kevesebbért veszem meg", aztán "vissza követelnék a pénzüket" és "kapott számlát".


Most te fizettél (vevő voltál), vagy számlát adtál (eladó voltál)?

2015. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg. Egyébként vevő voltam....!
2015. máj. 15. 23:49
 9/20 A kérdező kommentje:
De talán ez rosszabb is, mert áron alul jutottam hozzá egy nagyon értékes termékhez.
2015. máj. 15. 23:49
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Ne sírjon a szád!


Akkor nem sírt, amikor átverted, nem?

Jogilag amúgy nem követtél el semmit, csak erkölcsileg.

A legtöbb autó nepper ugyanígy tenne.


A kérdés, hogy ki képes rá és ki nem. Nekem nem menne.

Ha ennyire szarul érzed magad miatta, akkor adj neki még pénzt, h jobb legyen. Ha viszont nem akarsz adni, akkor ne siránkozz a lelkiismereted miatt!



Egy 100e Ft-os terméket 5e-t elhozni eléggé genyaság amúgy, én már csak azért se venném meg annyiért, mert félnék, hogy lopott.

2015. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!