Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az szemét dolog, ha sokkal...

Az szemét dolog, ha sokkal kevesebbért veszem meg a felkínált cikket, mint amennyit az ér? Kihasználva ezzel az eladó naivítását?

Figyelt kérdés

Én jól járok vele, a partner nem. Van, hogy (később, a szerződés megkötése után) vissza követelnék a pénzüket!

Ilyenkor én már nem tudok mit tenni.


2015. máj. 15. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ez a lényeg."


Csak azért lényeg, mert szerintem full kamu a történet, és ha az, totál felesleges energiát fektetni a megválaszolásába.

2015. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Tényleg ennyire nem értitek hogy átvitt értelemben írtam? Nyilván nem fogom leírni mit csinálok mert sok barom elkezdené, a végén meg nem maradna piacom. Ez egy rendkívül érzékeny és szűk piac és így is akad konkurencia. Nem fogom egy fórumon hirdetni, mert valaki elmondja a haverjának az még 2 haverjának, azok még néhánynak a végén meg 100 ember fog ráállni.

Itt nem erről van szó.

Egyébként velem is megtörtént már olyan, hogy egy ilyen sátras könyvárus feljött megnézni a könyveinket, úgy volt elviszi az összeset, erre összeválogatta a színes fotósokat, gyerekkönyveket, stb és közölte, hogy ad érte 2000 forintot, vagy elmegy. Nem tudom hogyan babonáztak meg, de 2000 forintért odaadtam vagy 30 olyan könyvet, ami 30-60 ezret simán ért. Így verik át az embert. De nem panaszkodhattam, mert fel volt kínálva a lehetőség, hogy ne adjam oda a cuccaim és még számlát is kaptam.


Na az én esetem hasonló, csak én ugyanezt cégekkel csinálom.

2015. máj. 16. 00:16
 13/20 anonim ***** válasza:
2015. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2015. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Cégekkel ilyesmit a selejtezős cégek csinálnak: megveszik 5 ezerert a hasznalt laptopot, nyomtatot stb és sokszoros áron árulják. Tényleg nagy üzlet van benne mert a cégeknek papíron már nullára van írva a cucc plusz csak a helyet foglalja, orulnek ha elviszi valaki.
2015. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A belinkelt kérdésekhez semmi közöm, a legutóbbi pedig egyenesen undorító, ne ilyen szemét és (piti) dolgokról van szó.
2015. máj. 17. 18:55
 17/20 anonim ***** válasza:
Haver még a válság előtt vett egy 80-as években gyártott Kawasakit szinte gyári állapotban . Meghirdette klassz képekkel , jött egy tuti vevő 200 ezerért . Kijött címre és a szerződés aláírása előtt annyit mondott 80 rongyért viszi vagy lép . Haver közölte ezért kár volt lejönni marad a moci . A tag beégett, hiába próbálkozott többször azzal hogy 60 ropit se ér ...
2015. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Lehet másnál bejött. Mindenesetre nem én vagyok az a tag :D
2015. máj. 20. 23:20
 19/20 anonim ***** válasza:

Én kimondottan vágyom arra, hogy egy padlásról előkerült ótvar állapotban lévő Munkácsyt vegyek 30 ezerért a bolhapiacon. A kereskedő is örülne, meg én is.

Ő is boldog, hogy ennyiért rámsózhatta azt a kacatot, én is boldog vagyok.

Ő kiárult 500 ezret a 100 ezer forintért vett lomokból, és boldog.

Én is boldog vagyok, mert van egy Munkácsym.


És ugye ezek szerint csak akkor vagyok genya, ha én már a vásárláskor látom, hogy az egy Munkácsy?

És ha utólag jövök rá?

2015. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hasonlóra gondolok.
2015. jún. 2. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!