Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne befektetnem egy lakásfelújításba 3.5 milliót, hogy aztán 5 milliót kapjak vissza, amint eladta a tulajdonos a lakást?

Figyelt kérdés
Illetve milyen szerződés fajtát ajánlotok?

2015. okt. 14. 16:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Írnak egy papírt 5 millió forint kölcsönről, és kész.
2015. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de úgy látom, sokan nem gondolnak bele, hogy ez itt az INTERNET, ahol MINDENNEK NYOMA VAN. Gondoljátok, az összes NAV-os el van tiltva a Gyakoritól? :-)

Ahogy a Facebookon bukott le ember a luxus nyaralással, úgy akár itt sem kizárt, hogy ez a kérdés felkelti valakinek a figyelmét.


De tegyük fel, minden rendben. Beteszed a 3,5 milliót. Mi van, ha 2 évig nem tudja a tulaj eladni a lakást? ("csak szabaduljon tőle")

No, mindegy, megint csak azt írom (első), hogy ennyiből nem lehet felelősen dönteni. Továbbra sem lehet tudni, miért kell a Te pénzed hozzá, miért nem lehet eladni csak úgy...?


"Illetve milyen szerződés fajtát ajánlotok?" Erre tulajdonképpen válaszoltál is magadnak :-) kölcsönszerződés (?)

2015. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

# 11


Így van, fejeljük meg egy kis okirathamisítással is.


Ezzel meg az a gond, hogy nincs az országban közjegyző, aki ezt a manővert ellenjegyezné, ha meg ügyvéd vagy tanuk előtt írnak bármit az MO-n behajthatatlan.


Bár engem nem különösebben izgat, csak szóltam...

2015. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Kölcsönszerződés egy megoldás, nem válaszoltam meg magamnak a kérdést, mert ha lehet minél több lehetőség érdekel. De ne azt nézzétek mit, hogy nem lehet hanem azt, hogy mit hogyan. A nehézségek jó részével én is tisztában vagyok nekem megoldások kellenek, a legjobb megoldások.

Azért rettegni nem kell, hogy még az otthonunkban is figyelnek... Meg mikor töri rám az ajtót a Merkúr azért, mert megkérdeztem valamit.

Azt amúgy nem tudom miért nem adja el így a házat, de nem is firtatom, mert akkor kimaradok az üzletből. De gondolhatok ilyenre például, hogy egy felújított lakást könnyebb eladni, de nem kezdem el ezt firtatni, mert az én szemszögemből lényegtelen.

2015. okt. 16. 15:57
 15/28 anonim ***** válasza:

"Azt amúgy nem tudom miért nem adja el így a házat, de nem is firtatom, mert akkor kimaradok az üzletből. "


No, hát általában pont ezt szokták kihasználni (mondjuk ki, a csalók), hogy az emberek a könnyű pénzben reménykednek...

Azért nem adunk épkézláb ötleteket, mert NINCS. De nem azért, mert sötétek vagyunk, hanem azért, mert igenis érdekes lenne, miért nem így adja el a házat, meg vigyázunk a pénzedre :-)


"rettegni nem kel"l... valóban nem, csak nem szabad elfelejteni, hogy a neten mindennek nyoma marad...


Belinkelek Neked egy kérdést itt a Gyakoriról, ahol szintén próbáltam óvatosságra inteni a válaszolókat, de ők pont úgy meg voltak győződve az igazukról, mint most Te.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Semmilyen érdekem nem fűződik se ahhoz, hogy ne tedd be, se ahhoz, hogy betedd a pénzed, csak szeretnélek elgondolkodtatni, jó ötlet-e...

2015. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"De ne azt nézzétek mit, hogy nem lehet hanem azt, hogy mit hogyan. "


Én már leírtam neked. Az egyetlen biztonságos ÉS legális módja az, hogyha 3,5 millió forintért tulajdonrészt vásárolsz az ingatlanban, majd az összeget a felújításra költitek.

Ez az egyetlen módja, hogy ne tudjon a tulajdonos kijátszani.

2015. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Egy lakástól, ami 20 milliót fog érni, egyáltalán nem könnyű dolog "megszabadulni". 20 millió nincsen bárki jöttment szürke külvárosi verébnek a mellényzsebében. Nagyon szűk a kereslet, és azzal bizony vissza is él az, akinek annyi pénze van. Nem fognak egy 20 millás lakásért többet kínálni 12-nél - kb annyit fognak érte ajánéani. Könnyebb eladni egy olcsóbb ingatlant, például ami még felújítás előtt "akciósan" "csak annyi". Egyesek hajlamosak megfeledkezni róla, hogy az ingatlanpiac évek óta túlértékelt halom csőd mindenestül. Talán a marketing sóder mást állít, de szerintem alapszabály, hogy saját magunkat nem szívatjuk.
2015. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nem fog senki sem kijátszani :D

Honnan veszed, hogy 20 millát ér? azt mondtam, ha annyiért eladja akkor már jól járt. De többet ér. Jó helyen van és 100nm, két szintes. Megér az 30 millát is. Az irányára meg 25 milla lesz, de ha gyorsan 20ért el tudja adni neki akkor is jó mert nem érdekli a profit.

2015. okt. 17. 18:39
 19/28 SirDanielLangesz válasza:
Ha nem erdekli a profit miert nem adja el most? Azt mondod er 30 milliot, de akar 20 millioert is eladna. Ez maris 10 millios veszteseg, akkor miert kell neki a te 3,5 milliod?
2015. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza lehet, hogy megérted. Azért mert így nehezebb eladni, mint egy felújított lakást. Ezért kell a pénz. Amúgy komolyak vannak itt néhányan. Orrotok előtt lenne a világ legnagyobb lehetősége(ennél sokkal jobb) ti rögtön azt néznétek miért nem érdemes vele élni. És az első ellenérv után soha többet nem gondolkoznátok el rajta megéri e, így óriási lehetőségekről maradtok le. Én élek a lehetőséggel.
2015. okt. 19. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!