Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne befektetnem egy lakásfelújításba 3.5 milliót, hogy aztán 5 milliót kapjak vissza, amint eladta a tulajdonos a lakást?

Figyelt kérdés
Illetve milyen szerződés fajtát ajánlotok?

2015. okt. 14. 16:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Sokkal inkább arról van itt szó, hogy a megfontolt emberek nem ugranak gondolkodás nélkül fejest dolgokba, pláne nem ilyen volumen esetén.

A kockázati tőkebefektetések mindig arról szólnak, hogy a befektető mérlegel. Mérlegeli a megtérülési esélyeket, mérlegeli a saját kockázatát, valamint bebiztosítja magát, ami ellen csak teheti.


Jelen esetben te felvázoltál egy kétes megtérülésű befektetést magánszemélyként nagy összeggel úgy, hogy 0 biztosítékod van befektetői szemmel nézve.


Könnyen lehet, hogy más a "világ legjobb üzletéről" a meglátásunk, de én ezt a manővert magas kockázatú befektetésként osztályoznám. Ami önmagában még nem baj, de akkor a megtérülésnek ezzel arányban kell lennie. Pedig a megtérülés jelenleg úgy néz ki, hogy 3,5 millió a kockázati tőke, 1,5 millió minusz adó és költség a várható hozam és a megtérülési idő a piacra van bízva. Vagy pár hónap vagy pár év... Ráadásul már elég sokan rávilágítottak neked, hogy jogilag nem vagy védett, ami ugye tovább növeli a kockázatot.

2015. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Engem nem tudnak lehúzni, úgyhogy ilyen téren nem félek.

Mérlegelek én is hidd el, és tudom, hogy ebben az ügyletben semmi vesztenivalóm sincs, legrosszabb esetben késik a kifizetés pár hónapot.

2015. okt. 19. 16:58
 23/28 anonim ***** válasza:

"Engem nem tudnak lehúzni,"


Akkor hiba nincs...

2015. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Engem nem tudnak lehúzni,"


Abban az esetben természetesen megéri felhasználni 3,5-et, hogy 5-öt kapj vissza. Mi értelme volt megkérdezni? Az összes válasz, amit kaptál, hogy legyél abban egészen biztos, hogy se az illető, se a nav nem fognak elkasszantani.


Ha jogtisztán szándékozol csinálni, szerződés fajtát illetően megbízási szerződés az illető, és te közötted. A tételes költségelszámolás vállalkozási formához kötött, minimum egyéni vállalkozónak kell lenned.

2015. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nehéz esetek vagytok :D Nem szívesen dolgoznék veletek annyi biztos :D 1x megoldandó feladatból csináltok 19x problémát... :D Ezek után a morálotok leesik és lehúzzátok a társaitokét is, akiknek így emberfeletti akaraterőről és kitartásról kell tanúbizonyságot tenni avagy ők is mennek inkább vissza a hivatalba dolgozni a "biztos" fizetésükért, hogy továbbra is a biztonság reményében éljenek, ami biztonság egy nem létezik, kettő csak a komfortzónában való langyos lubickolás.

Aztán eljön a nyugdíj és majd lehet sírni ríni az istennek, hogy a gyerekeimnek még egy házat sem tudtam venni, én meg itt rohadok meg a proletárok között....

Ha ezt akarjátok nyugodtan, én elérem a céljaimat nélkületek is.

2015. okt. 20. 21:07
 26/28 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó kicsit magyarázatra szorul. Pontosan mi is jár a fejedben? Te nem is a saját pénzedet kívántad kockára tenni, hanem innét gyűjteni embereket lehúzni? Most komolyan?
2015. okt. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Ezt miből szűrted le? Saját tőke....
2015. okt. 21. 00:22
 28/28 anonim ***** válasza:
Te jöttél ide feltenni egy kérdést, és megválaszolták neked páran, hogy általános esetben mire számíthat az, aki olyan üzletbe belevág. Hogy te kivétel vagy még a gravitáció alól is, hát jó neked, de az átlag ember bizony megszívná azt a szitut, amit te leírtál. Amit te kishitűségnek tartasz a részükről, az semmi egyéb, mint az elmúlt évtized tapasztalata. Annak alapján írták le a véleményüket. Hálából te *leröhögted* őket. Biztosíthatlak róla, hogy a lábtörlődnek lennünk igazán élvezetes volt számunkra. Kérünk, ne habozz azonnal szólni, ha a jövőben is belénk szeretnél rúgni.
2015. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!